Author Topic: Carnival (Bar Trainee/F) ili Princess (Buffet Stewardess)  (Read 15290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

  • Guest
ja sam na carnival sensationu kao bar treinee trenutno, i sve je ok.

u sustini samo se uci, o picima, koktelima...nista strasno stvarno.

ako prodjes sve testove dobijas zvanje bar waiter i ides na neki brod da mlatis lovu  ;)

znaci nije nista zafrknuto za nauciti i polozit, rekli su mi da svi prolaze osim ako abs NISTA ne znas, ima li netko da nije polozio u zadnje vrijeem i sto ako se dogodi da ne polozis ???'

mozes li malo opsirnije napisati sto se i kako radi i uci na collegu da se znam spremit kako sto koliko, itd

imas li kakav site da malo pogledam to sto se uci jer 20.02 idem na sensatio takodjer, pa se mozda i sretnemo jos

Offline 2d2f

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Evo da vam napishem par reci iz Port canaverala...
Trenutno sam na Bar College-u zajedno sa 10-15 ljudi sa ovih prostora, imalo smo prvi test i svi smo imali preko 90% tacno...
sve se radi na casovima i to posle bude na testu, nema razloga za paniku.. imam test koji je meni bio pa cu ga mozda okaciti,
mada ako budete ucili unapred bice vam izuzetno dosadno jer casove morate da pohadjate.

Hrana na Sensationu je super, svaki dan 10ak jela od kojih uuvek moze da se izabere neshto. Svaki dan se sluzi pomfrit, burgeri, sladoleda mozete da jedete koliko hocete, vocni jogurti itd. Nemojte zbog toga da brinete.

pozdrav

ps
kako budem imao vremena javicu se


Dominik

  • Guest
Aha, a gle ajde ako mozes stavi test da vidim sto se uci i polaze i mozda malo da opises college.
i daj mi molim te kazi dal ti je to placeno ta tri tjedna ako je koliko?
pozz i uzivaj, ja stizem za 12dana heeheh

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Tjedno plačaju 50 $

Offline hrgi

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Nije mi niko preporucio tu poziciju bar waiter, kad sam se odlucio za poci na brod, nazvo sam suzanu koja ima a priori agenciju krajem 8 misec 2009 godine i rekla mi da mogu odma na intervju za bar waiter 04.09.09. ako ocu i ja reko okej, shta cu joj sa ja govori da bi bartender a ima za 10- tak dana za bar waiter, a odatle lako za barmena, u restoran mi se ni islo jer sam se baziro na bartendera cili tamo od 19 godina pa mi glupo sa bilo se tam gurat, sto se tice bar waiter, ono moj plan je da posto ajmo reci imam znanje nece mi trebat dugo sa bar waiter do bartender jer to meni vise manje isto...bartender laksi poso po meni, bolja lova, kako na moru tako i na brodu pretpostavit cu.

Pise mi u gorenjem ljevom uglu na ugovoru "bar guest server", kad sam bio na intervju, pito me lik shta radim i di, pito me koi kokteli idu na korculi, ja mu reko, pito me sastojke pine colade, pinky i mojito i sex on the beach to je to, jedino sto sam ja na korculi radio to recimo pina colada sa bili rum 2 cl, coco batida 2cl, 1cl cream i ananas sok a po skoli ovoj neki standard svjetski je 2 cl bijeli rum, 2cl tamni, 2cl coco sirup, 4cl cream, sok od ananas, odgovorio sam mu i to je to. Ostala pitanja nidje veze, sve nesh bezeze. Bartender je skroz jednostavan poso, po meni puno manje zahtjevan od konobara bilo kake vrste. Na moru mi mrak radit.  :D, samo ono sezona je to sam pa i tome mora doci kraj, treba se uozbilji malo, :). Ni mene strah tamo da necu napredova il shta ja znan, al da me case stave prat, to nebi isa nikak. Sto se tice eng, znan ga bolje od hrv, primjer komp mi na eng, mob mi na eng, ka stavin na hrv samo se bunim. Sto se tice koktela, sastojaka, dekoracija, sto znan reci na hrv znan i na eng, sto se tice cuge isto tako, primjer creme de casis prozvodi se od crnog ribiza i borovnice, morash znati shta ide u koktel ak te pita ko shta, a ako znam na hrv znan i na eng, jedino mozda proizvodnju sveg toga mal teze bi objasnio ali ae, nesh u kratkim crtama bi znao reci.

A skolu tek sad zavrsavam jer ide sezona lagano, ukrcaj tek u 9 misec, neznan ocu li na korculu ovo lito a ako necu tamo poci radit treba mi papir neki.

Nisam imo diplomu za barmena i bilo mi glupo aplicira za barmena a "imam samo svoju rijec", a skola ko skola, nabubo neki 100 kotela napamet, neki 40 sam od prije znao i naucio alkoholna pica tipa gin, rum, whiskey, tekila, vodka, likeri, konjacima, nesh o pivima, vinima kak se shta pravi, di nastalo,odakle shta potice, itd. Masu teorije u biti sto prije nisan znao, primjer ka me gosti pitali koi gin iman ja ima pokazem "london dry gin" pitaju me odakle je a ja ko iz puske iz londona, XD, i tako neki glupi izjava san imo. :D
Nisi jedini :-) koliko sam uspjela vidjeti, ima nas vise s istim problemom (pozicija u lijevom kutu ugovora). Ja se nadam da ce sve bit ok, jos pogotovo sada kada su testovi stavljeni (HVALA), tako da mislim da se ne trebamo previse brinuti oko toga. Nakon polozenih testova svi pocinjemo raditi na pozicijama za koje smo se kvalificirali. :-)
Zna li itko od vas datum polaska??? pzz

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
To je vjerovatno entry level pozicija za Bar department. Opskrbljuješ barove na brodu sa zalihama iz skladišta, pereš čaše i slične stvari.
Puno bolje opcije za napredovanje od navedene alternative.

samo da pojasnim svima koji budu citali kasnije.

Bar trainee na Carnivalu je naziv dok ste na college za bar waitera, nakon 3tjedna predavanja te ucenja o picima i samom baru, polazete testove i nakon toga ste bar waiter.

Entry level pozicija za bar na Carnivalu je bar boy tj. bar steward

bar steward
bar waiter
bartender
asst bar manager kada trazite promociju prvo cete biti n treningu)
bar manager( probni rok tzv acting bar manager)
----------------
dalje mozete na: i takoder ste na probnom kada i ako dobijete

food & beverage manager
hotel director

'Control your destiny or somebody else will'