Author Topic: Da li je bolje krenuti od cistaca u baru, ili bar waiter-a??  (Read 8657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sego_v

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav svima! Interesuje me rad u baru.
Da li je bolje krenuti od cistaca u baru, ili je bolje traziti poziciju bar waiter-a??
Inace, imam iskustva u konobarisanju... Vasa iskustva, i preporuka sta raditi. Pozdrav

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Da li je bolje krenuti od cistaca u baru, ili je bolje traziti poziciju bar waiter-a??
:rofl: :rofl: :D

Fin humor za dobro jutro.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
 ""]] ""]] O ako imas dobro znanje engleskog cemu razmisljanje  :tuctuc:

Offline sego_v

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Bio sam u agenciji cisto na informativnom razgovoru, i tamo su me posavetovali da krenem od pozicije cistaca... Ja naravno zelim poziciju bar waiter-a, ali su mi napricali da se tesko dobija, i da moras bas dobro da prodjes na intervju-u... Da moras znati dosta o picima(sto inace i znam), naravno na engleskom da ispricas... Malo me to demoralisalo zato sto kao da insistiraju na poziciju bar cistaca...

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
A od neceg se mora krenut...Uzmi tu poziciju i na brod  :run:


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

peanutz

  • Guest
A od neceg se mora krenut...Uzmi tu poziciju i na brod  :run:



Idi ti kao utility a coveka savetujem da jos malo saceka pa da ode kao bar waiter. Ionako se vec godinu dana vrzma po forumu i ne zna sta mu je ciniti.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Idi ti kao utility a coveka savetujem da jos malo saceka pa da ode kao bar waiter
::yes::
Zasto ne bi isao kao waiter ako moze?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Ja da imam pare prijavio bih se.A nebi se bunio kada bi me "stavili" ili "posavjetovali" da idem za utility.

Niko nije umro radeci u utility  :D
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Bar waiter, nista manje od toga, videces razliku kada dodjes. pozz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vjerovatno je ljudima u agenciji (prema kojoj sego_v gaji veliko strahopoštovanje i čije ime se nije odlučio objaviti niti anoniman), teško pronaći čovjeka koji bi čistio na brodu.
Što je malo čudno za zemlju u kojoj su nezaposlenost i korupcija na top listi aktualnih medijskih tema.
Valjda je ta kombinacija (znanje engleskog + poniznost) za naše prostore nepojmljiva.
Provlači se teza da čim znaš reći tenkju i jes, odmah trebaš tražiti ništa manje nego "bar waiter".  :hmm:

Edit:
 Znam curu koja je u Bosni čistila wc-e po kafićima za 200DM, pa je otišla na brod raditi sličan posao (bar steward). Brzo je prosperirala. Sada živi u Kanadi.
Ona nije tražila posao čišćenja wc-a na brodu, nego je tražila priliku, koju je i iskoristila.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja ti govorim iz iskustva koji bio i odradio ugovor kao bar waiter nishta manje nego bar waiter ne prihvacaj. Ima dovoljno filipinaca i indonezana pa neka ciste.

Ovisi koja kompanija al ak bi iso na carnival j*** si jeza ko bar boy. Royal druga prica.

Sefe ja kad sam na college za bar waiter vise od polovice ljudi na college nikad, al bash nikad nije radilo u ugostiteljstvu. Dvije cure su bile uciteljice engleskog. Zashtitar jedan bio, ogroman lik isto nikad ugostiteljsvo radio. Uglavnom vise od pola njih radilo nije a i ovi koji jesu sacuvaj boze jer poima nisu imali o nicemu jer to su sve neke gradske kafane bile, dva decka su znala koja su dosla iz Rumunjske i to je sve. Jedan je radio ko barmen i bash kuzio sve i pametan je bio a drugi je imo 9 godina staza na princessu pa je em znao dosta a ovo novo nabrzinu povato.

A intervju je glupost. Na celebrity je mozda za*****an al posalje ti agencija brosure pa si pogledash malo prije intervju i prolazish 100%. Carnival te sam engleski pregleda, pita koji koktel ti najdrazi i cao. Proso si.

Imash sad sezonu na moru pa ak si kratak sa parama apliciraj za bar waitera i reci da si spreman cekat kolko treba za ukrcaj premda imam info da sad ukrcavaju za cunard opet uskoro pa nemogu ti reci da nema mjesta.

Offline sego_v

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Ne bojim se rada, na kraju krajeva spreman sam i da prihvatim poziciju cistaca... A sve to naravno zbog prilike da promenim nesto u svom zivotu. Citajuci forum i pricajuci sa ljudima koji su bili na brodu, stekao sam utisak da se treba boriti odmah za poziciju bar waiter-a.... Na osnovu toga sam i pokrenuo svoju pricu odlaska na brod. Sve u svemu, to je veliki korak u zivotu i treba izneti svaku nerazmiricu koja se javi u vezi toga... Treba cuti tudje misljenje, zato sam i postavio ovaj post... Bez ikakve namere da pametujem ili da saljem takav utisak da mi balkanci zasluzujemo uvek " nesto vise ". P.S. hvala svima na odgovorima, u ovom trenutku mi znace saveti

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Normalno da zasluzujemo vise.

Meni muka kad vidim maitre'd(glavna i odgovorna osoba u dining roomu) drzi govor i kad je zavrsio govori svima let's go. Stand by, standby umjesto stand up.

