Author Topic: ja sam imao infarkt prije 4 mjeseca; ne znate ho?u li pro?i? da uo?e pokušavam?  (Read 5835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
ja sam imao infarkt prije 4 mjeseca, nitko ne zna zašto ni kako, nisam pio terapiju, došao sam na pregled i rekli su mi da terapija djeluje i da sam dobro da ekg ništa ne pokazuje.

e sad.

u biti ne vjerujem da mi itko može pomoći do samog lječničkog? u smislu - ne znate hoću li proći? da uoće pokušavam?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne bih savjetovao.
Zato jer je na kruzerima pakleni tempo; nema dana odmora, i tako najmanje 6 mjeseci.
Stres i neispavanost bi ti bili glavni neprijatelji, jer oni su ujedno i najveći uzročnici infarkta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
 ::yes::
slažem se... zdravlje je ipak na prvom mjestu! samo ti treba da te herc potrefi nasred mora... hebeš lovu i avanturu...

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
potrefio me je i u sred grada, pa mi ništa hitna intervencija nije pomogla, samo sam pretrpio :)

hvala na savjetu, ali ako prođem liječnički, zar to ne znači da sam sposoban za rada aka fit for work?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... ali ako prođem liječnički, zar to ne znači da sam sposoban za rad aka fit for work?

Naravno da jesi. Doktorova je zadnja. "Fit For Work" rules.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
EEe ovako dosta crew-a kad bi gledali realno ne bi trebalo biti fit for work... bar sta sam ja vidio... Npr. radio  sam bartenderom filipincem lik ima preko 60 godina jedva hoda... ono lik bas nidje veze a dok ti napravi neko pice sj**** se... a nedo Bog da imas 3 koktela pa to slobodno kazes gostima malo cete sacekati,bice za jedno 10-15 minuta  ;) ee sad ko njemu dade FIT FOR WORK covjek ne moze da se sagne da uzme mentu iz frizidera ako treba za mojito 

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
ako prođem liječnički, zar to ne znači da sam sposoban za rada aka fit for work?


Vecina pregleda se danas obavlja rutinski, tako da dok god budes drzao jezik za zubima, bices i fit for work.  :sprda:

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
EEe ovako dosta crew-a kad bi gledali realno ne bi trebalo biti fit for work... bar sta sam ja vidio... Npr. radio  sam bartenderom filipincem lik ima preko 60 godina jedva hoda... ono lik bas nidje veze a dok ti napravi neko pice sj**** se... a nedo Bog da imas 3 koktela pa to slobodno kazes gostima malo cete sacekati,bice za jedno 10-15 minuta  ;) ee sad ko njemu dade FIT FOR WORK covjek ne moze da se sagne da uzme mentu iz frizidera ako treba za mojito 

Razumijem to, ali ja imam samo 21 godinu, mislim da sam poprilicno sposoban za bilo kakav posao... Osim tog misterioznog problema sa srcem, potpuno sam zdrav.


Offline bfst zemun

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
ako si imao problema sa srcem, batali bratac..trosis zdravlje da zaradis pare, a posle trosis pare da povratis zdravlje..nije vredno toga..

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Razumijem to, ali ja imam samo 21 godinu, mislim da sam poprilicno sposoban za bilo kakav posao... Osim tog misterioznog problema sa srcem, potpuno sam zdrav.


Daj ti radije pokušaj saznati kaj ti je, potraži drugo mišljenje. 21g i infarkt, nije se za zezati s tim.  :nono: Brod ti nikud neće pobjeći, jer ipak ti je 21. :)

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
ako si imao problema sa srcem, batali bratac..trosis zdravlje da zaradis pare, a posle trosis pare da povratis zdravlje..nije vredno toga..

Tužno ali istinito..
Ipak je čovjek najbogatiji i najsretniji kad ima zdravlje,samo rijetko tko da je toga zaista svjestan ..

Stres i težak fizički rad na brodu mogu biti ponovni okidač za infarkt,a što onda ? Na sred ocena bez ikog svoga ?
Čovjek je tad još osjetljiviji i ranjiviji...Čuvaj se,nije to sitaucija za igrat se..

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Daj ti radije pokušaj saznati kaj ti je, potraži drugo mišljenje. 21g i infarkt, nije se za zezati s tim.  :nono: Brod ti nikud neće pobjeći, jer ipak ti je 21. :)

Znam na šta mislite, ali ne razumijete. Kako da bez para saznam šta mi je, kod specijalista kardiologa u kardiološkoj bolnici koji rade pro bono? Ne ide to tako.
Mislim da rizik nije ništa veći nego da ostanem kod kuće. A osjećam se super.
Ali to su samo mišljenja.
Hvala na odgovorima. Još sam htio pitati gledaju li povijest bolesti, tj. neki karton, ali sam iz odgovora shvatio da ne gledaju.


Pozdrav!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Znam na šta mislite, ali ne razumijete. Kako da bez para saznam šta mi je, kod specijalista kardiologa u kardiološkoj bolnici koji rade pro bono? Ne ide to tako.
Mislim da rizik nije ništa veći nego da ostanem kod kuće. A osjećam se super.
Ali to su samo mišljenja.
Hvala na odgovorima. Još sam htio pitati gledaju li povijest bolesti, tj. neki karton, ali sam iz odgovora shvatio da ne gledaju.


Pozdrav!

ako imas tih 1000 eura pocetnih troskova za brod, imas i za pregled kod vrhunskog kardiologa koji ne kosta ni priblizno toliko. ne bih riskirao na tvom mjestu. npr (nije reklama Sefe), vec slovi za jednu od najboljih... - poliklinika Bates... ekg + ultrazvuk 700 kn. ako ne vjerujes ovima (a ni ja im ne vjerujem) idi i plati privatnoj poliklinici. Imaš i Nemetovu i Sunce. Svugdje su cijene tu negdje. Ako kazu da si zdrav, pici na brod. sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
ok svako treba da odluci sta je najbolje za njega, ako ti smatras da si ok i da si spreman za rad idi, pokusaj ako prodjes mesec dana i vidis da to nije za tebe strasno mislim da nije prevelik pritisak za tebe nastavi ali ako vidis da se ne snalazis u tome, da ti mnogo tesko pada posao daj otkaz i resen problem ali da sam ja na tvom mestu ipak bih seo i zapitao se a sta kad budem imao 40-50 godina ako mi se infarkt desio sada, stvarno nije zezancija....jos jednom razmisli u sta se upustas.....eventualno ako vec toliko zelis da ides na brod probaj da izaberes sto bolju poziciju, recimo gift shop a restoran je zlo i bezi od njega.....

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Mislim da rizik nije ništa veći nego da ostanem kod kuće. A osjećam se super.

To je samo tvoja odluka. Buena suerte :)