Author Topic: Safe Cruise Beograd (Yu-Biznis Centar, Novi Beograd)  (Read 377613 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #390 on: 25/February/2011 »
po cemu su najjeftiniji?  +U+

Po tome sto ti najmanje para treba da stignes do broda i pocnes da radis.  Agencija takođe plaća povratnu avionsku kartu bez obzira gde se brod nalazio na planeti.
Ukupni troskovi dođu negde na ~ 700 e. Nisam pronasao jeftiniju agenciju, možda se i varam . . .  :embarrased:

Pozdrav.

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #391 on: 25/February/2011 »
Cisto sumnjam da ce da ti budu toliki troskovi jer ako ti agencija bude nabavljala kartu nevjerujem da ces da je platis ispod 450e, agdje su jos viza, ljekarski...

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #392 on: 25/February/2011 »
Koliko izadju svi troskovi u safe cruis-u a koliko u PM-u,do dolaska na brod,odprilike?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #393 on: 25/February/2011 »
avionska karta (za princess) nema veze sa agencijom, to je trosak kompanije...
a to da ti najmanje para treba nije tacno, sve agenciju su to negde, nijanse su u pitanju...
pa da je tako, svi bi isli preko SC... ne kazem ja nista lose o CS agenciji, samo kazem da uzmes u obzir i druga mesta...
kao sto je vec neko napisao najbolje je preko obe ako vec imas zelju da odes na brod...

@milanbb8 - sve zavisi, zavisi cak i od pozicije za koju apliciras (u nekim agencijama)...
mene je licno za entry level poziciju izaslo (iliti ce da izadje) oko 800e... (u cenu ukljucena i putovanja, hrana, hostel itd)

Why Always Me?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #394 on: 25/February/2011 »
O.K. Poslusaću vaše savete. U međuvremenu evo sta sam nasao o Princessu :

Troskovi za Princess:
Prevod dokumenata 1000 din. po stranici (KOME JE POTREBNO)
Psiho test 15 e
Engleski Test 21 e
Medikal 8240 din
Viza C1/D 7200 din
Troskovi agencije i troskovi treniga 350 e
(placa se tek kada dobijete garatno pismo koje se nosi u ambasadu )

Ukupno sa svim prevodima izlazi vas manje od 650 e

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #395 on: 25/February/2011 »

Viza C1/D 7200 din

Viza je 11900 din za taxu plus pin kod oko 790 din, pre nedelju dana sam platio toliko.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #396 on: 25/February/2011 »
te cene nemaju veze sa realnoscu, verovatno su ranijeg datuma...
prevod dokumenata placas svakako a ne po zelji - 50e...
USA viza nije 7200dinara vec 140$ + 12$ za rezervaciju...
350e je provizija kod svaih agencija...
+tu nisu uracunati troskovi putovanja, nocenja itd itd... u zavisnosti odakle si i gde se odrzava korporativna obuka/intervju...
gore sam vec napisao koliko je mene izaslo iliti ce da izadje...
Why Always Me?

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #397 on: 25/February/2011 »
Avionsku kartu placas sam ili..I reci mi jeli se ide u Majami

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #398 on: 25/February/2011 »
ako pricamo o princess cruises kompaniji, ne placas kartu ti vec je dobijas sa datumom ukrcaja...
a da li ces se ukrcavati u Majamiju ne znas ni ti, niti agencija.. oni su samo posrednici\regruteri...
kad dobijes ugovor, dobijas u mesto ukrcaja... nekad se desi da dobijes ukrcaj u Australiji...
(sto naravno sa sobom povlaci dodatnu vizu (citaj:dodatni trosak)...
Why Always Me?

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #399 on: 25/February/2011 »
Hvala cinccinati puno!!!Ajde jos jedno pitance za tebe,citao sam forum i to,ali bih hteo ovako tebe da pitam jer vidim da si iskusan u ovim stvarima.
Kako je raditi na brodu,u smislu dali se ima vremena odmoriti,ili je 14 sati rada dnevno,i nije mi jasno radno vreme,jeli se radi npr. od 7 do 5 neprekidno,ili imas pauze pa se vracas na posao (konkretno asistenti konobara i konobari) i dali moze da se izadje na obalu.Hvala ti unapred!!!

