Author Topic: Laziranje ljekarskog  (Read 5114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Consigliere

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Laziranje ljekarskog
« on: 16/March/2013 »
pozdrav svima :)

Htio sam da pitam da li je moguce laziranje ljekarskog ? Dakle ako padnete na ljekarskom na necemu, da sljedeci put umjesto vas ode neka druga osoba da odradi samo taj dio gdje ste pali.. to naravno ne mora biti na istoj klinici, itd.. ili znate li neki drugi nacin da se na prevaru odradi ljekarski.. da li je bilo takvih slučajeva ?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #1 on: 16/March/2013 »
pozdrav svima :)

Htio sam da pitam da li je moguce laziranje ljekarskog ? Dakle ako padnete na ljekarskom na necemu, da sljedeci put umjesto vas ode neka druga osoba da odradi samo taj dio gdje ste pali.. to naravno ne mora biti na istoj klinici, itd.. ili znate li neki drugi nacin da se na prevaru odradi ljekarski.. da li je bilo takvih slučajeva ?

Koliko su do sad pisali ljudi po forumu, gotovo je nemoguce tako nesto uraditi jer ako se sazna, doktor gubi licencu za rad i samim tim gubi i klijenta (kompaniju) sto dalje povlaci i novcanu dobit. Nisam siguran da bi se neko tek tako igrao i kockao da izgubi hiljade eura zbog 100e...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #2 on: 16/March/2013 »
Iako na ovom forumu pomažemo jedni drugima i kad u nečemu treba vrdati i pomalo varati, s obzirom da nisi napisao na čemu si konkretno pao na lekarskom, bilo bi najbolje da te niko ne ohrabruje da ga lažiraš... jer je u interesu svih nas koji smo na brodu da nam ne dolaze ljudi sa ko zna kakvim bolestima. -()-

A i razmisli ako se za dve različite osobe rade biohemijske analize krvi npr... vrlo verovatno neće biti ista krvna grupa... eto samo jedan primer.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #3 on: 16/March/2013 »
Na lekarskom ti uvek traže ličnu kartu ili pasoš, čak i kad te šalju na druga mesta za ostale delove lekarskog (biohemija, snimak pluća itd.) uvek ti traže dokument.




 
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #4 on: 16/March/2013 »
Ako nam konkretno napišeš o čemu se točno radi, možda bismo ti i znali reći je li improvizacija moguća  :waiting:
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #5 on: 16/March/2013 »
Nije frka i ako je THC u pitanju ili nesto drugo...jbga svi smo bili mladi i ludi ;)
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Consigliere

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #6 on: 16/March/2013 »
Konkretno sam mislio na rentgen, btw, sta se sve snima ?.. Nisam ja u pitanju, sto se mene tice, planiram u dogledno vrijeme podnijeti aplikaciju preko EP za poziciju assistant waiter, a do tada cu tu na forumu citati o intervjuima, pitanjima, spremati to, test, itd.. mozda cu poslati i na SafeCruise, nemam sta izgubiti..

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #7 on: 16/March/2013 »
Snimaju se pluća... ali se svakako ne može izvrdati, traže ti dokument, a devojkama takođe traže da potpišu papir da nisu trudne.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Consigliere

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #8 on: 16/March/2013 »
Ok, hvala :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #9 on: 16/March/2013 »
Na rentgenu se snimaju pluća i takozvana srčana senka (pošto srce radi i mrda se tokom snimanja, na snimku se vidi samo mrlja prema čijoj se veličini procenjuje da li je srce u fiziološkim granicama). Dakle, ako dotična osoba treba da sakrije neku bolest pluća/grudnog koša/srca, to je nešto ozbiljno i mislim da je bolje da ni ne pokušava... A čak i da ode na brod, pitanje je kako će stres i napor da utiču na osobu sa takvim zdravstvenim problemima.

Takođe, na samom rentgen snimku je upisano ime osobe i datum snimanja, tako da se ni tu ništa ne može vrdati i podmetati tuđ snimak.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #10 on: 16/March/2013 »
 :hmm: Uopce mi se ne svidja tvoja ideja takvog varanja a i tvoja hrabrost da postavis takav upit.
Jezi me i sama pomisao sta bi sve ti htio falsificirati. Nadam se iskreno da neces naci partnera u svojim naumima.

Inace na rendgenu se snimaju pluca a izgleda da bi za neke trebali napraviti i scan glave.

Offline Consigliere

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #11 on: 16/March/2013 »
:hmm: Uopce mi se ne svidja tvoja ideja takvog varanja a i tvoja hrabrost da postavis takav upit.
Jezi me i sama pomisao sta bi sve ti htio falsificirati. Nadam se iskreno da neces naci partnera u svojim naumima.

Inace na rendgenu se snimaju pluca a izgleda da bi za neke trebali napraviti i scan glave.

Dobro sada, ti me predstavi kao kriminalca najveceg.. pitao sam, znam da to nije u redu da se uradi, ali za prijatelja sam spreman pitati, a i uraditi.. forum je, tu sam da se inforisem u vezi toga i mnogih drugih pitanja.. kao sto rece @mali remorker, svi smo (bili) mladi i ludi

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #12 on: 16/March/2013 »
kao sto rece @mali remorker, svi smo (bili) mladi i ludi

Da fak, ajd da je neki nalaz krvi ili urina u pitanju.. Ali rentgen??!! Bio mlad i lud? Pa sta je radio jbt, ugradio Kalasnjikov umesto vestacke noge?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #13 on: 16/March/2013 »
Ja sam med.radnik i meni tu nesto nije u redu sa ovom pricom  :)... no;;; zasto bi bio problem, ako nije nista toliko ozbiljno,postaviti normalno pitanje...i nema sanse da lazira nesto,ako je ozbiljno jel...eto ti informacija iz prve ruke..

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laziranje ljekarskog
« Reply #14 on: 17/March/2013 »
Da fak, ajd da je neki nalaz krvi ili urina u pitanju.. Ali rentgen??!! Bio mlad i lud? Pa sta je radio jbt, ugradio Kalasnjikov umesto vestacke noge?

To sam se i ja pitao. Jedino ako dečko/momci iz neznanja misle da se konzumiranje trave otkriva na rentgenu. Pa nije to policijsko skeniranje prtljaga i sigurno ne čuvate paketiće u plućima. :giggle: