Author Topic: Utisci-RCCL-Bar Server  (Read 15043 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Utisci-RCCL-Bar Server
« on: 20/February/2011 »
Proslo je mesec dana kako radim kao Bar Server na liberty Of The Seas .

Sta da vam kazem.Bar je u haosu.Jedan od najlosijjih brodova u floti sto se tice zarade u baru.7 dana kruza u dobrom baru prodjes sa 350 dolara.Ocaj bozji.Radi se 9-12-13 h dnevno.Gosti ne daju tips.
Nekad uopste ne piju ili naruce casu obicne vode,a ako piju onda popiju jedno pice i to je sve.Sve u svemu ocaj.Prvog dana sam podpisao gomili nekih papira izmedju ostalog i papir gde pise da mi je zagarantovana suma 1050 dolara.
Od tih para nema nista!!!Ne daju nikom.Koliko god da si imao los bar i da nisi imao sansu da zaradis nece ti dati novac.Ima previse crnaca.Ponasaju se kao da je brod njihov, i niko im nista ne moze.
Sva sreca te ima sacica nas Balkanaca koji se drzimo zajedno.Da mi nije toga ne znam kako bih sacuvao zdrav razum.Zarada za 1. mesec mi je 425$.Od toga 200$ je uniforma.Nadam se da ce mi sledeci mesec biti bolji :moli: :moli:.
Pozz :plovim:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #1 on: 20/February/2011 »
To je bas lose! Pa sta im onda znaci ta 'zagarantovana suma'? Bice da je zbog tih kratkih kruzeva. Moraces da menjas brod! To je bas frustrirajuce. Posle toliko cimanja i para, oko odlaska, a zavrsis sa platom od $425!?
Puno srece!

peanutz

  • Guest
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #2 on: 20/February/2011 »
Push or die!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #3 on: 20/February/2011 »

7 dana kruza u dobrom baru prodjes sa 350 dolara.

Zarada za 1. mesec mi je 425$.


 ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #4 on: 20/February/2011 »
malo mi to čudno.. sta je brod prazan?? nije mi jasno! čovječe, potrudi se malo... peanutz ti je lijepo rekao .. push or die! :) tak je..

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #5 on: 20/February/2011 »
Sacekaj jos jedan mjesec pa vidi kako ce ici...Ako ne ide pokusaj nesto promijeniti
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #6 on: 20/February/2011 »
Proslo je mesec dana kako radim kao Bar Server na liberty Of The Seas .

Sta da vam kazem.Bar je u haosu.Jedan od najlosijjih brodova u floti sto se tice zarade u baru.7 dana kruza u dobrom baru prodjes sa 350 dolara.Ocaj bozji.Radi se 9-12-13 h dnevno.Gosti ne daju tips.
Nekad uopste ne piju ili naruce casu obicne vode,a ako piju onda popiju jedno pice i to je sve.Sve u svemu ocaj.Prvog dana sam podpisao gomili nekih papira izmedju ostalog i papir gde pise da mi je zagarantovana suma 1050 dolara.
Od tih para nema nista!!!Ne daju nikom.Koliko god da si imao los bar i da nisi imao sansu da zaradis nece ti dati novac.Ima previse crnaca.Ponasaju se kao da je brod njihov, i niko im nista ne moze.
Sva sreca te ima sacica nas Balkanaca koji se drzimo zajedno.Da mi nije toga ne znam kako bih sacuvao zdrav razum.Zarada za 1. mesec mi je 425$.Od toga 200$ je uniforma.Nadam se da ce mi sledeci mesec biti bolji :moli: :moli:.
Pozz :plovim:

Ovo nije istina !!!400 dolara za mesec dana ...To je nemoguce !!! mozda za jedan kruz ,ali za mesec dana !! NIje TACNO !!!!

a ako je tako ... Nisi ti za brod !! Idi ti kuci ...

