Author Topic: Carnival (Bar Trainee/F) ili Princess (Buffet Stewardess)  (Read 15289 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ovako, moja sestra je prosle godine aplicirala u EP i prosla je intervjue i dobila posao u baru na Carnival-u.. Ali to se nesto oduzilo, oni nikako da jave, pa poslali na pogresan mail i ona odluci da aplicira u Kouzonu pocetkom ove godine, prosla je i taj intervju i dobila posao u restoranu-Buffet Stewardess na Princess-u... Par dana posle drugog intervjua njoj stize ugovor od Carnivala da potpise za poziciju Bar Trainee/F na Imagination-u :D.
U Kouzinu su rekli da im trebaju hitno radnici i da ce kroz mesec dva otici. Trebala je ici ovaj vikend na neki trening, ali je odolozeno zbog hladnog vremena. Na ugovoru za Carnival pise da pocinje u maju mesecu..

E sad, ona ne zna sta da izabere, ovo joj je prvi ugovor, a ima iskustva i jednom i u drugom poslu. Pa evo postavicu vam par pitanja

1. Koju ce poziciju najverovatnije dobiti posle koledza na Imagination-u? Kolika bi joj bila plata za tu poziciju?
2. Da li Carnival refundira placenu avionsku kartu?
3. Kako se krecu plate za njenu poziciju na Princess-u?
4. Koja je bolja kompanija?
5. Gde ce imati vise izgleda za napredak?
6. Koji je po vama tezi posao?
7. Gde bi imala vise slobodnog vremena?
8. Sta bi vi odabrali?
9. Neki savet? :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Bar Trainee joj je 5x lakši posao nego Buffet Stewardess na Princess-u, ... uostalom, kao Buffet Stewardess bi se zarobila 6-8 mjeseci na poziciji kojoj su glavni rekviziti krpa i sprej sa desinfekcirajućom otopinom. Bio sam na Princessu pa znam.

Uopće nema dileme - Bar Trainee je pravi izbor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Moze neki opis te pozicije Bar Trainee, ukratko, sta se radi na toj poziciji...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moze neki opis te pozicije Bar Trainee, ukratko, sta se radi na toj poziciji...

To je vjerovatno entry level pozicija za Bar department. Opskrbljuješ barove na brodu sa zalihama iz skladišta, pereš čaše i slične stvari.
Puno bolje opcije za napredovanje od navedene alternative.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
sad mi nish nije jasno...ja san aplicira bio za bar waiter na carnival i proso san, sad iman 24 godine, 7 godina radin na moru po sezonama, od toga sam radio zadnjih 5 godina u korculi u koktel baru kao barmen sa time da sam prve 2 godine konobario, prije dva miseca san bio upisao skolu za barmena koju cu uskoro zavrsit i sad mi ti recesh da je trainee bar sto meni u ugovoru stoji neko ko tam pere case i opskrbljuje barove???

di je bar waiter nesto u svemu tome?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ok ... riječ je o Carnivalu, i ne znam kako tamo stvari stoje, ali na Disneyu su glavni igrači bartender i bar server, a onaj opis u mojem prethodnom postu je kod njih bar steward, entry level pozicija za bar dpt kod Disney Cruise Line.

Ono što mene zbunjuje je trainee naziv. Trainee za čega? Za bar. A za šta u baru? Trainee nikako ne zvuči dobro.
Ako si iskusan bar waiter i koktel majstor, zašto ti daju trainee? Ne znam. Ako si konobar i prođeš interview, dobiješ poziciju waiter, a ne waiter trainee, ne?

I onda dilema sa početka ovoga posta. Kao Buffet Stewardess na Princess-u bi vjerovatno radila u crew restoranu, kao i svi novajlije, služila posadu.
Zar bi netko odabrao to ako može dobiti bilo kakvu poziciju u baru?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ima li koga ko je bio na Carnivalu u baru da mi odgovori na:

1. Koju ce poziciju najverovatnije dobiti posle koledza na Imagination-u? Kolika bi joj bila plata za tu poziciju?
2. Da li Carnival refundira placenu avionsku kartu?


@natal
Sta pise u gornjem levom uglu ugovora pod department?

