Author Topic: preporucena pozicija Bar utility  (Read 23115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #30 on: 21/September/2010 »
Imas i tips od Bar Waitera i Bartendera, a ja mislim da je fixna plata 350$....
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline mojito

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #31 on: 22/September/2010 »
"mbanex" hvala ti za info...sto se tice plate,nama su rekli da je 610 $. Pre neki dana na lekarskom, bio je jedan barmen sa nama. Iskreno,nije ni malo nahvalio poziciju. Rekao je da cemo se ubiti od posla,npr. radicemo svaki loading na brod itd. Inace,ja sam pre dva dana poslao agenciji vizu, mislim da su je oni prosledili kompaniji,i sad cekam da mi jave koji sam brod dobio. Nocas sam cak sanjao da mi je stigao mail,haha,samo su destinacije bile Kuvajt i Kamerun,haha...prso sam :)
Eto uglavnom,sto prica ima,pa cemo videti... :)

Offline mojito

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #32 on: 21/January/2011 »
Evo nekih informacija ako nekog zanima...ternutno vec dva meseca radim na Sun Princess-u kao bar utility i stvari stvoje ovako...

-ponesite sto vise crnih carapa...
-cipele dobijate na brodu prvi dan kao i ostatak uniforme,sem pantalona koje su 13 dolara,a vi ponesite jedne za prvih nekoliko dana
-radite nekad 6, nkad 8 , nekad 11 satri dnevno u zavisnoti od bara i dana kruza,da li je prvi dan kruza,port ili seaday...
-najteze je na open deck-u
-plata je mesecno 360 dolara
-plus dobijate od svakog kruza procenat...meni kruz trenutno traje 13 dana...i ja za tih 13 dana dobijam jos u proseku po 290 dolara....sto za mesec dana ispadne oko 1000 dolara u proseku,jer vam ako ste ok,ponekad i barmeni i konobari daju tips,5,10,20 dolara-kako ko...i ne uvek...ali u sustini tenutno plivam izmedju 900 i 1000 dolara mesecno...
-vremena imama da izadjem,uglavnom svaki port makar po 3,4 sata...a kad imam day-off i vise...nekad sam slobodan ceo dan do 18h...a nekad opet ne mozes da stignes da izadjes...
-posao: peres case, pripremas sank za rad,seces voce...odnosis smece,sortiras ga,ides po zalihe,nekad nesto i napravis ako znas,generalno brines da barmeni i konobari imaju sve za rad...

To vam je to uglavnom... :) pa srecno ko se odluci...

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #33 on: 21/January/2011 »
Dobar post. Hvala na detaljima.

Offline Ceranac

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #34 on: 22/January/2011 »
Evo kad ovdje ima dosta o pasivnom znanju engleskoga jezika, dali je ikome poznato da je nekad netko dobio otkaz radi ne znanja jezika??
Nekada su žene trčale za mnom, a onda sam jednog dana prestao krasti torbice.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #35 on: 22/January/2011 »
Evo kad ovdje ima dosta o pasivnom znanju engleskoga jezika, dali je ikome poznato da je nekad netko dobio otkaz radi ne znanja jezika??


 no;;; ne
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #36 on: 22/January/2011 »
Ovisi koja pozicija. Al bez je*emti te mogu degradirat ako ti engleski losh na poziciju nize.

Offline mojito

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #37 on: 14/April/2011 »
evo jos jedan mali info: od iskusnijih na brodu sam saznao da dosta toga zavisi na kom si brodu i da li je u americkim vodama ili ne. Ispalo je da sam ja ubo premiju na ovom brodu,sto se ove pozicije tice,jer nema toliko ciscenja kao na drugim brodovima. Plus, kinta isto zavisi od kruza,sto je kruz duzi to je kinta manja,tako da mozete da spadnete i ispod 900 dolara sto ce se sada meni desiti...

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #38 on: 22/April/2011 »
Evo i malo o ovoj poziciji od jednog bartendera na princessu sa kojim sam stupio u kontakt... (tekst je na Engleskom jeziku)

"With your position you are not really going to make alot of money, But it is a good place to start with the Company, you almost get to fly under the radar as a utility. The main part of your job is to collect the orders from the cellar master, Thing like Beer,Spirits,Wine also fruit cream things like that and bring them to your bar. up on deck you will have to look after the pantry of the bar you will be assigned too, cleaning this area is very important and gets carried out every night when the bar closes, the bartender and waiter will clean the bar its self but the utility will clean the floor at the end. Durring Bar operations you must put all the dirty glasses in the dishwasher and then re sort them back into the racks of clean glasses and top up the ice in the wells. There is also the rubbish, at the end of your shift you will have to take the rubbish down to the sorting room. Work load and hours change depending on the bar you are located in, The crew bar will also give you the chance to improve your skills in the bar by serving the staff. The best hint I can give you is to have good time keeping skills, the Bar managers hate when people are late.. Learn your cocktail list and your drink prices and products, It will help you to become a waiter or bartender much sooner.. Well you should have no trouble finding friends or a good party, its a great lifestyle where you may have to work alot but you get to see so many places and have many adventures along the way. Well all the best with your travels and yes i may just see you out there on the high seas." - Chriss
Why Always Me?

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #39 on: 27/April/2011 »
Pa meni se čini da bar utility i nije tako loša pozicija za početak možda...Kakvo ti je sada stanje mojito?
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #40 on: 05/May/2011 »
mojito zavrsava ugovor za koji dan pa ce vise pisati kad se oporavi malo...
u guzvi je sad... :)
Why Always Me?

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #41 on: 05/May/2011 »
nema boljeg nego da pitate bas nekog tko je trenutno na toj poziciji.
evo na mom brodu cura dala otkaz poslje 2 mjeseca.
Jedan decko isto jako ljut, ali ostat ce do kraja, jednostavno nisu bili dobro upoznati s pozicijom za koju su isli, i veliko razocaranje.

dok se drugi dobro raspitaju i nema iznenadenja

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #42 on: 10/June/2011 »
Quote
dok se drugi dobro raspitaju i nema iznenadenja

 ::yes::
Why Always Me?

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #43 on: 27/February/2012 »
Dobar post. Hvala na detaljima.
Jel moze pitanje jesu te pitali ova pitanja na glavnom razgovoru?I ja sam bar utility sutra je razgovor i nemam vec vremena da se pripremim a ovo nam sad poslali...

podeli tekila (prema starosti)
 sta je Single malt...

Sta znaci premium (npr. vodka)?
Sta znaci "to spike a drink"?
Sta znaci "to up-sell" i kako biste to uradili?
pomozi ako mozes hvala unapred

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: preporucena pozicija Bar utility
« Reply #44 on: 27/February/2012 »
Robert postavi jedno pitanje. Forum ima opciju da kad se logirash da vidish sve nove postove. Svako kad se logira ima da gleda di si ti tri puta postavio jedno te isto pitanje.

Odgovor ti je ovdije.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3477.msg41334#new