Author Topic: Royal Caribbean Cruises  (Read 64384 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #15 on: 22/January/2009 »
Hvala na podrsci. Uopste mi je forum dopuna samopouzdanja. Po prici svih koje sam do sada "anketirao", neki sa jednim neki sa vise odradjenih ugovora, vidim da uglavnom imaju pozitivna iskustva i da se vracaju na kruzere. Tako da jos ostaje licno da se uverim. Bilo bi dobro da se javi neko sa Royala na forum pa da imamo iz prve ruke informacije, ali su izgleda prezauzeti :-)  Posla preko glave, sto bi rekao moj komsija.

Naravno da cu te podrzavati. Najvaznije da zelis da ides i otici ces. Vjeruj da znam sta je u tvojoj glavi trenutno, cista konfuzija, mess... Na jednoj strani citas kako jedni kazu da trebas ici a drugi ne. Ja ti kazem da trebas ici i to 101% Nemas sta izgubiti vjeruj... Idi i ako ti se ne svidi mozes se uvijjek vratiti... A znam  da ce ti se svidjeti... Slobodno razbistri mozak i samo naprijed... Imas priliku da odes, zaradis lovu i proputujes svijetom for free... Da je meni neko ovako onda rekao, kad sam trebao ici, bilo bi mi napola lakse. Al nemas se sta brinuti... Sve ce ti se samo reci... Ovo porucujem tebi i svima ostalima. Sad sam kuci, a tako jako bi zelio da sam negdje u Mekisku na plazi, a imao sam tu priliku...
Samo naprijed i sretno!!!

preki

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #16 on: 25/January/2009 »
Naravno da cu te podrzavati. Najvaznije da zelis da ides i otici ces. Vjeruj da znam sta je u tvojoj glavi trenutno, cista konfuzija, mess... Na jednoj strani citas kako jedni kazu da trebas ici a drugi ne. Ja ti kazem da trebas ici i to 101% Nemas sta izgubiti vjeruj... Idi i ako ti se ne svidi mozes se uvijjek vratiti... A znam  da ce ti se svidjeti... Slobodno razbistri mozak i samo naprijed... Imas priliku da odes, zaradis lovu i proputujes svijetom for free... Da je meni neko ovako onda rekao, kad sam trebao ici, bilo bi mi napola lakse. Al nemas se sta brinuti... Sve ce ti se samo reci... Ovo porucujem tebi i svima ostalima. Sad sam kuci, a tako jako bi zelio da sam negdje u Mekisku na plazi, a imao sam tu priliku...
Samo naprijed i sretno!!!
  Pocinje teska godina u Srbiji za obicnog gradjanina kao ja, cak sam malo i ispod posto nemam stalan posao. A brod natezem od maja meseca prosle godine, tad se prvi kamencic zakotrljao. Sad je doslo vreme za paljbu! Mora da se proba, da me nebi posle cela veka svrbelo sto nisam. Sto govoris u proslom vremenu "mogao sam - trebao sam"? Zar je dockan odvec? Licno se ne bih nikad pomirio. Da nije brod, bila bi neka druga opcija, Pariz, Dubai, USA... Svuda gde imam nekog. Malo na crno, malo sljaka, bilo sta ako vec treba da menjam ili mislim da treba.
Eh, zivote... lutalice.  Joj, samo da zazvoni telefon vise  :moli:  i da se krene u realizaciju. Ovako  +U+  :hekla:  :pop:
kod kuce izludih...

Offline acazemun1

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #17 on: 30/April/2009 »
Pozdrav ljudi!! Procitao sam skoro ceo forum, stvarno dosta korisnih informacija cak i za mene koji imam jedan ugovor iza sebe( na Carnival companiji-ass. waiter) Odlucio sam da promenim kompaniju i posle intervjua dobio sam bar waiter poziciju na Royalu...Zanima me ako je neko bio skoro na toj poziciji na istoj kompaniji da malo isprica o radnom danu, akivnostima posle radnog vremena i okvirno o zaradi u poslednje vreme...Hvala puno i mirno more!!!