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Ok ... riječ je o Carnivalu, i ne znam kako tamo stvari stoje, ali na Disneyu su glavni igrači bartender i bar server, a onaj opis u mojem prethodnom postu je kod njih bar steward, entry level pozicija za bar dpt kod Disney Cruise Line.

Ono što mene zbunjuje je trainee naziv. Trainee za čega? Za bar. A za šta u baru? Trainee nikako ne zvuči dobro.
Ako si iskusan bar waiter i koktel majstor, zašto ti daju trainee? Ne znam. Ako si konobar i prođeš interview, dobiješ poziciju waiter, a ne waiter trainee, ne?

I onda dilema sa početka ovoga posta. Kao Buffet Stewardess na Princess-u bi vjerovatno radila u crew restoranu, kao i svi novajlije, služila posadu.
Zar bi netko odabrao to ako može dobiti bilo kakvu poziciju u baru?


U pravu si sefe ,ali opet stoji ono,kako parlas Engleskim,ako ti eng nije fluent i ne znas sve nazive ,sasotjaka koktela na engleskom,garnisa da objasnis , casa koje postoje koja se kada,za koje pice sluzi ne verujem da mozes kao bar waiter,ipak stoji sve oko tog collega pa mozda tamo mozes da napredujes,ali bar trainee je entry lvl pozicija za bar department na Carnival Cruise Line kompaniji,kao sto je ass buffet steward za Food&Beverage deparmtent na Princessu ...  ::yes::    
Ne znam ko je tebi uopste preporucio tu poziciju na Carnivalu ako imas to iskustvo sto pricas da imas ....  ::yes::

Ima li koga ko je bio na Carnivalu u baru da mi odgovori na:

1. Koju ce poziciju najverovatnije dobiti posle koledza na Imagination-u? Kolika bi joj bila plata za tu poziciju?
2. Da li Carnival refundira placenu avionsku kartu?


@natal
Sta pise u gornjem levom uglu ugovora pod department?

Ja koliko mi se cini nisam cuo da se moze na college-u napredovati,mozes samo degradirati svoju poziciju,tipa apliciras za bartendera ,lose se pokazes i oni te bace na bar waiter-a ili u najgorem slucaju bar trainee ...  Nesto nisam cuo ...

Carnival ti ne refundira kartu !!! Takodje tip pozicije samo placaju kartu a non tip im placa kompanija !!!!! 
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Nije mi niko preporucio tu poziciju bar waiter, kad sam se odlucio za poci na brod, nazvo sam suzanu koja ima a priori agenciju krajem 8 misec 2009 godine i rekla mi da mogu odma na intervju za bar waiter 04.09.09. ako ocu i ja reko okej, shta cu joj sa ja govori da bi bartender a ima za 10- tak dana za bar waiter, a odatle lako za barmena, u restoran mi se ni islo jer sam se baziro na bartendera cili tamo od 19 godina pa mi glupo sa bilo se tam gurat, sto se tice bar waiter, ono moj plan je da posto ajmo reci imam znanje nece mi trebat dugo sa bar waiter do bartender jer to meni vise manje isto...bartender laksi poso po meni, bolja lova, kako na moru tako i na brodu pretpostavit cu.

Pise mi u gorenjem ljevom uglu na ugovoru "bar guest server", kad sam bio na intervju, pito me lik shta radim i di, pito me koi kokteli idu na korculi, ja mu reko, pito me sastojke pine colade, pinky i mojito i sex on the beach to je to, jedino sto sam ja na korculi radio to recimo pina colada sa bili rum 2 cl, coco batida 2cl, 1cl cream i ananas sok a po skoli ovoj neki standard svjetski je 2 cl bijeli rum, 2cl tamni, 2cl coco sirup, 4cl cream, sok od ananas, odgovorio sam mu i to je to. Ostala pitanja nidje veze, sve nesh bezeze. Bartender je skroz jednostavan poso, po meni puno manje zahtjevan od konobara bilo kake vrste. Na moru mi mrak radit.  :D, samo ono sezona je to sam pa i tome mora doci kraj, treba se uozbilji malo, :). Ni mene strah tamo da necu napredova il shta ja znan, al da me case stave prat, to nebi isa nikak. Sto se tice eng, znan ga bolje od hrv, primjer komp mi na eng, mob mi na eng, ka stavin na hrv samo se bunim. Sto se tice koktela, sastojaka, dekoracija, sto znan reci na hrv znan i na eng, sto se tice cuge isto tako, primjer creme de casis prozvodi se od crnog ribiza i borovnice, morash znati shta ide u koktel ak te pita ko shta, a ako znam na hrv znan i na eng, jedino mozda proizvodnju sveg toga mal teze bi objasnio ali ae, nesh u kratkim crtama bi znao reci.

