Author Topic: Safe Cruise Beograd (Yu-Biznis Centar, Novi Beograd)  (Read 377707 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #405 on: 25/February/2011 »
Quote
ali pre svega procitaj forum sto vise.

Da, da, obavezno, pre svega podforum zivot na brodu... stvarno ima dosta informacija
koje ce te ili pogurati dalje u celoj ovoj prici ili ce te obeshrabriti...  ;)
Why Always Me?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #406 on: 25/February/2011 »
Da, da, obavezno, pre svega podforum zivot na brodu... stvarno ima dosta informacija
koje ce te ili pogurati dalje u celoj ovoj prici ili ce te obeshrabriti...  ;)

O.K. Hoćeš li podeliti sa nama dokle si stigao i kad putujes?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Why Always Me?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #408 on: 25/February/2011 »
Ne zameri, nov sam ovde, mislim da sam vec citao ali svakako procitacu opet, previse informacija ima ovde pa se znaju pomesati.
Hvala i pozdrav.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #409 on: 26/February/2011 »
ma ne zameram ja nista, i ja sam bio NOV u svemu ovome tako da te razumem... :)
imas dosta vremena do sledeceg preliminarnog intervjua + samog intervjua tako da ces stici da obradis sve podatke...
samo napred i ukoliko ti je zelja velika uspeces... ;)
Why Always Me?

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #410 on: 26/February/2011 »
Dali je istina da mora engleski da se zna isto za konobara i za pomocnika konobara,jer mi prica decko koji je bio u cruise agency na intevju za konobara i rekao mi je da je su isto proveravali engleski za sve buduce radnike,molim SEFA da mi odgovori i neki tako iskusni ljudi dali je to istina,jer ipak vi znate najbolje!!! :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #411 on: 26/February/2011 »
Istina je.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #412 on: 26/February/2011 »
SEFE znaci ja ako znam engleski kao Glavni konobar zasto bi se prijavljivao kao pomocni konobar,nevidim razliku,nije mi jasno,naravnu tu ste vi da mi objasnite kao iskusan moreplovac,ali koja je razlika u pomocnom konobaru i konobaru,ako je engleski isti kriterijum onda sa neko malo iskustva moze biti konobar sa gostima a ne pomocnik,naravno uz dobar engleski,nemogu ovo da objasnim slovima,ali mi nije jasno da ja moram znati engleski kao konobar sa gostima,pa onda zasto idu kao ass waiter-i ljudi koji isto znaju tako dobro kao klasicni konobari.Nemoj misliti SEFE da sam bezobrazan ili tako nesto,veliko postovanje vama,ali mi nije jasno. -()- HVALA SEFE LEGENDOOOO

Offline iDavor

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #413 on: 26/February/2011 »
Evo nakon dvodnevnog pročešljavanja foruma, ja odlučih da kad se budem prijavljivao to bude SC, jer mi nekako najbolje deluje u paru sa Princessom. Mada, daleko je Septembar, prvo mi je cilj da diplomiram.

Ono što mene intrigira, jeste, šta biva nakon odrađenog prvog ugovora? Da li u slučaju da ja želim opet ići na Princess, opet moram ići preko agencije i ponavljati celoukupan proces ili ne?

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #414 on: 26/February/2011 »
DAVORE ja sam malo sarao po forumu duze pa ti mogu reci sta sam nasao,posle prvog ugovora potpisujes direktno novi ugovor sa princesom nemas vise veze sa agencijom,sa njima zavrsavas kada te posalju na prvi ugovor,oni ti posle obezbedju kartu i sve sta ide,naravno ako si zadovojio uslove tj. da si primeran radnik,mada SEF moze lepse da ti objasni,bolje covek zna,ja eto da ti odgovorim da se nemucis da trazis,koliko sam znao rekao sam ti.POZZ BRATEE :yahoo:

Offline iDavor

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #415 on: 26/February/2011 »
Milane, zahvaljujem se na odgovoru, nadam se da će biti neko ko će moći da mi objasni sam postupak obnove ugovora, gde se obavlja, kako me kontaktiraju, itd.

Možda smešno deluje svo ovo silno raspitivanje kad je taj put planiran tek za neko dalje vreme, ali nadam se da niko neće zameriti, nekako se osećam sigurnije povodom svega kad sam "naoružan" informacijama na vreme.

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #416 on: 26/February/2011 »
Ne druze,nisi smesan,svasta!! Razumem te 100 posto,jbg nije lako odvojiti se od kuce,pa evo i ja vrsljam po forumu vec satima i satima,zeznuto je da ode covek a da nezna sta ga ocekuje,ja imam dobrog drugara koji je otisao pre 5 meseci njemu je lepo,jer je covek navikao da radi,zajedno smo radili od teske gradjevine do fine konobarije,pa smo navikli da radimo,ali naravno i sto me najvise intresuje je da me psihicki niko nezeza,pitaj sada sta god te intresuje sve cu ti reci bas bas sve,pijem kaficu i trenutno citam,slobodno pitaj!!!

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #417 on: 26/February/2011 »
Istina je.
moze li odgovor sefe,molim te,za pitanje oko razlike konobara i pomocnika konobara

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #418 on: 26/February/2011 »
@Milanbb8,

1. pitaš u pogrešnoj temi
2. pitaš nekoliko puta zaredom
3. ne odgovaram kada mi napišu HVALA UNAPRIJED
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #419 on: 26/February/2011 »
Engleski bitno određuje tvoju poziciju na brodu !
Takođe radno iskustvo je posle engleskog presudno pa ljudi sa dobrim engleskim,doplomom konobara ili sertifikatom, i dobrim radnim iskustvom mogu dobiti konobara(naravno ako se traži u tom momentu ljudstvo na toj poziciji) a ljudi sa engleskim,bez licence i sa malo iskustva mogu im za pocetak biti asistenti mada je za pocetak to jako dobar start,čak odličan rekao bih. To bih ja rekao posle dosta informisanja ovde.