Author Topic: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije  (Read 9176 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #15 on: 04/June/2013 »
edit: Sta bi sa listom? :O

CEO magic  +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #16 on: 04/June/2013 »
Meni je doktor na lječničkom rekao da je jednom imao lika koji je bio HIV pozitivan, kompanija je znala i nije imao nikakvih problema oko zaposlenja (nije mi rekao koja kompanija je bila u pitanju). Tako da ne bi trebali raditi veliku paniku oko ovoga. Ali ja mislim da ipak netko treba znati jer ne daj Bože da ti se nešto dogodi na brodu. Ovako će makar znati unaprijed što trebaju napraviti. If you ask me  +U+

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #17 on: 05/June/2013 »
Znas kako, za brod apliciramo decko i ja zajedno... i jedino u toj varijanti cemo ici (sama da odem, vrv bih se vratila prvom prilikom)... On je upoznat sa stanjem i znao bi sta i kako.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #18 on: 05/June/2013 »
Znas kako, za brod apliciramo decko i ja zajedno... i jedino u toj varijanti cemo ici (sama da odem, vrv bih se vratila prvom prilikom)... On je upoznat sa stanjem i znao bi sta i kako.

Ma sve pet, ja sam rekla što bih ja napravila, ali ti ako smatraš da nije potrebno - tvoja odluka.
I želim ti svu sreću!  :uzdravlje:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #19 on: 05/June/2013 »
Ma sve pet, ja sam rekla što bih ja napravila, ali ti ako smatraš da nije potrebno

pitao sam doktorku ovde, poslala bi te momentalno kuci sa bilo kakvim oblikom epilepsije....Pa sad ti kako hoces...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #20 on: 05/June/2013 »
pa da, zamisli neka zabava na otvorenom, na vrhu broda, dovoljan je light show i buć u vodu ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #21 on: 05/June/2013 »
tvoja odluka i tvoja odgovornost. Ako kompanija sazna, onda ce oni odluciti da li im se isplati da te zadrze. Onoga momenta kada se to stanje upise u tvoj karton, svaki dogadjaj, koji iz toga proistekne, postaje njihova odgovornost, tako da ne verujem da ce oni preuzeti taj rizik...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #22 on: 05/June/2013 »
 :(
Na brod ne bih na brod isla zbog zabava, od kako mi je ustanovljena epilepsija vodim racuna, pijem lekove, kao sto rekoh - idem na Exit svake godine. Jednostavno nosim naocari za sunce i izbegavam strob. Pitacu svog lekara sta on misli, ali kako je meni predstavljeno ovo sto ja imam je "najbolja" varijanta.

Hvala vam za informacije, dosta su pomogle... Mislim da cu svakako aplicirati pa sta bude. Na kraju, ne vidim da je rizik od napada nesto veci na brodu nego na kopnu, jedino mi je za lekove frka.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #23 on: 05/June/2013 »
osobe s epilepsijom mogu dobiti napadaj uslijed veceg fizickog ili psihickog stresa.  Dobro se informiraj. Sretno!
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #24 on: 05/June/2013 »
Na kraju, ne vidim da je rizik od napada nesto veci na brodu nego na kopnu, ...

Nije u tome problem, nego što je brod vrlo specifično radno mjesto, ljuljajuće, plutajuće .. najčešće usred Atlantika.
Od tebe će se očekivati uloga u osiguravanju sigurnosti preko 4.000 ljudi, a sa bilo kakvom slabošću se pretvaraš iz spasitelja u problem.
Sad ne znam kako "morska bolest" djeluje na simptome FE ali sigurno ne pomaže.
Pregled za rad na brodu je sa razlogom jačih kriterija od pregleda za rad u komunalnom poduzeću ili pekari.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #25 on: 05/June/2013 »
Znam ja sve to, nakon sto su mi saopstili da je imam sprovela sam sama obimno istrazivanje... i ono, kapiram da sad poznajem materiju bolje od neurologa  :p

I ta cela dva napada su mi se desila pre nego sto sam uzimala lekove. Od kako sam na terapiji, nije bilo bas nikakvih problema, cak mi je receno da se stanje popravilo i da kroz neku godinu mozemo da pricamo o skidanju s njih...
Elem, da ne davim, dok su mi lekovi tu - ja se ne brinem.

edit:  Ne znam kako su vam odgovori u roku od dva dana od Ne bi trebalo da bude problema - go for it presli u Nikako ne bi trebalo da apliciras  :(



Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #26 on: 05/June/2013 »
Ja i dalje stojim iza toga da ne bi imala problema... bas zato sto imam super drugaricu koja radi u avionima po ceo dan, vrlo stresan posao, a ima daleko ozbiljniji oblik epilepsije.
Though she be but little, she is fierce!

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #27 on: 06/June/2013 »
Quote
edit:  Ne znam kako su vam odgovori u roku od dva dana od Ne bi trebalo da bude problema - go for it presli u Nikako ne bi trebalo da apliciras  :(

prosto...niko ne zeli dati zeleno svetlo, ma koliko bilo anonimno... Odgovornost i odluka je na tebi. Ako je prepustis bilo kome drugome (pogotovo kompaniji), ostaces kod kuce...
Pazi na se i mirno more...


Od tebe će se očekivati uloga u osiguravanju sigurnosti preko 4.000 ljudi, a sa bilo kakvom slabošću se pretvaraš iz spasitelja u problem.

Ma i od ovih iz SPA se kao ocekuje da budu nekakvi vodici, a one nemaju IQ veci od 30 u grupnom zbroju....tako da...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #28 on: 06/June/2013 »
Hocu, hvala... i hvala na odgovorima, ma kolko mi se neki ne svidjali - svako misljenje znaci. Saljem CV ovih dana, nadam se da cu otici i da ce sve proci kako treba pa se javim da iz prve ruke odgovorim moze li se raditi na brodu sa epilepsijom  :rolleyes:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #29 on: 06/June/2013 »
Pazi ako samo spomeneš nešto doktoru ili agenciji, biće kraj priče jer:

Jednom je na brodu dečko ostavio curu i ova otišla u crew bar, popila malo više, i (vjerovatno u šali) rekla "joj ubiću se .."
To je došlo do kapetana, on je hitno poslao security da ju locira, do jutra je bila pod stražom u kabini, a čim je brod pristao u luku poslana je kući, .. uz otkaz naravno.
Ako postoji i najmanja šansa da netko ima problem sa ravnotežom, ili se makar i šali sa padanjem u more, to je kraj priče, jer, kao što spomenuh danas, percepcija o kompaniji kao mjestu samoubojstva, ili bilo čega negativnog, može tu istu kompaniju koštati milione.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)