Author Topic: Utisci-RCCL-Bar Server  (Read 15044 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline heroes

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #15 on: 15/March/2011 »
@jackynikola

Mozes li druze da uslikas koktel kartu iz bara u kojem radis i postavis ovde?
Molio bih te da ako hoces onako iz glave kazes koju su kokteli u ponudi a koji su najtrazeniji?
Hvala ti unapred,puno srece i mirno more.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #16 on: 15/March/2011 »
nece tebe niko trazit da ti znash njihove koktele, morash znati klasike tipa sex on the beach, pina colada, mojito, mai tai, long island ice tea itd...ja di sam god radio bilo u RH bilo sad u  svi imaju drukcije koktele, nema ti od tog srece, ja znam bar 200 koktela sada ak ne i vise a koristim od toga mozda 20 i povremeno neki od tih 200.

Druga stvar barmen je promocija i 90% barmena ne da i ne voli da im neko uzima cugu sa bara jer su oni dugo gulili za tu promociju i oni misle da je to bogom dano i da su svi ostali mutavi i da neznaju napravit si sex ili uzet shot i nalit shta treba.

Ja evo jucer imo problem sto sam uzo heineken iz sanka sam, ceko ja 3/4 min da mi heineken daju jer debili ne vode racuna o bar waiterima nego o bar counteru sto je i normalno al opet, a dva barmena osla na break a nisu ga imalu tako da su sam dva bila u sanku a bar counter busy a bar waiterei busy, btw u casinu radim. I sad reko ja jedno 5 puta i nish oni i taman bar menadjer naletio, govorim ja mogul sam uletit u sank i uzet si heineken jer cekam dugo, vish njega vrti ocima, gleda raspored di su barmeni ostali i govori idi uzmi, ja unutra i uzmem si heineken a gleda me barmen kojem sa reko vec 5 puta da mi da i pita me kog sam pito da ulazim u bar counter i uzimam cugu, ja pokazem na bar menadjera i odma tisina, :D



naravno kad neko naruci stinger, greyhound, cape code, rusty nail, pink lady, nisu bash popularni al morash imat ideju shta je to

peanutz

  • Guest
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #17 on: 15/March/2011 »
@jackynikola

Mozes li druze da uslikas koktel kartu iz bara u kojem radis i postavis ovde?
Molio bih te da ako hoces onako iz glave kazes koju su kokteli u ponudi a koji su najtrazeniji?
Hvala ti unapred,puno srece i mirno more.
Ja sam sa foruma skinuo koktel listu sa sve recepturom za RCCL i Celebrity. Potrazi i naci ces.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #18 on: 24/March/2011 »
nece tebe niko trazit da ti znash njihove koktele, morash znati klasike tipa sex on the beach, pina colada, mojito, mai tai, long island ice tea itd...ja di sam god radio bilo u RH bilo sad u  svi imaju drukcije koktele, nema ti od tog srece, ja znam bar 200 koktela sada ak ne i vise a koristim od toga mozda 20 i povremeno neki od tih 200.

Druga stvar barmen je promocija i 90% barmena ne da i ne voli da im neko uzima cugu sa bara jer su oni dugo gulili za tu promociju i oni misle da je to bogom dano i da su svi ostali mutavi i da neznaju napravit si sex ili uzet shot i nalit shta treba.

Ja evo jucer imo problem sto sam uzo heineken iz sanka sam, ceko ja 3/4 min da mi heineken daju jer debili ne vode racuna o bar waiterima nego o bar counteru sto je i normalno al opet, a dva barmena osla na break a nisu ga imalu tako da su sam dva bila u sanku a bar counter busy a bar waiterei busy, btw u casinu radim. I sad reko ja jedno 5 puta i nish oni i taman bar menadjer naletio, govorim ja mogul sam uletit u sank i uzet si heineken jer cekam dugo, vish njega vrti ocima, gleda raspored di su barmeni ostali i govori idi uzmi, ja unutra i uzmem si heineken a gleda me barmen kojem sa reko vec 5 puta da mi da i pita me kog sam pito da ulazim u bar counter i uzimam cugu, ja pokazem na bar menadjera i odma tisina, :D



naravno kad neko naruci stinger, greyhound, cape code, rusty nail, pink lady, nisu bash popularni al morash imat ideju shta je to

Pina Colada nije classic cocktal na Carnivalu
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #19 on: 27/March/2011 »
Nije mi jasno shto ti sad mene za gluposti tu nesh ispravljash, pa nece njega neko pitat nabroji mi 6 klasika koje carnival ima na meniju(hoce ak ide za bartendera sa pozicije bar waiter).