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #18 on: 06/June/2009 »
pozdrav  evo  ja  sam  trenutno  na freedomu!!!
evo   ovako  ukratko  ka  ass  waiter zavisi  kakvu  stanicu imas  max 3000 dolara za  stanicu  do 20  ljudi  po  sitingu
ako imas   do  30   stanicu  mozes  i do   4.500 doci..


Radio sam vise ugovora za royal,mogu reci da je novac sasvim ok.ass/wa do 3500-4000,wa 4000-6000
zanima me ako neko ima,na voyager-u,gdje sam najvise vremena i proveo,ili sa freedom-a,na ovom forumu,neka mi se javi mail adresu   robi_78s@hotmail.com,da stupim u kontakt sa ljudima koje sam izgubio iz vida,posto vise neradim za royal.općenito royal je dobra i stabilnna kompanija,i netreba je generalno izbjegavti,dobri uvjeti rada,itd

Ne razumem da na Royalu CCL asistent waiteri zaradjuju kako vidim ovde - po $3.000, dok na Carnivalu, odakle sam dosao pre koju nedelju, samo $1.000 ? O cemu se radi, jel mozda asst.waiter radi odmah u dining room pa postoji neki department nize il' kako? Na Carnivalu pocetna pozicija je asst waiter sa fiksnom platom, dok ne krene tip u room service posle 3-4 meseca. S' obzirom da su koledz ukinuli, na drugom ugovoru se sa Lida ide pravo u dining room kao Team waiter, sa $2.000, treci ugovor Head waiter sa 3.000 ne racunajuci tip... Inace sada me vise zanima Royal CCL pa razmisljam dal da nastavim kao konobar il pak da predjem u fotografe ... Koliko se zaradi na poziciji fotografa?

Evo spremam biografiju bas, tj. onaj silni upitnik za "IMAGE" sto mi Tomislav poslao... uh... :)

Offline snezavd

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #19 on: 10/June/2009 »

Ne razumem da na Royalu CCL asistent waiteri zaradjuju kako vidim ovde - po $3.000, dok na Carnivalu, odakle sam dosao pre koju nedelju, samo $1.000 ? O cemu se radi, jel mozda asst.waiter radi odmah u dining room pa postoji neki department nize il' kako? Na Carnivalu pocetna pozicija je asst waiter sa fiksnom platom, dok ne krene tip u room service posle 3-4 meseca. S' obzirom da su koledz ukinuli, na drugom ugovoru se sa Lida ide pravo u dining room kao Team waiter, sa $2.000, treci ugovor Head waiter sa 3.000 ne racunajuci tip... Inace sada me vise zanima Royal CCL pa razmisljam dal da nastavim kao konobar il pak da predjem u fotografe ... Koliko se zaradi na poziciji fotografa?

Evo spremam biografiju bas, tj. onaj silni upitnik za "IMAGE" sto mi Tomislav poslao... uh... :)

Cao Filipe!
Konacno da se na ovom forumu pojavi neko ko moze da mi da prave informacije. Elem, ja sam isto kao ti dobila poziciju Ass Waiter na Carnival-u.
Kada sam procitala tvoj post bas sam se razocarala, jer iako mi u ugovoru pise da ce mi plata biti oko 1200$, ti kazes da je 1000$....
Ako mozes odgovori mi ima li sanse da napredujes u toku prvog ugovora i dobijes vecu platu? I jos jedno pitanje a to je da li postoji mogucnost prebacivanja u Super club, posto mi je par ljudi reklo da je to moguce, jer kao njima stalno fali osoblja, pa eto cisto da proverim i dobijem informaciju iz prve ruke
Puno bi mi znacila svaka informacija jer prvi put idem i bas imam tremu
Hvala unapred!!! Pozdrav

