Author Topic: Lekarski za princess od sada preko Norwegian Maritime Directorate form  (Read 10979 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Danas mi je stigao mail od princessa da moram uraditi lekarski po Norwegian Maritime Directorate form.
Poslali su mi formu i adresu Revide. Da li je to od sada za sve posto je pre 2 god. bilo na medicini rada?
Ako je neko vec radio nek napise iskustva imam par pitanja da mu postavim.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Revida - specijalna oftamološka bolnica
« Reply #1 on: 22/June/2011 »
Pun pregled u Revidi ti je oko 250e, tako da provjeri moraš li baš preko njih. Skuplji su nego Medicina Rada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jedna ljubav

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 ::yes:: I ja sam pre koji radila lekaski za Starboard-Costa i isto sam morala u privatnoj klinici u Beogradu koji su oni odredili, a za cenu si Šefe u pravu punih 250e.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Jel ima jos neko da je radio na klinici Revida ?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
2010 ja radio pregled u medicini rada, bio je oko 90 eura !

Ako je sad ovo jedina klinika gdje se mora ici na pregled, ako je to uslov, nece se Princess nagledati srba, hrvata i bosanac na svojim borodivma.
Sto je previse previse je, ajde 250 e, katastrofa !!!!

Offline steff 189

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
E ako je tako stvarno nema smisla,pa jos malo i sticice proviziju koju uzima agencija :/

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Ma ovo je bezobrazluk, koriste to sto oni jedini imaju taj sertifikat u Srbiji pa su nabili cenu.
A princess ocigledno ne zna sa kime ima posla ovde, ok bi bilo da su ponudili 2-3 klinike kao alternativu.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Povodom ove vesti sam malocas telefonirao sa prijateljem koji je 2009. prvi put otisao na kruzer preko Safe Cruise-a, rekao mi je da su mu u Safe Cruise-u saopstili da ima dve opcije, i mogao je slobodno birati:

1. Medicina rada, lekarski je kostao oko 90 EU, rok vazenja lekarskog godinu dana;

2. Privatna klinika Revida (gore navedena), cena je tada bila oko 200 EU, rok vazenja lekarskog 2 godine.

Medjutim, kada je krajem 2010. godine kretao na 2. ugovor (napravio je pauzu izmedju ugovora zbog medical sign off-a), morao je opet da radi lekarski pregled, i u dogovoru sa Princess-ovom kancelarijom u Napulju odradio je pregled OPET na Medicini rada, koji je takodje kostao 90 EU, ali mu je vazenje produzeno na 2 godine. :deda:
Takodje, ljudi iz Napulja su mu ponudili i jos 2 alternative - mogao je, ako je hteo, da odradi pregled u Skoplju i u Crnoj Gori, gde god mu je blize.
Pošto je on iz Niša, naravno da se opredelio za Beograd i Medicinu rada. Govorim o decembru mesecu 2010., 2 nedelje pred Novu godinu.

Prema tome, ovo sa Revidom je teska provala..... :tuctuc:
“Go ahead, make my day”

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
http://view.samurajdata.se/psview.php?id=9271a7fd&page=1&size=full

Evo sta sam ja dobio na mail, plus jos jedan dokument u kome jasno zahtevaju da se odradi preko Norwegian Maritime Directorate form-a.
Ovo je jedina klinika koja nudi tu uslugu. Ja prenosim licna iskustva a ne rekla-kazala price.
Pozdrav.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile

1. Medicina rada, lekarski je kostao oko 90 EU, rok vazenja lekarskog godinu dana;
2. Privatna klinika Revida (gore navedena), cena je tada bila oko 200 EU, rok vazenja lekarskog 2 godine.

Ja bih opet radio na medicini rada, da sam na vašem mjestu, jer, ruku na srce, da li vi stvarno mislite da oni u medical departmentu znaju gdje ste vi uradili pregled? Neka Filipinska ili Rumunska medicinska sestra koja vodi vaš file? Pobogu, filipinka vjerovatno nije ni čula za Beograd nikad, a da ne pričam o detaljima u kojoj klinici se radilo.  Sa Celebrity je uvijek bilo strogo što se toga tiče, ali ja nikad nisam platio ludu cifru za medical. Uvijek sam odradio sve nalaze gdje je meni jeftinije, pa i na više mjesta, fino  ih skupio na hrpu, odnio svom porodičnom doktoru, ona mi popunila Celebrity/Royal Caribbean formular na osnovu istih, i nikad se niko nije bunio :deda:
Najjeftiniji ljekarski koji sam uradio je koštao oko 40 eura  :yeah:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Pa ja i nisam napao tebe, verujem ti da su ti preneli te infiormacije. Nije poenta u tome.