Josh cesh mi reci da nauci 6 klasika(sex on the beach, cruiser, long island icea tea, mai tai, mojito, ultimate margarita) koji stoje na meniju da su klasici i da mu je to dovoljno?

Pa ne raspravljamo ode o meniju, moje misljenje je da su svi klasici oni kokteli koji se piju puno, znaci oni koje goste narucuju, ja kad sam bio na intervju i kad me pito lik za koktele, reko sam mu sex on the beach, mojito, pina colada, capirinja, capiroska, hawai. Pito me lik sastojke prva tri i cao shto se koktela tice e i pito me josh pinky colada koja je razlika izmedju pine sa tim da sam ih ja znao oko 120 na intervju a sad ih znam jos toliko(nakon ugovora odradjenog).

P.S. bez uvrede, nije mi namjera bila


Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #20 on: 27/March/2011 »
nemoj mislit da sve znas, a vdim da se volis hvalit
ajd nauci jos kojih 100koktela, i tek toliko da rijesimo dilemu da sada dsjednemo za stol i da te pocnem ispitivat koktele nebi ih sigurno znao toliko koliko si rekao.

nista osobno uzivaj na Carnivalu

a promocije na CCL su prica za sebe, i biti bartender na carnivalu za mene nije bartender jer je usluga i posao kao i u nakoj najobicnijoj krcmi samo daj daj daj.......od bartenderinga ni B, vjeruj mi
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #21 on: 28/March/2011 »
Nemam se ja shta hvalit. Tako je kako je, radio na korculi 5 godina ko barmen od tamo znam cca 40 koktela, 2010 zavrsio u rijeci skolu za barmene(tamo naucio 100/tinjak), naravno nesh zaboravio i ostalo naucio na carnivalu a tu nemosh da ne naucish jer gosti nontop pitaju shta ima unutra i naravno ak nesh svaki put da se krivish, odnosno da debil ispadash naucish sa vremenom.

Pa piso i ja test za promociju ma sou ispo to na kraju. Niko test ni gledo nije. Promocije isle onak prek veze.

Al dobru lovu uzimaju cca 2500 na nekom prosjecnom brodu pa ti pjevaj. :)

Bez ljutnje, ne vidim zasto nebih znao cc/a 200 koktela, bavim se ovim poslom 7 godina. Pa nije to puno. Od tih 200 30/tak ih u opticaju a tu i tamo se minjaju, evo jedan primjer, capirinja, mojito, capiroska, capiroska fragola, capirisima, to je sve jedan koktel sa nekim malim razlikama ak me kuish, a tu ih je 5 vec.

Kao shto sam reko bez ljutnje.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #22 on: 29/March/2011 »
bartender je ok iti, doma sam bio 5godina bartender, a sti ti na brou to znaci kada sam ja kao konobar uzimao oko 3500
nema veze
uzivaj
bolje ti je onda da ides na neku drugu kompaniju a ne se drkat po carnivalu.
ajd uzivaj
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #23 on: 30/March/2011 »
Cek ti radish na carnivalu josh ili?

E pa ja sam bio na carnival dreamu evo do par dana i uzimo sam oko 1500 dolara mjesecno, ak si bio na sensation, paradise, inspiration pa si mozda tolko uzimo al si moro ko crnac radit za to plus overtime itd. Da ne pricam da dojesh na brod pa te losh raspored odma kaci itd.

De mi reci na kojem si ti to brodu uzimo tolke pare, znam ja i na dreamu su neki znali uzimat koji su na poolu bili al od nas 40 njih par mozda.

Plus da ne govorim da sam ja bio 11,12,1 misec kad para na brodu nije bilo.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #24 on: 31/March/2011 »
Cek ti radish na carnivalu josh ili?

E pa ja sam bio na carnival dreamu evo do par dana i uzimo sam oko 1500 dolara mjesecno, ak si bio na sensation, paradise, inspiration pa si mozda tolko uzimo al si moro ko crnac radit za to plus overtime itd. Da ne pricam da dojesh na brod pa te losh raspored odma kaci itd.