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #400 on: 25/February/2011 »
te cene nemaju veze sa realnoscu, verovatno su ranijeg datuma...
prevod dokumenata placas svakako a ne po zelji - 50e...
USA viza nije 7200dinara vec 140$ + 12$ za rezervaciju...
350e je provizija kod svaih agencija...
+tu nisu uracunati troskovi putovanja, nocenja itd itd... u zavisnosti odakle si i gde se odrzava korporativna obuka/intervju...
gore sam vec napisao koliko je mene izaslo iliti ce da izadje...

Pa dobro, u svakom slučaju hvala na pomoći,prepraviću matematiku  :yahoo:

Mislio sam na safe cruise u kombinaciji sa Princess Cruises jer oni samo za njih trenutno i regeutuju, dakle sve kao i za ostale agencije/kompanije ali ne plaćas kartu, dakle stedis ~300 - 400 e za kartu ! Izgleda mi kao najjeftinija opcija za sada !

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #401 on: 25/February/2011 »
Hvala cinccinati puno!!!Ajde jos jedno pitance za tebe,citao sam forum i to,ali bih hteo ovako tebe da pitam jer vidim da si iskusan u ovim stvarima.
Kako je raditi na brodu,u smislu dali se ima vremena odmoriti,ili je 14 sati rada dnevno,i nije mi jasno radno vreme,jeli se radi npr. od 7 do 5 neprekidno,ili imas pauze pa se vracas na posao (konkretno asistenti konobara i konobari) i dali moze da se izadje na obalu.Hvala ti unapred!!!

Milane poz, jel se planiras prijaviti?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #402 on: 25/February/2011 »
Quote
ali bih hteo ovako tebe da pitam jer vidim da si iskusan u ovim stvarima.

Daleko sam ja od iskusnog...  no;;;

Sve sto znam, procitao sam na forumu od veterana koji su vec bili, jako je bitno da se sve procita, od uslova do zivota na brodu...
posle iscitavanja foruma prijavio se, prosao intervju, sledece nedelje idem za vizu, lekarski...
sto se tice tih detalja oko slobodnog vremena, radnog vremena stvarno ne mogu da ti pomognem, pogotovo za te pozicije..
ja sam konkurisao za entry level poziciju u bar departmentu pa sam se vise informisao oko nje ali opet ni to ne mogu za ozbiljno
da uzmem posto je kod svakog druga prica... evo ti jedna od mnogih tema koje imaju delimican odg na tvoja pitanja...  :uzdravlje: (link ispod)

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2137.0

@off_martin - stedis na karti u jednom pravcu ali imas malo vecu platu, tako da je sve to relativno... :)
naravno svako ima neki svoj izbor, ja sam princess izabrao bas iz razloga sto u startu ne moram vise para da dam, pogotovo sto idem prvi put...
niko ne zna kako ce i da li ce snaci na brodu, 100 ljudi, 100 cudi... tako je svakako za pocetak najbolja jeftinija varijanta... :)

Why Always Me?

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #403 on: 25/February/2011 »
Planiram druze,sto da ne,samo neznam u koju agenciju,svaka ima dobre i lose stvari,ti?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #404 on: 25/February/2011 »
Planiram druze,sto da ne,samo neznam u koju agenciju,svaka ima dobre i lose stvari,ti?

Takopđe i ja. Pratim situaciju, citaj forum puno ce ti pomoci da doneses ispravnu odluku i pronađes sebe u priči. Ja cu se najverovatnije odluciti za agenciju Safe Cruise koja svoje kandidate vodi na Princess Cruises brodove. Nekako posle svega oni mi dođu naj bliži svemu. To je moj stav trenutno,jos uvek razmisljam. ???
Otvoren je Martovski konkurs (http://www.radnabrodu.com/) pa pogledaj ali pre svega procitaj forum sto vise.

PozzZ