Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #15 on: 20/November/2012 »
Meni sve tu smrdi. Za ukrcaj na brodove kompanija plaća agentu za svakog čovjeka. Pa zar bi ti išla raditi za nekoga bez da znaš da li će ti platiti za odrađeni posao, bez ikakvog ugovora ? ? ? Nije Suzi od jučer u ovom poslu.
To bi bilo isto da ja otvorim neku web stranicu i kažem da na Marsu kompanija Marsovac traži ljude za rad,  a plaća je 10 000 dolara. Poberem vam proviziju i onda kad sve propadne kažem da je kompanija kriva.
I to mene muci isto....kazem....ne vjerujem vise nikome.....a znam da ce sad biti pakao za nju, jer ce biti na povecalu javnosti i mozda cak izgubi i lincencu za rad.....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #16 on: 20/November/2012 »
Ma jok sta vam je. Suzy ima legitiman biznis. Nebi se ona zaj sa ovim jer ovo je kak bi se reklo "one way ticket". Zna se kud. :)

To je skroz neodrziv model poslovanja. Plus ima obitelj, djecu, razmislite malo. :)

Mozda su joj to ovi iz EP podvalili da se rijese konkurencije. :) (moja teorija)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #17 on: 20/November/2012 »
@ isuzu , od ljudi koje ja poznajem prevareno je mozda 2-3 preko nekih malih no name agencija u Beogradu. Ali to su bile mare pare, tipa daj 50 eura za prevod dokumenata i nekih 20 eura za tamo neku aplikaciju, pa naberu od 10-15 ljudi po 70 eura, onda iskljuce telefon i isele se iz stana. Za ovako veliku prevaru vezanu za posao na brodu nisam jos cuo, ne u mojoj drzavi vec uopste.

Sto natal kaze, sta bi mogao biti motiv  prevare ? Pare ? ili nesto ozbiljnije, ja se iskreno nadam da nije u pitanju nesto mnogo gore.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #18 on: 20/November/2012 »
Ma jok sta vam je. Suzy ima legitiman biznis. Nebi se ona zaj sa ovim jer ovo je kak bi se reklo "one way ticket". Zna se kud. :)

To je skroz neodrziv model poslovanja. Plus ima obitelj, djecu, razmislite malo. :)

Mozda su joj to ovi iz EP podvalili da se rijese konkurencije. :) (moja teorija)

Ima legalan biznis. Pa zašto onda nelegalno uzima proviziju ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #19 on: 20/November/2012 »
Premda nije mi jasno sa koim ciljem je ova prevara isla, nije moguce da samo zbog kradje indetiteta. Puno je tu posla za tak neshto.

Kradja identiteta je puno laksa od ove operacije.
Za kradju identiteta je dovoljno obecati dobar posao i napisati "saljite dokumente tu i tu .."

Ovdje se radi o lovi od kandidata koji su povjerovali da su dobili posao. Primam oklade.
A Suzi je vjerovatno preveslana, jer ipak je ona radila samo sa jednom kompanijom oduvijek, zar ne?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #20 on: 20/November/2012 »
Kradja identiteta je puno laksa od ove operacije.
Za kradju identiteta je dovoljno obecati dobar posao i napisati "saljite dokumente tu i tu .."

Ovdje se radi o lovi od kandidata koji su povjerovali da su dobili posao. Primam oklade.
A Suzi je vjerovatno preveslana, jer ipak je ona radila samo sa jednom kompanijom oduvijek, zar ne?
Gledajte ljudi recite da sam budala, ali mislim da ovo nece stati na svemu ovome danas zbog cega ja nemogu spavati.........tu postoji nesto vise o cemu mi ni ne sanjamo........slabo mi je.....

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #21 on: 20/November/2012 »


Ovdje se radi o lovi od kandidata koji su povjerovali da su dobili posao. Primam oklade.
A Suzi je vjerovatno preveslana, jer ipak je ona radila samo sa jednom kompanijom oduvijek, zar ne?

A tko je dobio tu lovu onda? Lovu je dobio doktor koji je obavljao medical, lovu su dobili koji su radili D1 tečaj i na kraju lovu od provizije je dobila Suzi.
Kako bi tu lovu dobila ta kompanija ? Kakve koristi od toga ima kompanija ?

Imaš pravo Isuzu. Ovdje se krije nešto veće. Strah me i pomisliti gdje su ljudi koji su prvi otišli. Kako to da se nisu već javili ako su i oni na ovaj način prevareni ?

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #22 on: 20/November/2012 »
A tko je dobio tu lovu onda? Lovu je dobio doktor koji je obavljao medical, lovu su dobili koji su radili D1 tečaj i na kraju lovu od provizije je dobila Suzi.
Kako bi tu lovu dobila ta kompanija ???
Neznam kao sto rekoh sutra kad dodu svi jadni i iscrpljeni ja cu ju zvat, i vidjet....ako ne odoh joj na vrata blizu mi je...jer....tako je kako je,nazalost zasluzujem bar informacije ako nista drugo, jer kad imas dijete i obitelj spreman si na svasta.......ljudi hvala Vam svima na drustvu i izvinjavam se ako sam vas opteretila s necim......

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #23 on: 20/November/2012 »
Ima legalan biznis. Pa zašto onda nelegalno uzima proviziju ?

