Author Topic: Celebrity Cruises  (Read 55020 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #60 on: 28/January/2011 »
Jarane ja sam radio na procenat , i nisam prolazio ispod 2.200 dolara .Ono za vrijeme sezone na Aljasci izlazio sam mjesecno i do 2.700 dolara , sto se tice kruzeva od 14 dana ono kroz panamski kanal tu sam imo od 2.200 - 2.500 dolara
U stvari na ovim kruzevima od 7 dana bolje se zaradjuje jer  ima jako malo declajna. Zato ja idem na Eclipse oni rade samo 7 dana kruzeve , to je zakon!Uostalom na Infinity imas i Select dinning opciju gdje radis na sigurnu paru od 2000 dolara mjesecno , sto je jako dobro za pocetnike .Takodjer imas i opciju da se prebacis kad si na brodu u Speciality restoran gdje je manje radno vrijeme max. 9h na dan ali tu je isto rad na platu od 1800 dolara mjesecno za Asst waiter. Ja kad postanem konobar i ako se ikad vratim na Infinity samo cu radit u Select diningu tu konobari za vrijeme Aljaske su dizali i 3600 dolara mjesecno a ovako inace 3200 dolara

Ja sam od prvog dana radila u Select diningu, i istina je da su ti tamo pare zagarantirane, ja sam uzimala 2000-2300$ mjesecno bez tipa. Select bi u pravilu trebao zavrsavati veceru prvi obicno oko 22h, ali mi smo imali managera zbog kojeg smo ostajali sami u cijelom diningu jer smo nakon detaljnog ciscenja svaku vecer imali meetinge, pa je to trajalo do ponoci, a nekad i do pola 1 ujutro. Kad je bio special cleaning onda smo ostajali jos i dulje. Nakon gotovo 3 mjeseca prebacili su me u speciality restaurant i ne znam kako je moguce da je radno vrijeme kod vas bilo max 9h dnevno ?????? I to u specialityu !!!!!! Opce je poznato da speciality uvijek zavrsavaju zadnji od svih restorana. Ovo mi je prvi glas, jedina pozicija za koju sam cula da radi max 8-9 h na brodu su shore excursions ponekad i broadcasting staff - oni ne mrdaju onom stvari. Mi smo radili ko sumanuti, uvijek bi zavrsavali poslije ponoci, a kad je special cleaning i do 2-3 ujutro ( sve ovisi kakvog managera imas ). Jedina je olaksica to sto embarkation day ne radis dorucak, i sto ne moras krasti i skrivati materijal jer te sve ceka kad dodjes, pa je manje stresa i opcenito ne moras toliko tegliti ko magarac. A sto se tice para, to se uvijek vrtilo oko 2400-2600 bez tipa.E da, govorim za assistant waitere, konobari su uzimali duplo vise cca 4000$. I jos jedna super stvar, u specialityu su ti pare takodjer zagarantirane, ne moras se brinuti oko declinova.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #61 on: 01/February/2011 »
Jučer sam dobio sam informaciju da Celebrity uvodi od februara ove godine ugovore od 8 mjeseci da nema vise na 6 mj., jel neko zna nesto o tome ?!

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #62 on: 03/February/2011 »
Jučer sam dobio sam informaciju da Celebrity uvodi od februara ove godine ugovore od 8 mjeseci da nema vise na 6 mj., jel neko zna nesto o tome ?!

Ja znam ono što mi je kolegica nedavno rekla, ona se vratila prije 3 tjedna i kaže da će uvesti ugovore od 8 mjeseci, ali i da će ostaviti i od 6. I najbitnije - onaj tko se odluči za bilo koju od ove dvije varijante do kraja svoje  " celebrity " karijere će odrađivati ugovore onako kako si je sam izabrao - ili 6 ili 8 mj.
Ja u subotu putujem nazad,pa ću se raspitati detaljnije.  :)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #63 on: 03/February/2011 »
od kud putuješ i na koji brod? Ja idem u nedelju (ukrcaj u pon) a brod Equinox?

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #64 on: 04/February/2011 »
od kud putuješ i na koji brod? Ja idem u nedelju (ukrcaj u pon) a brod Equinox?
Ide li neko na Infinity,zena mi je tamo,ceka mene,a ja cekam ukrcaj vec skoro pola godine.

Koliko je vremena proslo od intervjua do ukrcaja na brod? Dobio sam posao na celebrity pa me zanima koji je odprilike period cekanja do ukrcaja.
Hvala.
de molim te reci mi kad si dobio posao,ja cekam od septembra 2010,tada sam prosao intervju

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #65 on: 04/February/2011 »
ovo mi je drugi ugovor tako da ne čekam ništa, sad sam na odmoru do nedelje i nazad na isti brod jer sam podnio zahtjev kompaniji da me vrate na EQ

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #66 on: 04/February/2011 »
Koliko je vremena proslo od intervjua do ukrcaja na brod? Dobio sam posao na celebrity pa me zanima koji je odprilike period cekanja do ukrcaja.
Hvala.
Petronije kad si dobio posao za celebrity,ja cekam vec pola godine.kad si imao intervju?

Offline pegazusbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #67 on: 08/February/2011 »
Pozdrav svima,
Interesuje me da li neko ide za Celebrity, ali na prvi ugovor ili mozda zna nekoga ko ide?!

Posebno me zanima za one koji su konkurisali preko Sea Agency!

peanutz

  • Guest
Re: Celebrity Cruises
« Reply #68 on: 08/February/2011 »
Ja znam, zasto?

Offline pegazusbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #69 on: 08/February/2011 »
Ja znam, zasto?

Pitam, posto sam prosao intervju u novembru a jos nema odgovora od kompanije, malo mi je cudno da im ne treba osoblje...
Pa se pitam da li je problem u Sea Agency ili u kompaniji?!
Znam da kompanija prodaje Mercury a da Silhouette krece u plovidbu tek u julu, kapiram da nece da gomilaju posadu ali mi je opet cudno da nema nista...
koliko sam video ovde a forumu da nisam jedini kome je ovo cudno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Celebrity Cruises
« Reply #70 on: 08/February/2011 »
Ma ima na forumu dosta čudnih stvari.
Meni je čudno da tebe zanima koliko se dugo čeka na odlazak preko Sea agencije, a nisi glasao u anketi http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2367.0;viewResults
Za sada su glasale samo 2 osobe, koje čekaju duže od 6 mjeseci. Ništa između. Nitko ne čeka 1,2,3,4 ili 5 mjeseci.
Čovjek bi očekivao, ako te zanima tema da i sudjeluješ u njoj.  -()-

Forum je anoniman i nitko ti neće zakucati na vrata i pitati zašto si kliknuo na ovu ili onu opciju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pegazusbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #71 on: 08/February/2011 »
Znam Sefe za anketu, ali nisam zeleo da ucestvujem u istoj posto jos nisam dobio pozitivan odgovor, nadam se da me razumes!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Celebrity Cruises
« Reply #72 on: 08/February/2011 »
Znam Sefe za anketu, ali nisam zeleo da ucestvujem u istoj posto jos nisam dobio pozitivan odgovor, nadam se da me razumes!

hoćeš reći da mjesec dana od interview-a ne znaš jesi li primljen? ccc ...

edit: mislim da kapiram, rečeno ti je da si primljen, ali ti ne vjeruješ dok ne odeš, i zato ne želiš sudjelovati u anketi. hmmmmm
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pegazusbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #73 on: 08/February/2011 »
Ne, kao sto vidis Sefe u mom prvom postu je da sam PROSAO intervju ali i dalje nema poziva od kompanije za posao!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Celebrity Cruises
« Reply #74 on: 08/February/2011 »
Ne, kao sto vidis Sefe u mom prvom postu je da sam PROSAO intervju ali i dalje nema poziva od kompanije za posao!

Pa upravo sam za takve i dizajnirao anketu - Preko SeaAgency iz Bg, čekam ili čekao sam ugovor:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)