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #7 on: 21/February/2011 »
Pa sad jel tacno nije li necemo saznati....Ali mozda nije do njega,mozda je stvarno takva situacija...a moze biti i da je do njega...Haj sad znaj sta je  :waiting:



 :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #8 on: 21/February/2011 »
sine jel ti mene za*****avas?????Ti mislis da lazem?????prve dve nedelje sam dobio sphinx bar koji radi po par sati uvece i skoro uvek je prazan jer se u njemu igra glupi bingo.Narucuju prokletu vodu i imaju Soda stikere(besplatna soda)+ima nas 2 servera.Druge 1.5 nedelje sam dobio Platinum Theatar deck 3(balkon).Mozes da zamislis koliko ljudi piju u teatru+koliko ljudi ima na balkonu, ja sam jedini server tamo.I jedno 5-6 dana dry dock-a.Da ne pricam da sam imao treninge i razna sranja.Kao sto rekoh Liberty je predzadnji brod u floti kad je Bar u pitanju.Sem toga radio sam u Srbiji ovaj posao.Znam da napravim 15-20 koktela,ne trebam pomoc bartendera,sve ide brzo,ali dzaba kad ljudi ne piju u ovim retardiranim barovima.......Ima jako puno barova na brodu.Negde oko 25 ako se ne varam.I jako su veliki.Nadam se da cu dobiti bolje barove
BTW nemam razloga da lazem.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #9 on: 21/February/2011 »
sine jel ti mene za*****avas?????Ti mislis da lazem?????prve dve nedelje sam dobio sphinx bar koji radi po par sati uvece i skoro uvek je prazan jer se u njemu igra glupi bingo.Narucuju prokletu vodu i imaju Soda stikere(besplatna soda)+ima nas 2 servera.Druge 1.5 nedelje sam dobio Platinum Theatar deck 3(balkon).Mozes da zamislis koliko ljudi piju u teatru+koliko ljudi ima na balkonu, ja sam jedini server tamo.I jedno 5-6 dana dry dock-a.Da ne pricam da sam imao treninge i razna sranja.Kao sto rekoh Liberty je predzadnji brod u floti kad je Bar u pitanju.Sem toga radio sam u Srbiji ovaj posao.Znam da napravim 15-20 koktela,ne trebam pomoc bartendera,sve ide brzo,ali dzaba kad ljudi ne piju u ovim retardiranim barovima.......Ima jako puno barova na brodu.Negde oko 25 ako se ne varam.I jako su veliki.Nadam se da cu dobiti bolje barove
BTW nemam razloga da lazem.

sve ok, ti najbolje znaš kakva je situacija trenutno tamo... držim figa da bude bolje. Sretno  :uzdravlje:

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #10 on: 21/February/2011 »
Ja sam bio na Royalu i za ovu pricu sto si ispricao mogu potvrdit da je lako moguce da se desi samo o 400 dolara zaradi prvi put cujem.Radi se o tome da kad netko dodje na Royal raditi kao bar server ne stave ga odmah u najbolje barove nego mu daju par losijih gdje se nauci raditi na kasi,gdje nauci pica,koktele jer na Royalu je ipak malo drukcije i ima dosta tih tropskih koktela za koje mi nikad nismo culi a i cinjenica je da u prvih mjesec dana sigurno nije moguce dobiti Scooner bar ili Lobby bar gdje je najbolja zarada jer pazi ima ipak ljudi koji su tamo 1 ili 2 ugovora vec...
Stari moj ti je savjet strpljenja malo i bit ce love,shvacam da si dosao zaradit ali neke stvari moras jednostavno progutat ako zelis ic napred kao naprimjer to sto puno gostiju zna maltretirat waitere sa soda packidgom i sto piju casu vode i pica sto su besplatna ipak to nisu bogatasi nego americka srednja klasa vecinom i za mali postotak onih gostiju sto su bogatiji ljudi waiteri se bore na razne nacine da ih privuku da im se ponovno vrate....
Svatko tko je put na brodu krece ispocetka bez obzira na poziciju i na tebi je da se dokazes i da budes dio tima...

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #11 on: 22/February/2011 »
promenili su mi bar.Sad sam U Olive or Twist.Nije lose 2 dana 100$+20$ TIPS ciste zarade.Problem je sto gosti misle da je Gratiuty nas tips.Oni misle da mi dobijamo platu+gratuity.Par njih mi je uzelo tips kad su procitali da na ceku pise gratuity included.
Stvarno majkumu sve Americka srednja klasa.
Nisam verovao da je ovde tolika tuca za goste.Stravicno.Sto neko rece:"mi smo za njih bog i batina kad je ugostiteljstvo u pitanju".Ne znam kako se gosti ne zale kad vide da se serveri oko njih bukvalno biju oko porudzbine.
Nadam se da cu ovaj mesec izaci preko 1000$.Moraju dugvi da se vrate :hehe: :hehe:

