Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66413 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #30 on: 20/November/2012 »
Jeza me hvata od ovoga kad se sjetim koliko je cura otišlo čuvati djecu u inozemstvo pa više nitko nije čuo za njih. Jedna takva je i iz mog grada. Otac je i dan danas traži.

 
Isuse Bože dragi sveti.....presvijetla Majko Trsatska......hocu.....sve cu vam javiti....jesis igurna da nije pobjegla od kuce?

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #31 on: 20/November/2012 »
 
Isuse Bože dragi sveti.....presvijetla Majko Trsatska......hocu.....sve cu vam javiti....jesis igurna da nije pobjegla od kuce?

Ima tome već dugi niz godina. Otišla je raditi u Italiju, jer joj je neki rodjak naštimao da čuva neke babe. To je prije bio jako isplativ posao. Kako se nije javljala kad je došla otac ju je počeo tražiti. I nikad ništa nisu saznali.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #32 on: 20/November/2012 »
@isuzu pa vidi , ti moji drugari sto su bili prevareni nije nista ni slicno kao ovo, njima je agent uzeo pare unapred, kao za neki prevod dokumenata, nisu ni intervju prosli ni nista, to je onaj sam pocetak bio.
I lik nestade, stan u kome smo bili prazan, telefon iskljucen.

Ovo je link ka prevari o kojoj sam mislio  Pokušaj prevare mornara (posao na brodu)
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Tratincica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #33 on: 20/November/2012 »
Starno grozno :( Jadne ljude tako preveslat. Nadam se da ce ih uhvatiti...

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #34 on: 20/November/2012 »
ako nešto zvuči predobro da bi bilo istinito, onda vjerojatno i je predobro da bi bilo.

a da moraš platiti polog poslodavcu dok te zapošljava, to nije ni kod nas normalno.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329719.html

čl. 14, 15, 16 i 17 i AMEN

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #35 on: 20/November/2012 »
Čovječe, predobro je zvučalo da bi bilo istina. 

Legionnare se javio s nedjelje na ponedjeljak i samo je rekao da će se javiti za par dana, vidim na fejsu da je bio u Rimu i Nici.

  -()-


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
uzeli su depozit €450 od svakog
« Reply #36 on: 20/November/2012 »
Pozdrav, potvrđujem cijelu pricu oko prevare, stigli smo jutros u Hrvatsku nakon 5 sati provedenih na talijanskoj policiji, zavrzlama cijela.

Nevjerojatno je kako su dobro osmislili cijelu prevaru i koliko su dobro informirani, sva dokumentacija i proces je bio nimalo sumnjiv, uzeli su depozit €450 od svakog, poslali nas na vlak za Francusku, i naravno broda u Nici nije bilo.
S detaljima se javljam uskoro, u Rijeci smo, uskoro idemo na hrv.policiju i odvjetniku, samo da napomenem da gda Suzana NIJE umjesana na bilo koji nacin vec je i ona prevarena od strane "regrutera iz Mobya". Organizirala je prijevoz i dosla osobno po nas u Nicu dok smo je cekali u hotelu koji je ona platila.
Gda Suzi je obecala da ce vratiti novac koji nam je otuden na prevaru, valjda ce i osiguranje pokriti nesto. Eto to bi ukratko bilo to, kad budem znao vise, javljam se opet.

No stress :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #37 on: 20/November/2012 »
Sto je najgore i ja koji sam u zivotu prosao sve i svasta sto se tice takvih prevara sam opet nasjeo i poslao papire tamo,racunajuci dok cekam ovamo ukrcaj za Azamaru pa odraditi tu nesto.....a od samog pocetka je bilo sumnjivo.


Sto moj deda kaze pa sine dragi tolika Italija nezaposlena da ce oni traziti ljude po Bivsoj Jugi....i eto OPET nije pogresio :( -()- -()-

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #38 on: 20/November/2012 »
Btw. nije mi jasno zašto su oni uopće završili kod policije. Tko ih je prijavio?  Sad će vjerovatno biti evidentirani u sistemu.

