Author Topic: seabournbalkans, Bartender, Seabourn Cruise Line  (Read 4054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: seabournbalkans   
Država: Serbia
Spol: M
Kompanija: Seabourn Cruise Line
Pozicija: Bartender


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od prijatelja, koji su radili po par ugovora, na teretnim i putnickim brodovima.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Pare naravno, sve sto ide uz to heheh, putovanja, usavrsavanje, uzivanje na poslu zaista u nekim momentima.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Dva puta sam isao preko Employment Power iz Zagreba, zato sto su prvi odgovorili vrlo prosto, u isti momenat oba puta je poslat isti mail Dejanu iz Sea, Makedoncima, i zagrepcanima, od zagrepcana sam dobio za 5 mina sav potreban materijal potreban za intervju, a pomenute ostale agencije su me kontaktirale posle nedelju dana ;) ….

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prvi put za poziciju Barwaiter, jer bilo koji hospitality moze da ti donese i tip, i mozes da napredujes, i nisi toliki gospodin kao neki staff ali zato zaradjujes duplo vise od njega.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
5 minuta za Celebrity u Zagrebu u Hotelu I , a za Seabourn jedno 20 minuta u Beogradu u Hotelu Astoria.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1100 eura otprilike prvi put, drugi put 250 e.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Iskreno nespremno, secam se greske zamenite eure na aerodromu u americi, jer posle je prava umetnost zameniti u vecernjim satima u Nju Jorku.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljen u svemiru, kada me je crew purser dovela do sobe, ugledao sam jamajkanca, cileanca, mauricijusanca, niko mi ni zdravo nije rekao, posle smo bili super prijatelji, zato sto niko ne voli novajlije jer im moras uvek nesto objasnjavati, ali ko god vidi da se trudis i da zelis da ucis pomoce ti.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Sto vise je mogla, ali kompanija ne moze da uradi nista protiv udruzivanja ljudi iz iste nacije sto je normalno na brodovima, tako da sam ja prvi put seo sa filipincima da jedem pa su me nasi zvali da sednem sa njima i da se ne glupiram.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Nasi ljudi najvise, niko toliko koliko cak i neki zemo iz drugog departmenta moze da ti pomogne.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Odlicno, brzo sam se uklopio ne trazim prostranost, samo pristojan krevet, ormar, i crew bar.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
U pocetku ne, posle 2 meseca, pretvaras se u masinu za dolare..

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno, cak sam je i odbijao, jer imao sam jednog prijatelja koji je na poziciji Barwaitera zaradjivao vise od Bar Managera, pokusavao sam da pratim njegov tempo.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Na vecim brodovima je to fenomenalno tipa 70 nacija, svako vece druga zurka, doslovno upoznas ih sve, koje volis :D
dok na jahtama su vise koridor zurke, koje ne kazem da su lose, krevet je blizu, buza je besplatna…

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ne znam imam samo lose iskustvo sa indijcima u par slucajeva, ne generalizujem, imam super prijatelja iz Indije, uglavnom nesto sto sam naucio je da treba generalno prepoznati lika sa činom koji je egoista, a moze da ti zagorca zivot ,njih treba zaobilaziti u sirokom luku.

  • Kako biste opisali putnike?
Amerikanci - $$$$$$$$$$$$$$$$$
Britanci – 0000000000000000
Spanci - $$$
Rusi - $$$
Uglavnom treba se paziti Britanaca jer oni su gori od celog sajta Cruise Critics, I mogu da ti nameste tako lep otkaz ni ne znajuci da su to uradili, jer se stalno zale.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
U 80 % slucajeva da, nekih mi je zao zaista, a nekada ti se ni ne izlazi, lepse je odspavati.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Miami 4 puta overnight :) i Cozumel naravno, i Bali lepe uspomene

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Nekada zaista uzivate u poslu, cekate da se zavrsi smena pa crew bar ako ste u tom fazonu, upoznavanje toliko drugih kultura da tacno kasnije imate po jednu osobu sa svakog kontinenta koja vam je ::draga:: :D

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Sam pocetak samo treba prebroditi na bilo kom brodu, treba se paziti zmija od ljudi, uvek ih ima bar par, sve ostalo je normalno.
Imate veliku nostalgiju, hvata vas kriza nekada, ali sve to prodje kada se dobije plata, vraca vam osmeh instant.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno jer na ovim nasim prostorima nazalost ne mozemo jos uvek da zivimo kao zapadne zemlje, a i lepo je iskustvo cak i probati cini mi se makar jedan ugovor.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da dobro procitaju sve teme na ovom forumu bukvalno svaki post iz departmenta za koji zele da odu

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Zeleo bih da pozovem sve likove koji su bili na ovom forumu kada su trazili posao, nasli su korisne info i zaboravili su to, neka svako updateuje po nesto iz svojih sadasnjih pozicija, neki korisni materijal, koji je ovde na jednom velikom mestu, pored cega goole ne treba uopste .. PozZ
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
extra! baš pozitivan lik! i ohrabrujuća priča!  :yeah:  :money:

Offline danids

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: seabournbalkans, Bartender, Seabourn Cruise Line
« Reply #2 on: 03/August/2012 »
ja bih te samo pitao ako mozes da mi kazes nesto vise o seabourn ? da li je velika razlika izmedju jahti i cruizera ?

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: seabournbalkans, Bartender, Seabourn Cruise Line
« Reply #3 on: 16/August/2012 »
   Izvinjavam se što se mešam,ali kako je meni rečeno u Head Office-u Harding Brothers-a, koji imaju radnje na svim Seabourn(6 zvezdica), Silversea(6 zvezdica) i Crystal(7 zvezdica) brodovima, glavna razlika izmedju brodova sa 5 i 6 zvezdica,kada je u pitanju customer service, je ta što na brodovima sa 6 zvezdica gost očekuje da ga oslovljavaš po imenu(tj. prezimenu). To doprinosi da se on oseća još prijatnije, još više dobrodošao itd. Na Crystal je kako sam čuo uveden sistem all-inclusive, kao u istoimenim hotelima, pa se verovatno samo plaća SPA usluga i roba u shop-u( :D),a ostalo je tips. Nisam siguran, ali nije ni mnogo bitno...
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.