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #12 on: 13/March/2011 »
Losi rasporedi se dogadaju, kao sto me i sda je*e bar mnga, vec sam godinu i pol dana na Carnivalu, ako ti se ne svida na Royalu gdje sam ja predao zahtjev sada izmedu ostalog,,,dojdi na Carnival pa ces vidjet sto znaci pushiranje, skrti gosti itd,,,,,,,,,,,evo ima nekoliko odoba na brodu sto uzimaju oko 11oo$ za 5 dana cruisa,,,kako????
sefe oprosti,,,,,,,,,,ali j*** me pas ako znam...........


ajde ako imas kakvih korisnih informcija o royalu reci mi jer ne zna ni sam dal bi isao ili ne......pozz
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #13 on: 14/March/2011 »
A ja se zalim kojem cpg nije ispod 800 dolara. XD I govorim da necu vise.

Ma gle ljudi. Ja sam kad sam dosao dobio bar loby open na carnival dreamu. Zaradio u dvi sedmice 300 dolara. :D

Popi***o. A prvi bar mi bio song bar, to je ko najlosiji bar na brodu al imo srece bilo puno spanjolaca a bend spanjolski. Tamo digo prvi kruz oko 500 dolara. :D

Zamislite i onda odem u loby bar. Lud sam bio. Znam ja decka koji je digo za cruz na Dreamu 90 dolara a drugi tjedan digo 110(raspored se radi na dva tjedna) i radio je u song baru.

Sve je to lutrija, ja nekad zaradim po 150 dolara dnevno a nekad 5 dolara. Pazite ovo. Dobijem serenity bar(pored poola najjaci bar za radit, problem ovisi dosta od vremena) Uglavnom, prvi dan cruza embarkation dobijem loading od 12 30 do 15 30. Shta da vam kazem, da placem, radim za djabe a mogo sam u ta tri sata zaradit minimalno 100 dolara. Na kraju mi dan zavrsio sa 25 dolara. Sto sam zaradio posli boat drila dok se gosti nisu razbjezali i na veceru osli. jebg, josh sam posli moro se tusirat itd. Partner moj digo prek 100 naravno.

Moj prijatelj jedan sad radi na libertyu i cpg prvi mu bio 400 dolara(placa za dva tjedna). Ima ljudi koji rade na ovom brodu a bar menager ih ne voli i uvijek imaju losh raspored, ja znam decka koji prvo radi loby open i josh mu bilo kao busy i digo za dva kruza oko 650 dolara. Onda dobio jedan dinig room pa sad radi drugi dinig room.

Meni moj frend nikad ne prolazi ispod 500/600 dolara po cruzu, ja nikad ispod 400, rijetko kad mi se desi, recimo radio na serenity a vrijeme lose bilo pa sam zaradio 250 al sam zato drugi cruz digo 500 tak da okej.

Ja znam ljude koji ode imaju po 2000 dolara cpg, e sad kako, pa ljudi rade jebg. Ne za*****avaju se ko mi balkanci. Ja prvi priznam, cim prek 100 dolara zaradim meni okej, ne guram se vise, malo mamagajo itd dok oni ne. Nema sanse. Prvi doju radit i zadnji odu i sto je najvaznije nonstop goste smaraju dok ja to nemogu, ja idem na uslugu i sacuvam obraz, ne radim debila od sebe, njih nije briga(indonezani, tajland, filipinci), oni za dolar bi guzicu ti poljubili dok nas boli briga, mi ponosno glava gore a oni pare uzimaju. :D

Prvi ugovor nemosh pare neke ocekivat, ja sam mozda evo za moj prvi oko 7000 zaradio dok evo moj kolega ide doma sa 15000 dolara a ja cu sa 5000 pa se ti misli.
Istina ja imo college i sve, al treba ti vremena da se malo usemish u poso itd. Naucis itd.

Tolko od mene. pozz sa dreama.

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #14 on: 14/March/2011 »
upravu si.jbg i ja jedem g..........a.Prvi mi ugovor i hocu odma da zaradim opaku kintu.Ovde ljudi rade po 15-20 god.Ima par Crnaca koji imaju oko 60 god. Ne mogu da se takmicim sa njima>Iskustvo je cista pobeda.