Natal ja ne mislim  samo na Suzi, već na sve agente koji se bogate na očaju ljudi. I naravno nadam se da su  dobro oni koji su prvi otišli. Isuzu molim te raspitaj se gdje su ljudi koji su prvi otišli. Jeza me hvata od ovoga kad se sjetim koliko je cura otišlo čuvati djecu u inozemstvo pa više nitko nije čuo za njih. Jedna takva je i iz mog grada. Otac je i dan danas traži.




Inače pričao sam maloprije sa Rimcem preko telefona svi su u Rijeci i nejverojatno je zapravo što se izdogađalo ali pustiću neka on sve objasni i napiše kad se vrati (sutra, preksutra dolaze kući). Ali mogu potvrditi većinu stvari koja je napisana. Inače eno koliko čujem i Suzi tamo sva "rasplakana" sad čekaju da se sastanu s odvjetnikom pa onda dolaze kući. Ugl lako moguće da se radi i o bijelom roblju. Ups ev tek sad vidio Legijin post
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline trcakz

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #39 on: 20/November/2012 »
Pozdrav! Ja sam isto poslao papire, neposredno prije odabira za Carnival ali mi se nitko nije javio. Sad me najviše zabrinjava kaj bude s našim podacima.
Ovo je katastrofa.. Nadam se da će svi oštećeni barem povratiti lovu.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #40 on: 20/November/2012 »
Isuse moooj Bože    :neee:    ne mogu vjerovati! Znači može se desiti da Suzi zatvore agenciju radi ovoga?  ili ne može?    aa  Bože koma..
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #41 on: 20/November/2012 »
Isuse moooj Bože    :neee:    ne mogu vjerovati! Znači može se desiti da Suzi zatvore agenciju radi ovoga?  ili ne može?    aa  Bože koma..

Užas, ja sam još šokiran, treba reći avanturistima da to daju u novine i na TV
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #42 on: 20/November/2012 »
Užas, ja sam još šokiran, treba reći avanturistima da to daju u novine i na TV

nadam se da nitko nije toliko glup da to napravi jer će to najviše naštetiti Suzi, a policija će se pobrinuti za ove sa ili bez medija.
od svih agencija, ona je još najkorektnija i najprofesionalnija, i onda joj se desi nešto ovakvo pa ju najednom svi hoće razapeti. mislim da to nije ok..
ona nije imala lošu namjeru u tom, pa ono, dajte se malo kontrolirajte

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #43 on: 20/November/2012 »
Kolega i ja na fejsu tipkamo i obadvoje se tresemo ko prutićii i pretpostavljamo da ukrcaj na carnival preko suzi necemo docekati   :neee:    , šta se dešava , ajme da ovog foruma nema nitko nebi imao pojma ni o cemu ...  koma ovo ce doci do svjetskih razmjera . Carnival ce saznati za to ,ako vec nezna ... jaooooo . fu*k ružice ne razmišljaj o najgorem !!!! :sljac:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #44 on: 20/November/2012 »
nadam se da nitko nije toliko glup da to napravi jer će to najviše naštetiti Suzi, a policija će se pobrinuti za ove sa ili bez medija.
od svih agencija, ona je još najkorektnija i najprofesionalnija, i onda joj se desi nešto ovakvo pa ju najednom svi hoće razapeti. mislim da to nije ok..
ona nije imala lošu namjeru u tom, pa ono, dajte se malo kontrolirajte

Pa lol, ne pišem to zato da nju sjebu već da upozore ljude na to, šta ti je, ovdje se vrlo lako radi o roblju, bolje da to sje*e njenu agenciju nego da ljude otmu ili još gore. Više će naštetiti potencijalno ljudima u budućnosti
xxxxxxxxxxxxxxxxx