Author Topic: da napises kako ti izgleda radno mesto ili kako ti izgleda bar gde si radio, na engleskom?  (Read 7895 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Jako puno iformacija i hvala ti.ja ima jednu molbu za tebe.jel mozes da napises kako ti izgleda radno mesto ili kako ti izgleda bar gde si radio na engleskom?
Jer mene su to sad pitali i nisam bio spreman za to pitanje.
Da netreba sad da trazim i sastavljam nego tvoj naucim i 1problem manje.
Ocekujem tvoj odgovor i dobro se dobrim vraca :uzdravlje:

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile

 :uzdravlje:
Cao jel mozes da mi napises kako ti je izgledao jedan dan na radnom mestu?I kako ti je izgledao sank na engleskom jer mene su to pitali i nisam bio spreman na to pitanje,a sve ostalo sam naucio...Verovatno si bio ovde kelner ili barmen zar ne?
Ili ako bilo ko drugi moze da pomogne bio bi jako zahvalan!Da netreba sad da sastavljam i trazim .nego zapisem i naucim 1 problem manje onda.
Dobro se dobrim vraca  :uzdravlje:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Znaci nisi proso intervju ili?

Sank ko sank, znash kako sank izgleda.

Shta su te pitali tocno?

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Radni dan na poslu,ali kod kuce
« Reply #3 on: 29/January/2012 »
Mene su pitali: opisi tvoj radni dan na poslu ? I kako izgleda tvoj bar?
Inace radim kao kelner i barmen u jednom kaficu znaci tamo sam i u sanku i iznosim pica ako nema guzve.
Jel moze neko da mi pomogne da mi opise na engleskom sta je rekao...Da netreba da trazim i sastavljam posle i pravilno da prevodim.
Nego samo zapisem i naucim jedan problem manje.
Dobro se dobrim vraca  :uzdravlje:

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Radni dan na poslu,ali kod kuce
« Reply #4 on: 29/January/2012 »
Nisam siguran sto tocno trazis? Pretpostavljam da zelis da ti netko prevede na engleski tvoj radni dan i ono sto radis sada. Ako da, onda napisi sto bi htio reci pa ti prevedem.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Znaci nisi proso intervju ili?

Sank ko sank, znash kako sank izgleda.

Shta su te pitali tocno?


Ma neee, koliko sam ja shvatio, on oce da mu ti odgovoris na ono pitanje "Describe me one day at your work place, at your bar?" 

Da se on ne bi patio svojim rijecima da to objasnjava, pa da mu ti na ENGLESKOM to opises, da on moze nauciti napamet xDDDD

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Ma neee, koliko sam ja shvatio, on oce da mu ti odgovoris na ono pitanje "Describe me one day at your work place, at your bar?" 

Da se on ne bi patio svojim rijecima da to objasnjava, pa da mu ti na ENGLESKOM to opises, da on moze nauciti napamet xDDDD

a šta ako ga pita koji je film zadnji gledao, i da mu opiše o čemu se radi?  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sheila

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
a šta ako ga pita koji je film zadnji gledao, i da mu opiše o čemu se radi?  :rofl:

 :haha: :haha: :haha:

Lakse bi bilo da napise kako izgleda njegov radni dan pa da mu neko prevede ako on ne zna.
Force yourself and you will be surprised what you can do!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
A to je komplicirano za objasnit jer ima tri vrste rasporeda, open, midle i close, ovisi koji radish, ovisi koji bar, ovisi koi barmen radi sa tebom.

Nemosh to generalizirati jer na brodu tokom dana promijenish 5 barova. Nije to bash tako jednostavno i josh ako ti je ispitivac na brodu radio zna sistem i moze ti postavit tonu pitanja vezano uz to...

Ti mu sam reci di si ti radio i kak si radio, nemoj se smarati sa ovim brodskim barom jer to je skroz druga prica nego na kopnu, budesh li nesh petljo navatat ce te da lazesh.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Radni dan na poslu,ali kod kuce
« Reply #9 on: 30/January/2012 »
Mene su pitali: opisi tvoj radni dan na poslu ? I kako izgleda tvoj bar?
Inace radim kao kelner i barmen u jednom kaficu znaci tamo sam i u sanku i iznosim pica ako nema guzve.
Jel moze neko da mi pomogne da mi opise na engleskom sta je rekao...Da netreba da trazim i sastavljam posle i pravilno da prevodim.
Nego samo zapisem i naucim jedan problem manje.
Dobro se dobrim vraca  :uzdravlje:

Cek, jel ne znas dobro engleski pa ti treba prevod??

Vidi u principu ne mozes to nauciti napamet ko neku pjesmicu, pa to izrecitovati na interview kad dodjes, jer ljudi ocekuju da im svojim rijecima opises gdje radis i sta radis, tj. kako ti izgleda radni dan...

Sto se prevoda tice, napisi, prevest ce ti neko...

Offline Rubyna

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Radni dan na poslu,ali kod kuce
« Reply #10 on: 30/January/2012 »
Ako je tebi problem na engleskom opisati svoje radno iskustvo, kako misliš raditi na brodu?!

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Radni dan na poslu,ali kod kuce
« Reply #11 on: 31/January/2012 »
Evo sad cu napisati da svako razume zaista sam nalupao tamo.Da potrebno je da neko mi napise na engleskom sta je pricao kako mu izgleda jedan radni dan i kako mu izgleda sank.Jer ja sam se prijavio za cistaca medjutim meni je CVmalkice lazan da radim u baru vec 2 ipo god.E tu je problem a mene zbog dosta dobrog engleskog stavi za bar utility to je kao cistac bara i pomagac tako nesto?A ocigledno da ja neznam da sastavim svoj radni dan kad ni neradim to,... i zato sam vas zamolio ako neko zna i zeli da mi pomogne neka opise kako izgleda radni dan i kako mi izgleda sank na engleskom ja to malkice prepravim naucim i problem sredjen...

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Znaci nisi proso intervju ili?

Sank ko sank, znash kako sank izgleda.

Shta su te pitali tocno?
Jesam prosao sam razgovor u kancelariji(samo proveravaju ko ima sanse) i za 15 dana je intervju opet ali ne onaj glavni .e posto je meni CVmalkice lazan i nisam ni radio kao kelner....I cak sam se i prijavio za cistaca na kraju.Zbog dosta dobrog engleskog On mene stavi za Bar utility to je kao cistac bar pamagac tako nesto.i rekao mi da naucim kako mi izgleda radni dan i kako mi izgleda sank.Pa ako neko zna da opise na engleskom ovo nek napise samo naucim i problem sredjen...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Natal pomozi covjeku ...  +U+
What goes around comes around