De mi reci na kojem si ti to brodu uzimo tolke pare, znam ja i na dreamu su neki znali uzimat koji su na poolu bili al od nas 40 njih par mozda.

Plus da ne govorim da sam ja bio 11,12,1 misec kad para na brodu nije bilo.

Sensation i Destiny,,,sada je samnom bio jedan Turcin koji je za 5dana kruza uzimao oko 1300$ pa ti vidi hehehe, uglavnom doma sam i ne vracam se na Carnival, zasto?, mislim da bi ti sve trebalo biti jasno
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #25 on: 31/March/2011 »
Pa posteno gle i ja se ne mislim vracat na carnival, nisam ni kupio povratnu kartu cak nego odma u jednom smjeru. Cini mi se cunard kao dobra ideja.
Ma meni problem nije poso ni menadjeri ni nisht nego gosti oni doju pa jadni para nemaju il bi djabe sve il neki qrac. Mene to najvise ubijalo u pojam.
Il jadni cili tjedan oni meni u dining room i nikad nish ne piju, vidim ih u drugim barovima opet nika  nisht ne piju a onda doju repitersi i onda daj courvaiser, clasic margaritu pa long islcan, pa hardy xo itd. Stvarno mi muka doje ka to vidin.

Pa shta cesh sad radit? Nije lako sa 3500k dolara na 1000 doma i to ako...


Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #26 on: 26/April/2011 »
Uh je*emti nisam davno proverio forum oT oT oT o
Vidim prica oko para.Pa da se cisto ubacim onako.Kod Mene Na Liberty Of The Seas Bartender imaju od 1500$-2500$ zavisi koliko te vole Head Bartender-i.Smesne su ovo stvari.Realno Bartenderu (bar kod mene ovde na brodu) ne treba vise od 30-40 koktela da zna.Djubre.Ista se pica piju.Sto bi ti reko klasici.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #27 on: 26/April/2011 »
Ja mogu samo reći da razlika u plaći u baru na Cunardu i kompanijama tipa Carnival, Royal, Celebrity je ogromna, prvo ja se nemoram tući oko gosta, svejedno mi je da li sam u Commodoru Clubu ( Martini bar za elitu ) makar bi tamo volio biti ali i znanje posebnih martinija mora biti na zavidnoj razini te do posluživanja tih martinija ili da sam u Regata baru di ni nemaš barmena a po koktel ideš u drugi bar jer ako imaš  5 narudžbi to je busy razlika u plaći je svega 400-500 dolara, izađeš u najlošijem baru minimalno 2900-3000 za sezonu transatlantika dok je svjetski kruz budeš prosjek 2200,a u jačem baru oko 2500, jedino što bolje prodješ s napojnicama u boljim barovima...

U cijeloj tojo priči oko tog sistema svi rade za sve ima jedna mana, nemaš off u svakoj luci već po dogovoru s supervisorom, ali na kraju tu smo radi para....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #28 on: 26/April/2011 »
Kak nemash off?

Imash raspored.

Radish ili open(ujutro otvarash) ili midle(sredinom dana dolazish) ili close(kasno krenesh i kasno zavrsis.)

Svaki od ovih rasporeda moze van u port jer open radi 5-6 sati ujutro do 12/13h pa si slobodan bar fo 17h i onda josh malo navecer radish.

Ak si middle krecesh oko 12h znaci mozesh ujutro van. A ako si close krecesh oko 16/17h i zavrsavash kasno sto znaci da cijelo jutro i cili dan mozesh vani biti ili je to na cunardu drukcije al opet sumnjam da se radi preko 10 sati dnevno. :D


Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Utisci-RCCL-Bar Server
« Reply #29 on: 26/April/2011 »
rijetko kad se radi više od 10 sati to je raritet, ali poanta je da je brod 8 mjeseci ide od točke A do točke B te brod isplovljava oko 16h a kad je brod u luci barovi  rade te ako nisi off  imaš poslove sastrane kao što su water station ( ovisi u kojem si baru ) ako te kači svaki 3-4 put heavy luggage ili storing ( prodaš za 50 dolara pa si off do  6-7 navečer )...uvijek ti imaš vremena izađi van oko broda, ali ne zaboravi da moj brod većinu vremena u New Yorku te ti treba vremena do centra,