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #20 on: 02/August/2009 »
Hoce li neko sa iskustvom na Royalu da sa javi?  :)

Offline Angie12

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #21 on: 05/August/2009 »
PS: Ima li itko ljudi sa Independenca?
Idem uskoro po prvi put na taj brod, a radila sam dva ugovora na Voyageru!
JAVITE SE!
POZZ,
Angie


Hvala na podrsci. Uopste mi je forum dopuna samopouzdanja. Po prici svih koje sam do sada "anketirao", neki sa jednim neki sa vise odradjenih ugovora, vidim da uglavnom imaju pozitivna iskustva i da se vracaju na kruzere. Tako da jos ostaje licno da se uverim. Bilo bi dobro da se javi neko sa Royala na forum pa da imamo iz prve ruke informacije, ali su izgleda prezauzeti :-)  Posla preko glave, sto bi rekao moj komsija.

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #22 on: 22/September/2009 »
Ipak nastavljam stopama konobara, ali sad na Royalu. Pre par dana, tacnije 14.09. smo imali intervju u Zagrebu, dosta nas je proslo ali i dalje cekamo, s'obzirom da je sve drugacije kada se uporedi sa aplikacijom na Carnivalu. Mnogi su dobili Celebrity Cruise Lines, dok smo se mi, koji govorimo bar jos jedan strani jezik (nemacki, italijanski, spanski etc.) - dobili Royal CCL. Ipak bih hteo da napredujem u dobroj kompaniji, kako cujem - najboljoj (??!), pa cemo jos videti... Intervjuisala nas je zena, namazana QQLL (kukulele), koja parla milion jezika istovremeno :D iNACE, mnogi stari mornari menjaju kompaniju za Royal da ne poverujes... Sa Disney-a, Carnivala, Princess-a...

Javljam sta se desava dalje, trenutno ne kapiram o cemu se sve radi  :uzdravlje:

Offline zboroj14

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #23 on: 29/September/2009 »
ljudi veliki pozdrav iz rijeke.naime imam šansu otići na carnival i na royal,ali se ne mogu odlučit za koju.u carnivalu sam trazila dinn.wait.a dobila barten stw.u royalu sam dobila dinn wait,sto sam i trazila.plaća je malo zbunjujuca i velika razlika izmedju kompanija.ima li iko ko je bio pa probao da mi da kakav normalan savjet   HELP =""

Dominik

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #24 on: 29/September/2009 »
ma kako je to moguce da su tako velike razlike u placi za isti psoao, mislim na carnivalu kako filim kaze za asst waiter je 1000$ cca a na royalu 3000$ ne razumijem bas, da je bas tako onda nitko nebi zelio raditi za carnival

kada smo vec kod placa kolika je placa za Bar waiter na royalu a koliko na carnivalu?????

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #25 on: 29/September/2009 »
to bi i ja volio znati...

posto san aplicira za bar waiter

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #26 on: 09/October/2009 »
Zvala me Jelena iz EP, dobila Royal (nisam zapamtila koji).. Krece se 20.11.   :run: napokon!

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #27 on: 09/October/2009 »
Čestitam!   :-))))'  :-))))'

jel to posao u shopu?
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #28 on: 09/October/2009 »
Hvala!! Da, je u shopu. Bila sam na interw. preko EP sa Starboardom 23.09 u Zagrebu. I moram priznati da me njihov agent Tomislav odusevio sto god tko mislio o EP. Nadam se da ce i dalje ostati tako pa da ce sljedeci postovi biti samo  :banana:  :yahoo::plovim:

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #29 on: 09/October/2009 »
Zvala me Jelena iz EP, dobila Royal (nisam zapamtila koji).. Krece se 20.11.   :run: napokon!

?? Onda po svemu sudeci - letimo zajedno za Australiju!
Isto dobio Royal zbog znanja nemackog jezika, samos to su meni rekli da se krece 21.11.  :uzdravlje: