Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102661 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #150 on: 31/January/2014 »

Ljudi su jako skrti sa informacijama, a verujem da takodje ljudi koji su tamo nemaju dobru volju da svoje iskustvo podele sa nama. Ja cu se potruditi da to promenim.


slazem se sa ovim .. :nono:

srecno na brodu i nadam se da ti nije opao stepen inteligencije posto radis vec 4 godine  :yeah: :yeah: oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #151 on: 31/January/2014 »
@L.M;

Evo, lijep i konstruktivan komentar, pa da se osvrnem. Iako me niko ništa nije pitao.  :giggle:

Naravno da je njena opservacija o drugim nacijama diskriminativna i neprimjerena.
Ali ...
Otkada je tamo neka anonimna sofija7 tako veliki autoritet da se pazi na svaku riječ koju ona u žaru pisanja/kuckanja napiše na forumu?
Ovo nije Sabor nego anonimna platforma sa koje svatko smije anonimno napisati šta uistinu misli. Čiji je autoritet ugrožen ako brljo76 kaže nešto loše za krlju61?
Za diskriminativne misli se još uvijek ne ide u zatvor. Za usporedbu, u Americi cvate Neo Nacistički pokret, a Hitlerov nacistički manifest "Mein Kampf" je nedavno podigao prašinu kada se pokazao kao najprodavanija knjiga na Amazonu, iTunesu, i raznim digitalnim online arhivama.

Uz to što je vrlo dobro složila tekst o nekome tko je loše prošao na kruzeru, Sofijine riječi su sjajna prilika za usputne promatrače da izvuku najviše što mogu iz stare dobre izreke: "Kada govorimo o drugima, najviše kažemo o sebi samima".  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #152 on: 31/January/2014 »
Sofijine riječi su sjajna prilika za usputne promatrače da izvuku najviše što mogu iz stare dobre izreke: "Kada govorimo o drugima, najviše kažemo o sebi samima".  :zen:
:rofl:

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #153 on: 04/February/2014 »
Sofija dete,dodji ti kuci i ne idi vise na brod...Imam 3 ugovora iza sebe na brodu kao konobar i zaista je tako kako si napisala ali niko nas ne tera puskom da potpisemo ugovor....bila videla ne svidja ti se dodji kuci...

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #154 on: 06/February/2014 »
jao sad sam sve procitao od ove sofije....kako devojka lupa gluposti ljudi moji...znaci ignorisite totalno...imam 3 ugovora iza sebe na princessu i uopste nemam lose iskustvo...sve suprotno od onoga sto je ona 'dozivela'...a dobro je poznato da snack attd na celebrity ima 1000$ platu a ova pise ovde da asst waiter ima 700$!!!Sofija jesi ti normalna dete???snack ima vecu platu od asst waitera???pa ja bio junior waiter i imao sam 2000$ mesecno!

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #155 on: 06/February/2014 »
Tako je Sofija ne lupaj vise i zadrzi tu frustraciju za sebe...u pravu je Kole88...!!! Kole88 za predsednika sindikata...!!!!  :yahoo:

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #156 on: 06/February/2014 »
ja ako saznam ko je ova sofija ima da je istucem koliko me nervira sa tim njenim negativnim stavom...ali znaci keve mi....

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #157 on: 06/February/2014 »
Sve je tacno potvrdjujem

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #158 on: 06/February/2014 »
@ pspman

Potvrđuješ šta? Da je Sofija u pravu ili da su ovi koji brane rad na brodu u pravu ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #159 on: 06/February/2014 »
Ja ne kapiram zasto napadate Sofiju. Evo vam iskustvo sa Celebrity-ja, decko izlazio jedva preko 800$. Ceo film su snimali skrivenim kamerama tako da se vidi celo iskustvo konobara od regrutacije do napustanja broda pa cete imati osecaj kako sve to izgleda i koliko je devojka u pravu!

Pogledajte ovaj film pre nego sto ga obrisu jer Celebrity svaki put kada neko uploaduje trazi da se film obrise da ga obrisu da se ne bi znali uslovi rada tamo i kakve su prevare u pitanju.

Ukoliko ga kasnije obrisu pronadjite ga pretragom "Cruises Undercover: The Truth Below Deck"

Ceo film 28 min:                                                                                                                                 
http://www.dailymotion.com/video/x13wplv_cruises-undercover-the-truth-below-deck_news
Ako vas interesuje deo oko plata a ne gleda vam se ceo film pogledajte ovaj trajler:
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=NfcKUwzbWpE[/yt]

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #160 on: 06/February/2014 »
renee...jesi ti blesava ili sta?bio sam 3 ugovora na brodu..poslednji ugovor sam mlatio 2000$ mesecno nekada i vise kao junior waiter na princess....ovo sto video govori je istina ali za asst buffete i snack attd!!U diningu je lova!!!!zapamti to..da je tako kako kazu niko im ne bi radio...shvati to.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #161 on: 06/February/2014 »
renee...jesi ti blesava ili sta?bio sam 3 ugovora na brodu..poslednji ugovor sam mlatio 2000$ mesecno nekada i vise kao junior waiter na princess....ovo sto video govori je istina ali za asst buffete i snack attd!!U diningu je lova!!!!zapamti to..da je tako kako kazu niko im ne bi radio...shvati to.

Ne kazem ja da ti nisi u pravu samo, je bezveze napadati devojku. Pravila su:
- dobar kruz
- dobar manager
- dobra stanica (za waiter-e)
- dobri uslovi za posadu (3 bambija za princess)
- sreca (bitan faktor)
- ne nasedati na price agenata i agencija vec uzeti u obzir razicita iskustva ljudi koji vec rade na razlicitim brodovima/kompanijama ili su napustili iz odredjenih (kojih?) razloga.

Ako nesto od ovoga ne stima posada nije zadovoljna.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #162 on: 07/February/2014 »


možda sam lud ali mene su ovi klipovi još više zagrijali za kruz, nisam baš obraćao pažnju na samu problematiku uvjeta rada, više sam gledao ono između, interakcije među ljudima, destinacije, interijer broda...  :plovim:

"It always seems impossible until it's done"

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #163 on: 07/February/2014 »
I treba da ides pogledaj anketu (http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=228.0). Samo treba znati sta da ocekujes!  :run:
Poz!

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #164 on: 07/February/2014 »
možda sam lud

To mozes vrlo lako da proveris :giggle:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."