Author Topic: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?  (Read 2599 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Pozz ljudi, mislim da je ovo odgovarajuce mjesto za postaviti ovo pitanje.

Polozio sam glavni interview 25. Jula, prije +-20 dana, a nisam dobio nikakve sledece upute. Kad ce da salju mail ili da zovi sa daljim koracima? Kontam mozda je jos neko otvarao mail svakih 30min, cijeli dan, pa mi moze savjetovati da chill out.

Hvala u svakom slucaju!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #1 on: 13/August/2013 »


Ja sam otvarao mejl 5 meseci :D
Samo cekanje zavisi od rotacije na tvojoj radnoj poziciji. Kada ti dodjes na red onda te agencija poziva i daje ti dalje instrukcije (viza, lekarski).
Znam da je tesko to uraditi ali ne preostaje ti nista drugo nego da cekas...iz licnog iskustva ti mogu savetovati da nadjes neku zanimaciju dok te ne pozovu jer u protivnom ce ti dani biti dugi kao godine :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #2 on: 13/August/2013 »
WTF? Ja sam kontao to ide odmah, pa se onda posle ljekarskog ceka duze.. A posle ljekarskog bi znaci trebalo sve brzo da ide?
Posto se ukrcavam zajedno sa suprugom ( to be ) koja tek u Decembru puni 21god., onda bi trebao da budem spreman cekati jos par mjeseci mozda?

Hvala puno na odgovoru, bar mi je malo jasnije.. Ima po koja zanimacija tu i tamo.. :)

Btw. rijec je o assistant waiter poziciji na Carnivalu, pa sad...

Hvala jos jednom!

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #3 on: 13/August/2013 »
Meni recimo LoE nije dosao dok nisam poslao ljecnicki u Zg da san fit for duty. U pitanju je Royal jel   
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #4 on: 13/August/2013 »
WTF? Ja sam kontao to ide odmah, pa se onda posle ljekarskog ceka duze.. A posle ljekarskog bi znaci trebalo sve brzo da ide?
Posto se ukrcavam zajedno sa suprugom ( to be ) koja tek u Decembru puni 21god., onda bi trebao da budem spreman cekati jos par mjeseci mozda?

Hvala puno na odgovoru, bar mi je malo jasnije.. Ima po koja zanimacija tu i tamo.. :)

Btw. rijec je o assistant waiter poziciji na Carnivalu, pa sad...

Hvala jos jednom!

Kada sam poceo da citam forum, pre oko godinu dana, jedna recenica mi je zapala za oko jer se relativno cesto ponavlja a ona glasi: cekanje na finalni/LoE/ukrcaj zavisi od kompanije/pozicije/broja kandidata koji su vec u rotaciji i ono nije isto za svakoga ponaosob vec je od slucaja do slucaja.
Videces ovde da su neki ljudi cekali po mesec dana, neki i do godinu dana tako da tu nema pravila. Ja sam recimo mogao otici posle nepunih 20 dana od dobijanja posla ali me viza sprecila tada. Tako da ne brini, ici ces sigurno ;)
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline filip1234

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #5 on: 13/August/2013 »
Posle finalnog cekas ugovor, tu ti je datum ukrcaja, onda vadis ljekarski i vizu, bar je tako u mom slucaju. Ugovor sam dobio 10 dana posle finalnog, ukrcaj posle 2 mjeseca.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #6 on: 13/August/2013 »
Hvala hvala.. Kako vidim svako ima svoju pricicu u vezi svega ovoga... Ja sam kontao da je proces sledeci: Polozen finalni - cekanje na dalje upute, tj. upute za ljekarski - polaganje i slanje polozenog ljekarskog - zatim cekanje na LOE i datum ukrcaja (a mislio sam da je to TO sto se ceka par mjeseci) - ambasada, viza, kupovanje karte i cekanje ukrcaja..

Hajd bit ce kako bude. :)

Hvala jos jednom!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Koliko se cekaju upute posle glavnog razg.?
« Reply #7 on: 13/August/2013 »
Hvala hvala.. Kako vidim svako ima svoju pricicu u vezi svega ovoga... Ja sam kontao da je proces sledeci: Polozen finalni - cekanje na dalje upute, tj. upute za ljekarski - polaganje i slanje polozenog ljekarskog - zatim cekanje na LOE i datum ukrcaja (a mislio sam da je to TO sto se ceka par mjeseci) - ambasada, viza, kupovanje karte i cekanje ukrcaja..

Hajd bit ce kako bude. :)

Hvala jos jednom!

Nije stvar u pricicama vec u redosledu stvari a on glasi preliminarni intervju-finalni intervju-LoE/lekarski/viza/ukrcaj (sa placenom ili neplacenom avionskom kartom). Samo su iskustva kada je cekanje na pomenute, razlicita.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.