poenta je da ako ja (i jos 100 kadidata iz moje grupe) uradimo pregled na medicini rada za 90 EUl i ako on vazi 2 godine, a tebi su napunili glavu u Safe Cruise-u da puknes 250 EU za istu stvar, onda neko nekoga tu zestoko . A pritom i ja i ti apliciramo za istu kompaniju.

Videcemo, ako i meni u Kouzonu kazu da je Revida obavezna, onda povlacim sta sam napisao....
“Go ahead, make my day”

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Ja bih opet radio na medicini rada, da sam na vašem mjestu, jer, ruku na srce, da li vi stvarno mislite da oni u medical departmentu znaju gdje ste vi uradili pregled? Neka Filipinska ili Rumunska medicinska sestra koja vodi vaš file? Pobogu, filipinka vjerovatno nije ni čula za Beograd nikad, a da ne pričam o detaljima u kojoj klinici se radilo.  Sa Celebrity je uvijek bilo strogo što se toga tiče, ali ja nikad nisam platio ludu cifru za medical. Uvijek sam odradio sve nalaze gdje je meni jeftinije, pa i na više mjesta, fino  ih skupio na hrpu, odnio svom porodičnom doktoru, ona mi popunila Celebrity/Royal Caribbean formular na osnovu istih, i nikad se niko nije bunio :deda:
Najjeftiniji ljekarski koji sam uradio je koštao oko 40 eura  :yeah:

U pravu si, realno njih zabole za taj medical ionako stoji vezan za passport u crew officu. Cudi me da su mi ponudili samo jednu opciju posto znam da je Medicina Rada ok, prosli put sam radio tamo doduse nema fensi papir kao ovaj norveski ali medical je identican. Ne vidim opravdanost u 3x vecoj cenu kod privatne klinke. Ja sam vec poslao mail officu da mi ponude alternativu ili bar da odradim na med. rada, jer je ovo bezobrazno skupo, mislim da oni nemaju pojma o cemu se ovde radi.

Pa ja i nisam napao tebe, verujem ti da su ti preneli te infiormacije. Nije poenta u tome.

poenta je da ako ja (i jos 100 kadidata iz moje grupe) uradimo pregled na medicini rada za 90 EUl i ako on vazi 2 godine, a tebi su napunili glavu u Safe Cruise-u da puknes 250 EU za istu stvar, onda neko nekoga tu zestoko . A pritom i ja i ti apliciramo za istu kompaniju.

Videcemo, ako i meni u Kouzonu kazu da je Revida obavezna, onda povlacim sta sam napisao....

Meni je ovo 3 ugovor, uradio sam i ja prosli medicinski na med. rada, zato me cudi sto sad odjednom ne moze. Sa safe cruisom ja nemam nista odavno svu komunikaciju obavljam sa Napuljom sada. Poslao sam mail sa objsanjenjem officu i racunam da su razumni ljudi u Napulju i da ce ponuditi kao alternativu bar med. rada, ako nije iz LA stigao dopis da moraju svi od sada iskljucivo preko ovog norveskog.
Zato sam i pitao jel ima nekog da je radio medical u zadnjie 2 nedelje da saznamo o cemu se radi.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
OK, sad je jasnije...  :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Quote
Zato sam i pitao jel ima nekog da je radio medical u zadnjie 2 nedelje da saznamo o cemu se radi.

Evo ja mogu da ti potvrdim da sam pre 2 dana radio medical u medicini rada za Princess preko Safe-a.
I sve je proslo OK  :pop:

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Evo ja mogu da ti potvrdim da sam pre 2 dana radio medical u medicini rada za Princess preko Safe-a.
I sve je proslo OK  :pop:

Isti slucaj i sa mnom, skoro sam radio medical na Medicini rada i rekose da vazi 2 godine. Kosta oko 8300 dinara tj 83 evra.
Nije mi jasno zasto kod pobunjenog insistiraju na Revidi i iskreno prvi put cujem za tu opciju, u agenciji je nisu ni pominjali.