I taj tebi nesh kasnije pametuje a josh da ne pricam tona indonezana koji rade po 10 godina u kompaniji a engleski josh naucili nisu and so on. Meni to smijesno. Al kaj je tu je. :)

Do tebe je. Ti odluci shto zelish. Ako nisi siguran u sebe nije ni bar boy lose. Provaj pa ak ne valja vrati se doma. :)

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Ako su ti u agenciji rekli da je bolje da ides za cistaca bara prvo verovatno su imali razlog a to je najverovatnije nivo engleskog jezika...
Ja sam pre par meseci imao istu situaciju kao ti, aplicirao za bar waiter-a medjutim engleski mi je srednjeg nivoa, tipa 70% sto naravno nije dovoljno za taj posao...
Povucen velikom zeljom da napokon odem odavde i pokusam da se na brodu izborim za bolji zivot i poziciju prihvatio sam bez razmisljanja posao bar utility-ja...
Intervju sam prosao, vizu dobio, lekarski prosao i sad cekam ukrcaj... Kad bi mogao da vratim par meseci unazad opet bih isto uradio...
Ljudi moraju da shvate da ni tamo vise nije situacija kao sto bila,
sto pre izbacite iz glave basnoslovne cifre plata to cete pre otici i napredovati... Tako da ne bih mogao da se slozim sa onima koji govore NISTA ISPOD BAR WAITER-a!
Nemamo svi engleski za tu poziciju tako da ne vidim razlog zasto ne bi ljudi isli i na nize pozicije za pocetak naravno.
Za 6 meseci cete osetiti zivot, savladiti engleski i onda moze da se juri bolje mesto...
Ja sam sluzio vojsku u Srbiji 9 meseci za dzabe tako ma koliko se radilo 6 meseci bolje je nego ovde svakako, jer da je nekom bolje ovde ne bi ne bio na ovom forumu a kamoli aplicirao za posao na brodu.
Sto se same pozicije tice (pricam za princess cruises) nije toliko lose, tj najvise zavisi od broda koji dobijete...
Imam par ljudi na fejsbuku sa kojima se cujem redovno pa dosta pricamo o ovoj poziciji jer su oni na istoj...
Svi bi voleli 2500$ mesecno ali ne ide to tako lako, morate se sami izboriti za bolje uslove a samim tim i platu...
Takodje ne bih mogao da se slozim sa ljudima koji govore ostani, nauci engleski itd itd pa apliciraj za bolju poziciju, TVRDIM iako jos nisam bio na brodu da nikako ne moze
to da bude bolje od odlaska na kakvu takvu poziciju i tamo se afirmisati za drugi ugovor, pogotovo ne za nas balkance koji bi otisli jos sutra da je procedura laksa i brza...
Pa pobogu ljudi, nije to rimska galija a vi niste p****, tako da, samo napred!
Why Always Me?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Ako su ti u agenciji rekli da je bolje da ides za cistaca bara prvo verovatno su imali razlog a to je najverovatnije nivo engleskog jezika...
Ja sam pre par meseci imao istu situaciju kao ti, aplicirao za bar waiter-a medjutim engleski mi je srednjeg nivoa, tipa 70% sto naravno nije dovoljno za taj posao...
Povucen velikom zeljom da napokon odem odavde i pokusam da se na brodu izborim za bolji zivot i poziciju prihvatio sam bez razmisljanja posao bar utility-ja...
Intervju sam prosao, vizu dobio, lekarski prosao i sad cekam ukrcaj... Kad bi mogao da vratim par meseci unazad opet bih isto uradio...
Ljudi moraju da shvate da ni tamo vise nije situacija kao sto bila,
sto pre izbacite iz glave basnoslovne cifre plata to cete pre otici i napredovati... Tako da ne bih mogao da se slozim sa onima koji govore NISTA ISPOD BAR WAITER-a!
Nemamo svi engleski za tu poziciju tako da ne vidim razlog zasto ne bi ljudi isli i na nize pozicije za pocetak naravno.
Za 6 meseci cete osetiti zivot, savladiti engleski i onda moze da se juri bolje mesto...
Ja sam sluzio vojsku u Srbiji 9 meseci za dzabe tako ma koliko se radilo 6 meseci bolje je nego ovde svakako, jer da je nekom bolje ovde ne bi ne bio na ovom forumu a kamoli aplicirao za posao na brodu.
Sto se same pozicije tice (pricam za princess cruises) nije toliko lose, tj najvise zavisi od broda koji dobijete...
Imam par ljudi na fejsbuku sa kojima se cujem redovno pa dosta pricamo o ovoj poziciji jer su oni na istoj...
Svi bi voleli 2500$ mesecno ali ne ide to tako lako, morate se sami izboriti za bolje uslove a samim tim i platu...
Takodje ne bih mogao da se slozim sa ljudima koji govore ostani, nauci engleski itd itd pa apliciraj za bolju poziciju, TVRDIM iako jos nisam bio na brodu da nikako ne moze
to da bude bolje od odlaska na kakvu takvu poziciju i tamo se afirmisati za drugi ugovor, pogotovo ne za nas balkance koji bi otisli jos sutra da je procedura laksa i brza...
Pa pobogu ljudi, nije to rimska galija a vi niste p****, tako da, samo napred!

Podržavam sto napisa cincinnati u potpunosti.