A skolu tek sad zavrsavam jer ide sezona lagano, ukrcaj tek u 9 misec, neznan ocu li na korculu ovo lito a ako necu tamo poci radit treba mi papir neki.

Nisam imo diplomu za barmena i bilo mi glupo aplicira za barmena a "imam samo svoju rijec", a skola ko skola, nabubo neki 100 kotela napamet, neki 40 sam od prije znao i naucio alkoholna pica tipa gin, rum, whiskey, tekila, vodka, likeri, konjacima, nesh o pivima, vinima kak se shta pravi, di nastalo,odakle shta potice, itd. Masu teorije u biti sto prije nisan znao, primjer ka me gosti pitali koi gin iman ja ima pokazem "london dry gin" pitaju me odakle je a ja ko iz puske iz londona, XD, i tako neki glupi izjava san imo. :D

Offline bolt

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
pozz
meni isto piše u ugovoru ka i tebi,
al u ovome predugovoru šta smo dobili odma kad smo prošli interview piše da kad završim o koledz
da dobivamo poziciju bar waither..
a sad neznan šta znači ovo bar trainee šta smoo dobili u ovome LOE-u..
možda je to taj koledz šta ga triba završiti!!! :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
@aiitje
Koliko vidim po tvojim postovima ni ti nisi bio na brodu?
Koju si poziciju dobio? Sta tebi pise u gornjem levom uglu ugovovora pod department?

Dominik

  • Guest
bar trainee se ide zbog toga sto ima ljudi koji napricaju svasta a na kraju se ispostavi da ni tacnu ne znaju nositi, kada se dojde na brod ide se na tzv college tri tjedna i nakon nekoliko polozenih ispita se odlazi raditi na poziciju bar waiter, na tom treningu se vidi koiko dobro baratas engleskim jezikom i koliko si uopce upucen u sami posao i sto sve znas a sto ne, koiko sam cuo prolaze svi osim ako bas nista ne znas a za prolaz je potrebno 85% tocnih odg,
mislim da takvu politiku ima samo Carnival jer kolegica koja je otisla na Royal raditi nije imala nikakav trening pa sada ne znam,
nadam se da nije nista lazno jer sam ja aplicirao za poziciju bar waiter
ionako sve ovisi samo o nama samima i kako ce nam biti. ::yes:: :plovim:


Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
pozz
meni isto piše u ugovoru ka i tebi,
al u ovome predugovoru šta smo dobili odma kad smo prošli interview piše da kad završim o koledz
da dobivamo poziciju bar waither..
a sad neznan šta znači ovo bar trainee šta smoo dobili u ovome LOE-u..
možda je to taj koledz šta ga triba završiti!!! :uzdravlje: :uzdravlje:

Eto ti si dobio poziciju bar trainee , jer i meni u tom predugovoru pise ako uspesno zavrsim koledz napredujem na poziciju bartender-a ... Tako da...

@Elektrotechnicar

Sve kompanije u kruz industriji se razlikuju po necemu,da bi bile originalnije,eto jedino CArnival ima college,a interviju za posao im je boza,Princess nema college ali zato je interviju malo za*****aniji... Sto se tice rada na brodovima imam iskustva,ali do sada nisam radio za Carnival ...
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
ja sam na carnival sensationu kao bar treinee trenutno, i sve je ok.

u sustini samo se uci, o picima, koktelima...nista strasno stvarno.

ako prodjes sve testove dobijas zvanje bar waiter i ides na neki brod da mlatis lovu  ;)
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
ja sam na carnival sensationu kao bar treinee trenutno, i sve je ok.

u sustini samo se uci, o picima, koktelima...nista strasno stvarno.

ako prodjes sve testove dobijas zvanje bar waiter i ides na neki brod da mlatis lovu  ;)
Igore, ti nekako dodjesh najkompetentniji da savetujes posto si bio na obe pozicije. Tvoj savet?