Author Topic: da li da prihvatim poziciju i spremam se za glavni intervju  (Read 3734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
E,ljudi dobro bi mi dosla pomoc..Jel stvarno ne znam sta sad da radim.Imali smo intervju danas.I kaze meni zena sto me pitala u redu je engleski,ali daleko si od asistenta konobara (a provalila je da nisam konobar)a ja imam preporuke od 3 godine da sam radio u hotelu.Moraces na pocetnu poziciju,ali dodji na trening pa ako sve bude super dace mi bolju poziciju.Jel to samo fora da uzmu kintu ili ima neke sanse za bolju poz.?meni se bas i ne ide na tu pocetnu poziciju,dal da cekam sledeci intervju ili da prihvatim ovu pa sta bude?Ako neko moze da mi pomogne da donesem odluku svojim savetima,iskustvom!

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
a koja je to pozicija ispod ? utility cleaner ? ili koja, u tvojem slucaju ?
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
E,ljudi dobro bi mi dosla pomoc..Jel stvarno ne znam sta sad da radim.Imali smo intervju danas.I kaze meni zena sto me pitala u redu je engleski,ali daleko si od asistenta konobara (a provalila je da nisam konobar)a ja imam preporuke od 3 godine da sam radio u hotelu.Moraces na pocetnu poziciju,ali dodji na trening pa ako sve bude super dace mi bolju poziciju.Jel to samo fora da uzmu kintu ili ima neke sanse za bolju poz.?meni se bas i ne ide na tu pocetnu poziciju,dal da cekam sledeci intervju ili da prihvatim ovu pa sta bude?Ako neko moze da mi pomogne da donesem odluku svojim savetima,iskustvom!
A mozes li mi reci sta te je sve pitala i je li Kouzon u pitanju? Moj savjet ti je da ih nazoves i da ih pitas na koju tacno pocetnu poziciju misle, jer ni ja nisam jos uvijek iskusan.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
E,ljudi dobro bi mi dosla pomoc..Jel stvarno ne znam sta sad da radim.Imali smo intervju danas.I kaze meni zena sto me pitala u redu je engleski,ali daleko si od asistenta konobara (a provalila je da nisam konobar)a ja imam preporuke od 3 godine da sam radio u hotelu.Moraces na pocetnu poziciju,ali dodji na trening pa ako sve bude super dace mi bolju poziciju.Jel to samo fora da uzmu kintu ili ima neke sanse za bolju poz.?meni se bas i ne ide na tu pocetnu poziciju,dal da cekam sledeci intervju ili da prihvatim ovu pa sta bude?Ako neko moze da mi pomogne da donesem odluku svojim savetima,iskustvom!

Agencijama je najbitnije da te posalju na brod, sto pre, i da tebe, potencijalnog crewmembera, konvertuju u njihovu proviziju,
odnosno kes  :money:
Agent ocigledno smatra da ce te najlakse unovciti kroz tu poziciju, a na tebi je da to prihvatis ili odbijes i trazis vise.

Govorim ti iz licnog primera, jer mi je i pored 3 jezika i potrebnog radnog iskustva bila ponudjena upravo pozicija utility-ja.
Dok ne zauzmes stav i kazes sta zelis, ponasace se prema tebi kao prema nicemu drugom do jos jedne lagano zaradjene provizije kroz decka koji nije smeo da se usprotivi dobro gradjenom sistemu. :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Agencijama je najbitnije da te posalju na brod, sto pre, i da tebe, potencijalnog crewmembera, konvertuju u njihovu proviziju,
odnosno kes  :money:
Agent ocigledno smatra da ce te najlakse unovciti kroz tu poziciju, a na tebi je da to prihvatis ili odbijes i trazis vise.

Govorim ti iz licnog primera, jer mi je i pored 3 jezika i potrebnog radnog iskustva bila ponudjena upravo pozicija utility-ja.
Dok ne zauzmes stav i kazes sta zelis, ponasace se prema tebi kao prema nicemu drugom do jos jedne lagano zaradjene provizije kroz decka koji nije smeo da se usprotivi dobro gradjenom sistemu. :)


True...Fight the power!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
nisam ni video da ste mi odgovorili izvinite :)..pocetna pozicija kao konobar.pitala me da se predstavim,glavno jelo pa vino koje ide uz to,sopsku salatu,italijanski dezert,sta kazem kada dodje gost(ja naravno rekao dobar dan gospodine izvolite sta zelite da narucite),a ona meni kaze pa jel nije bolje da kazes ime prezime da predlozis neko jelo vino koje ide uz to,pa 3 vrste belog vina,pitala me sta radim u svojoj smeni.to je uglavnom to.nisam otisao na trening probacu da se jos bolje pripremim za sledeci intervju i da idem na visu poziciju ako je moguce,ako mi opet kaze najniza ja cu prihvatiti.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Agencijama je najbitnije da te posalju na brod, sto pre, i da tebe, potencijalnog crewmembera, konvertuju u njihovu proviziju,
odnosno kes  :money:
Agent ocigledno smatra da ce te najlakse unovciti kroz tu poziciju, a na tebi je da to prihvatis ili odbijes i trazis vise.

Govorim ti iz licnog primera, jer mi je i pored 3 jezika i potrebnog radnog iskustva bila ponudjena upravo pozicija utility-ja.
Dok ne zauzmes stav i kazes sta zelis, ponasace se prema tebi kao prema nicemu drugom do jos jedne lagano zaradjene provizije kroz decka koji nije smeo da se usprotivi dobro gradjenom sistemu. :)


tako mi je i drug rekao..kada vide da si dobar hoce da te za*****u za poziciju i da treba da se borim za visu.a ja samo rekao posle intervjua.dobro prihvatam poziciju,ali kad bolje razmislim za ta 3 meseca sto cu opet cekati mogu da dobijem bolju poziciju.mozda je i greska videcemo :)