Author Topic: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)  (Read 6302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #15 on: 14/February/2014 »
Strpljenja ... your "rotations planner" je samo 1 čovjek koji radi raspored za koliko ... 15ak brodova sa po 1000 radnika.  :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #16 on: 15/February/2014 »
U slučaju Cunarda radi se samo o 3 broda.

Offline Braca_BN

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #17 on: 25/February/2014 »
Sefe hvala na savjetu, jos jednom. Trudio sam se da budem strpljiv, ali sam ipak po nagovoru drugara trazio od HRservice da mi posalju mail mog rotations planner-a, kako bi se istom obratio u vezi ukrcaja i pokusao da ubrzam tok dogadjaja. Pisao sam im u ponedeljak. Na moje iznenadjenje iz HRservice mi nisu poslali mail RP-a, vec me je RP jutros kontaktirao sa mail-om u kome trazi da potvrdim ukrcaj za 2. April.  :yeah: :yahoo:
Evo poslije glavnog intervjua iz 9. mjeseca prosle godine, nadam se da cu napokon zapoceti karijeru. Poznavajuci prirodu okolnosti koje me cesto prate u zivotu, za mene jos nista nije gotovo dok ne stanem nogom na palubu. Doduse, tek tada krecu izazovi.

Mala digresija na stvar strpljenja. U vise navrata i razlicitih situacija, sam se vodio tom idejom. Pokazalo se uspjesnom. Imao sam i srece da su administratori iz HRservice bili vise nego susretljivi ili su samo korektno radili svoj posao. Vjerujem da na vrijeme provedeno od intervjua do odlaska utice dosta faktora, od kojih vecinu nismo ni svjesni. Ipak nikome nije svejedno da zavrsi sve administrativne i dr. akte, a da potom provjerava mail 17 puta svaki dan, 4 mjeseca konstantno, bez ikakvih novosti i informacija.
Savjetovao bih ostale koji relativno duze cekaju na ukrcaj ili im se tako cini, da ne gube strpljenje.
Naravno, ako idete preko agencije koja vam uzima kintu, slobodno ih iscimajte za sve ono sto je u njihovoj mogucnosti da ucine. Takodje i sa ekipom iz human resources ili head offic-om, pokusajte da izvucete maksimum. U svakom slucaju, potrudite se da ovo realizujete dzentlmenski, sa laganim notama i pravilnom, poslovnom, korespodencijom. Vjerujem da na taj nacin mozete da skrenete paznju na sebe, kol'ko-tol'ko. Pritom, da ne stvorite o sebi sliku, kako ste "Christ the Savior" kojeg moraju uposliti i izduvate kredibilitet i kod jednih i kod drugih.
Ovo je moje subjektivno misljenje, koje plod mog i iskustva jos par mojih drugara. Prosudite sami i vidite sta je za vas najbolje.

 

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #18 on: 25/February/2014 »
Je l mozes da mi posaljes na pp tvoju poruku koju si im poslao?