Author Topic: jel i bar utility ide na koledz prije dobijanja posla ili samo waiteri i vece pozicije?  (Read 3171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alkalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
samo da pitam jel i bar utility ide na koledz prije dobijanja posla ili samo idu bar waiteri i vece pozicije

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Dobio sam informacije iz Safe Cruisa da na princess brodovima nema koledza za bar department i da se od prvog dana krece sa normalnim radom,dakle nema nikakvog prilagodjavanja novim okolnostima mada je (tako kazu) normalno da vam u pocetku tolerisu neke propuste jer je to sve novo za vas,i struktura gostiju i nacin sluzenja i naravno konverzacija na engleskom jeziku.Pored mene na FI za bar steward-a je bilo i mnogo onih koji su bili veoma slabi sa engleskim a i preporuke su izlazirali,tako da mi nije jasno kako ce se tek oni snaci tamo.Nadam se skorom odlasku.Moze li neko da mi potvrdi ove price o toj toleranciji po dolasku tamo?

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Dobio sam informacije iz Safe Cruisa da na princess brodovima nema koledza za bar department i da se od prvog dana krece sa normalnim radom,dakle nema nikakvog prilagodjavanja novim okolnostima mada je (tako kazu) normalno da vam u pocetku tolerisu neke propuste jer je to sve novo za vas,i struktura gostiju i nacin sluzenja i naravno konverzacija na engleskom jeziku.Pored mene na FI za bar steward-a je bilo i mnogo onih koji su bili veoma slabi sa engleskim a i preporuke su izlazirali,tako da mi nije jasno kako ce se tek oni snaci tamo.Nadam se skorom odlasku.Moze li neko da mi potvrdi ove price o toj toleranciji po dolasku tamo?


ma opusteno, pa imas najnizu poziciju u baru, pa naravno da ce neko da ti pokaze kako se i sta radi, ne ides odmah niti se od vas ocekuje da znate sve i sluzite kao neko ko radi na brodu 2-3 i vise godina... i bar server je isto, neko ce da ti pokaze, ali i ti ces da pokazujes ljudima kako se radi, samo opusteno, bez nervoze

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
hvala brate na podrsci,znaci.Mozda sam pogresno napisao poziciju,tako da ipak pocinjem kao bar server,ili steward kako to oni zovu.To je jedna pozicija ispod bartendera.Veliki pozdrav.Napisi mi nesto za kintu kako prolazis,jesi li zadovoljan i to...

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
pa pazi, razlicita je kompanija Princess i Carnival po zaradi, po gostima... ja sam pravio oko 1800 $ ali nisam nesto puno trcao... mogao sam i vise, nego nisam htjeo da se maltretiram... sada ti bi trbalo da zaradjujes oko 1500 $ minimum, s tim da su kod tebe gosti vise penzija... sada idem na Celebrity, pa cu da javim koliko se zaradjuje tamo... ali male su razlike, vjerujem... jedino na Cunard-u i Crystal-u i tim exclusive kompanijama vjerujem da se zaradjuje vise u baru, ovo ostalo sve jer oko 2000 $ ... moje licno misljenje