Author Topic: da li lekarski mora da se uradi konkretno u medicini rada?  (Read 8449 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
zanima me da li kompanije proveravaju lekarske...

naime da li lekarski mora da se uradi konkretno u medicini rada? konkretno carnival...

naime imam doktore poznanike i htela bi da uradim preko njih lekarski da izbegnem placanje..a labarotorijeske testove u privatnim lab..da li neko ima iskustva u vezi ovoga?

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
koliko znam, kompanija, recimo Carnival, potpiše ugovor sa medicinom rada da oni rade lekarske preglede za tu kompaniju za teritoriju Srbije (a i šire). tako da  :nono:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nikako! Kompanije priznaju samo ovlašćene medicinske ustanove (sa kojima potpisuju ugovor) i neće prihvatiti pečate/potpise neovlašćenih doktora. A bez uspešno odrađenog lekarskog nema ništa od rada na brodu.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
  Ne znam za Carnival, ali mogu da ispričam svoj slučaj. Meni je Harding Brothers pred moj prvi ugovor poslao adresu jedne privatne klinike da uradim lekarski. Zovem ja tu kliniku nekoliko puta, radnim danom, i niko se ne javlja. Meni Jelena Joksimović kaže da slobodno odem na medicinu rada na Novom Beogradu, i ja tamo odradim lekarski. Moja drugarica koja se u isto vreme prijavila kod Jelene za Harding odradila  lekarski u svom rodnom mestu u Vojvodini i prošla jeftinije. Odradila je dva ugovora za Harding Brothers bez problema. Sve zavisi valjda od kompanije. Ne znam. Ne želim nikoga da uvredim, ali dobro se ti raspitaj Princezo. Srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pre manje od mesec dana sam prolazio proceduru lekarskog pregleda za Carnival. Kako nisam aplicirao preko agencije, imao sam uvid u proces primanja new hire radnika putem mejlova koje su u vezi mene razmenjivali interno, jer su me stavili kao CC (carbon copy) primaoca.

Prvo mi je Carnival uz dokumenta koje je doktor trebalo da popuni poslao i listu ovlašćenih medicinskih ustanova da biram gde ću da odem. U izabranoj ustanovi su na osnovu ugovora sa Carnivalom znali kako i koje obrasce da popune i koji doktor da donese ocenu sposobnosti i da uz potpis i pečat ostavi i svoje kontakt podatke.

Posle toga sam bio u obavezi da mejlom ili faksom medical departmentu u sedištu kompanije pošaljem skenirane rezultate, obrasce, formulare... To je zatim neki njihov doktor pregledao i svoje odobrenje poslao načelniku departmenta u kome ću raditi i kancelariji za unos i obradu podataka. U toj kancelariji su u njihovoj bazi uz moj crew id dodali "approved". Tek nakon tog medicinskog "approved" statusa sam ispunio i poslednji uslov da budem primljen na posao. I kad se budem ukrcao na brod, moram uz sebe imati originalne obrasce sa medicala i predati ih.

Vrlo verovatno Harding Brothers (prosto rečeno - prodavnica) ima znatno relaksiranije kriterijume što se tiče lekarske papirologije. Ali sa Carnivalom ne bih eksperimentisao sa neovlašćenim doktorima, prosto se ne isplati. :deda:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam namjerno odradio pregled za Princess u Medicini Rada, iako su tražili da idem kod nekog po njihovom izboru.
Na ulazu na brod, crew purser skuplja vaše pasoše i papire sa pregleda, a pošto ih zna biti preko 20 novih crew-membera, nema vremena pregledati tko je kod koga išao nego samo gleda pečate i datume.
Ako bi izbio problem, poslali bi vas na pregled u Miamiu, što bi bilo nekoliko puta skuplje nego kod kuće.
Ali eto, valjda ovisi i o poziciji, kompaniji, brodu, crew-purseru ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Izgleda da je onda najbitnije proći onog doktora iz kompanije koji šalje "approved" dalje kroz sistem. Ko zna, možda je i njemu preko glave skrolovanja gomile skeniranih papira na broken engleskom, pa samo uradi copy/paste koliko puta treba za taj dan i ode da radi nešto pametnije. :hmm:

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Zna li neko koliko kosta lekarski pregled u Medicini rada?

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Zna li neko koliko kosta lekarski pregled u Medicini rada?
prosle godine je kostao oko 80 evra.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
qwerty da li sve analize obave ili ne? I snimanje pluca i laboratorija.... Da znam, da se pripremim...

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Da, bas su temeljni  :). Ja sam otisao tamo oko 7 ujutru, rezultate sam dobio oko 2 popodne.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Ok, hvala qwerty.... Koliko li cu ja tu papira imati za poslati to ce biti haos.... Jesi li ti sve nalaze slao skenirane agenciji sa popunjenim formularem?

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Ne treba sve sigurno, to ti ni na brodu ne gledaju ali naravno treba da poneses.
Mislim da se skenira prva i/ili zadnja strana.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Ma meni iz agencije rekose da ja sve te silne analize treba da dostavim uz vec popunjene formulare, a toga ce onda biti dosta. I snimak pluca i razna testiranja na droge i sifilis, hepatitise i sl. i krvna slika i urin i jos EKG. Stvarno mi je malo nenormalno da sve to dostavim. Mislim ni jednom (a dva puta sam radila lekarski), mi to nisu trazili. Samo sam dostavila popunjene formulare od kompanije!

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Pa dobro, daj im kad su navalili :)
Al stvarno ima dosta + snimak pluca valjda na CD-u