Author Topic: indimenti, Assistant Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 3701 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: indimenti
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Assistant Buffet Steward



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Cuo jos davne 2005, drugarica je tada radial za Costu, a upoznao bolje preko ovog foruma i istrazivanja po internetu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Naravno novac i bezizlazna situacija u Srbiji.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prvo sam probao preko Sea agency iz Beograda, ali niko me posle preliminarnog intervjua nije zvao iako sam zadovoljio, zatim sam se okrenuo Safe Cruise-u najvise zbog toga sto se odlazi na Princess koji placa kartu, sto je vec u startu ogromna olaksavajuca okolnost.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kao sto rekoh, za Princess, a poziciju Assistant Buffet Steward. Zasto? Neiskustvo. Ali u svakom slucaju ni to nije lose za pocetak.
Ali ko odluci da se prijavljuje, ljudi ucite i gurajte Buffet Steward poziciju, itekako se oseti razlika. I dodao bih jos nesto, ko ide zbog para restoran je definitivno najbolja opcija. Pare su u restoranu, a easy life u shop-u, photo, bar itd… department-u.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Vrlo kratko, 5-10 minuta, javljeno dan ili dva posle, ne secam se tacno.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Cirka 700 eura.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam se spremao uopste, s obzirom da sam i ranije radio preko, znao sam sta mogu da ocekujem od sebe, a za ono sto se ocekivalo od mene sam se informisao na ovom forumu i u regruterskoj agenciji. Poneo sam mali kofercic i to mi je bilo sasvim dovoljno (hvala forumu) a naravno kao i svaki pravi moreplovac, vratio se sa dva velika.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Svi kazu izgubljeno, sad i razumem zasto.
Sta da vam kazem u roku od tri meseca Crew supervisor je dobijao dijareju kad me vidi, s obzirom da sam izgubio 10ak kartica/kljuceva od kabine, laminex, o broju zaboravljenih kuitija cigara u crew baru da ne govorim…Jedino sa cim nisam imao problema je snalazenje na brodu, to sam relativno lako ucio.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Dobro dosli, ovo je vas broj, ovo je broj vase kabine, sad ce sekretario da vas provede po brodu… Jako puno, zar ne?

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Kolege, pajzani, po malo supervisor, ipak je veca paznja posvecivana zenskom delu posade

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Bez problema, a i ljudi koji inace imaju problem sa tim lako se naviknu.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Da. Ali zbog toga sto je bila skoro duplo bolja od neke zagarantovane minimalne cifre od 608 $. Naravno uvek moze bolje.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Pa sad… Postoji, ali male na prvom ugovoru.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Svakako je zanimljivije nego kuci, gde je sve isto i jednolicno.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Kako ko, ima dobrih imaa losih, hvala bogu pa su dobri u vecini, to je neko moje vidjenje.

  • Kako biste opisali putnike?
Japance sam postovao pre ovog ugovora. Isto kao radnici, i da jako su radoznali, jako!

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Sve. Ali ja sam imao i srece, mesec i po dana nocna u crew mesu, pa zatim 2 nedelje horizont (sanse da izdjete napolje samo kad je day off) i potom do kraja open deck, koji je po mom misljenju ubedljivo najbolji raspored na mom brodu. Svaki dan kao day off, pogotovo na port day.
Radno vreme mi je u principu bilo od 6 ili 7 do (izmedju) 9-11h i pauze do 15h, znaci u proseku od 4 do 6 sati slobodno, vise nego dovoljno za obici sve sto zelis.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Napulj, Katakolon jer je sve tu i nema zurbe, Atina…mada sva mesta su super.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Karijera, novac, brdo novih ljudi, putovanja, velika zivotna skola…

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Sve u zurbi, stres, odvojenost od kuce (ko ima problema sa ovim bolje da se preispita pre nego ode, dobronameran savet), Japanci

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno! Pogotovo onima koji su jos uvek na maminim i tatinim jaslama, ili koji nikad nisu nista radili, ovo je pravi posao za vas

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Kad se nadjete tamo, samo ne brzajte, budite smireni, stalozeni i nedozvolite da vas isprovociraju.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ko hoce da radi neka racuna da ce imati easy life u neku ruku na brodu. Tamo se itekako cene hard worker-i!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)