Zato sto je "easy lova" zato sto moze, zato sto to rade ovi iz EP i sve ostale agencije, to je sistem poslovanja na kojem rade, bogate se.
99% ljudi na forumu bi isto radilo, svi smo mi bili djeca i imali neke vrijednosti usadjene al to se sa godinama mjenja, sjetite se djetinjstva i pogledajte neke ljude sada, primjer lopove, kriminalce, narkomane itd...ne rodi se covjek tako. Lova je cudo. To znaju oni koi su na brodu i kad vide cure kak se bacaju oficirima oko vrata jer su puni para plus status na brodu. Ne kazem ja sve zenske al vecina su take, ove malo iskusnije sa par ugovora se opekle pa sad pametnije. Al poanta je tu.

p.s. necu ni ja spavat nocas, mene samo zanima di su ljudi sta su otisli i zasto se nitko od njih nije javio do sada, jer neki su rano otisli.

p.p.s. Da pitanje je koi je dogovor bio izmedju suzy i kandidata u vezi posla na brodu i koja se lova okrenula, pustimo na stranu d1 i medical, nesto drugo je tu u igri a sa vremenom cemo saznati, bilo bi idealno da je samo lova u igri. j****h par 100 eura.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #24 on: 20/November/2012 »
A tko je dobio tu lovu onda? Lovu je dobio doktor koji je obavljao medical, lovu su dobili koji su radili D1 tečaj i na kraju lovu od provizije je dobila Suzi.
Kako bi tu lovu dobila ta kompanija ???

Jasno mi je pitanje, samo sto je kompanija pogresna rijec. Banda lopova je prikladniji naziv.
Ne znam kako je banda lopova predvidjela uzeti lovu, ali vjerujem da cemo saznati uskoro.
Ne zelim ni pomisljati na tezi oblik kriminala, pogotovo jer je Isuzu napisala da su svi "kandidati" ok, samo su kod karabinjera.
Isto tako, ne bih optuzivao Suzi za uzimanje provizije dok to ne izjavi netko od ostecenih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #25 on: 20/November/2012 »
Jasno mi je pitanje, samo sto je kompanija pogresna rijec. Banda lopova je prikladniji naziv.
Ne znam kako je banda lopova predvidjela uzeti lovu, ali vjerujem da cemo saznati uskoro.
Ne zelim ni pomisljati na tezi oblik kriminala, pogotovo jer je Isuzu napisala da su svi "kandidati" ok, samo su kod karabinjera.
Isto tako, ne bih optuzivao Suzi za uzimanje provizije dok to ne izjavi netko od ostecenih.

Suzi radi na principu ti meni proviziju ja tebi LoE.
A karabinjeri nisu baš blagi kao naši policajci. 

Natal to nije samo par stotina eura. Zaboravio si to pomnožiti s brojem kandidata koji su se prijavili ( kad sam ja bila bilo nas je stotinu ). I nelegalan posao je nelegalan posao, bezobzira kako lak bio. Nekima je lako dilati drogu pa to veliki broj ljudi radi za novac, al to ne znači da to nije protuzakonito.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #26 on: 20/November/2012 »

Gle, svi su dobro i doci ce doma jer sam ja osobno poslala Suzi poruku i pitala je kako su svi kandidati i ona je rekla da su svi dobro samo moraju obaviti obavijesni razgovor kod talijanske policije......ja kazem karabinjeri, dolaze sutra doma tj danas

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #27 on: 20/November/2012 »
A sta je sa EP? Ak cemo biti fer treba svima stat na rep a ne suzy ko da radi neznam sta. To se zna i nije problem sad u tome nego sta se desilo sa moby.

Ja sam mislio da jbsh par 100 evra, da nije neko dobio po repu, da nije trgovina ljudima il nesht u tom stilu, posto se niko od ostecenih nije javio.

Ak su sam pare, ko ga smirgla, pare doju i odu. :)


Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #28 on: 20/November/2012 »
Kradja identiteta je puno laksa od ove operacije.
Za kradju identiteta je dovoljno obecati dobar posao i napisati "saljite dokumente tu i tu .."

Ovdje se radi o lovi od kandidata koji su povjerovali da su dobili posao. Primam oklade.
A Suzi je vjerovatno preveslana, jer ipak je ona radila samo sa jednom kompanijom oduvijek, zar ne?
Radila sam s puno Talijana i iskreno ih nevolim.....nisu narod od dogovora i povjerenja....najveca mafijaje potekla sa Sicilije to svi znamo, oni vole samo svoju mammmu
ISPRIČAVAM SE......

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #29 on: 20/November/2012 »
Gle, svi su dobro i doci ce doma jer sam ja osobno poslala Suzi poruku i pitala je kako su svi kandidati i ona je rekla da su svi dobro samo moraju obaviti obavijesni razgovor kod talijanske policije......ja kazem karabinjeri, dolaze sutra doma tj danas

Btw. nije mi jasno zašto su oni uopće završili kod policije. Tko ih je prijavio?  Sad će vjerovatno biti evidentirani u sistemu.

Natal ja ne mislim  samo na Suzi, već na sve agente koji se bogate na očaju ljudi. I naravno nadam se da su  dobro oni koji su prvi otišli. Isuzu molim te raspitaj se gdje su ljudi koji su prvi otišli. Jeza me hvata od ovoga kad se sjetim koliko je cura otišlo čuvati djecu u inozemstvo pa više nitko nije čuo za njih. Jedna takva je i iz mog grada. Otac je i dan danas traži.