Author Topic: Cruise Ship iLounge Macologist Job Interview  (Read 15024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #15 on: 18/October/2012 »
Ei ekipo, evo me natrag, nije me bilo neko vrijeme jer sam se odlučio posvetiti faksu i sve ostale zanimacija zapostaviti kad ono, URGENT mail od W.N. Zove me na posao, napisala mi je da se javim čim prije da im treba netko što je prije moguće, željela bi da već 27. budem na brodu... Neznam kaj da velim, prošle godine me faks skoro stjerao u ludnicu pa sam tražio posao i bio dosta u bedu kad ga nisam dobio, sad sam se preselio na drugi faks i za sad mi je odlično i eto sad pak ovo... Znam da je potpuno odluka na meni, ali ipak molim nekoga da mi bar nešto kaže, još se sad sav tresem...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Macologist intervju
« Reply #16 on: 18/October/2012 »
Ništa ti pametno ne možemo reći, jer je situacija veoma individualna, i gotovo garantiram da nitko nije bio u njoj.
Ali kad već pitaš, ja bih se zamislio nad tim koliko sam koristan svojoj familiji na faksu, a koliko na poslu koji se plaća koliko se plaća.
Posao poput toga koji ti nude se vrlo rijetko ikome nudi, većina aplicira i nikada ne dobije odgovor.
Ako vjeruješ u vrijednost svojega znanja, i da ćeš ga moći iskoristiti u budućnosti i kada napustiš brodove, onda odaberi ono čemu te srce vuče, a ne ono što misliš da moraš trpjeti da bi jednom možda bolje živio.
Fakultet bi trebao moći uvijek nastaviti, a to će ti biti puno lakše ako imaš rezervu $$$.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #17 on: 18/October/2012 »
Da to je istina šefe, sve je puno lakše s $$$... sutra moram na faksu pitati dali je moguće još uvijek pauzirati godinu, ako je moguće onda je to win win situacija i neću više razmišljati.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #18 on: 18/October/2012 »
Ma sa ovim poslom galantno da napustis faks i da te bas briga. Koji brod si dobio. Zakazuj za vizu i ne zezaj se. ::bin-laden::

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #19 on: 19/October/2012 »
Da to je istina što velite... Odlučio sam ipak otići, na faks se stignem vratiti ako ovo propadne. @Negociant, neznam za brod, malo sam googlao i vidio da Eclipse kreće 27. iz Engleske, pa sam mislio da bi to možda mogla biti moja luka :D

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #20 on: 19/October/2012 »
Došao je ugovor i brdo pdf-ova za ispunit, treba mi viza C1/D, ovaj sleš bi trebao biti 'ili' jer sam po novom i pomorac i samo putujem kroz USA, right? svaka pomoć bi dobro došla, moram se malo organizirati pa se onda bacam na čitanje foruma, a ako ovo prati netko tko bi mi htio pomoći bio bih mu jako zahvalan!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Macologist intervju
« Reply #21 on: 19/October/2012 »
C1/D je sveobuhvatna viza, tipicna za pomorce.
Dobit ces od kompanije Letter of Employment na kojem ce pisati da ti u ambasadi izdaju C1/D vizu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #22 on: 19/October/2012 »
C1/D je sveobuhvatna viza, tipicna za pomorce.
Dobit ces od kompanije Letter of Employment na kojem ce pisati da ti u ambasadi izdaju C1/D vizu.
Hvala, ma mučilo me to jer su na stranicama od Ambasade te vize svaka u posebnom linku, pošto trenutno čekam LOE, mogu se prijavit za C1 pa će oni kasnije vidjet da je moja prijava zapravo za C1/D? To bi po meni bilo logično, ali čuo sam svašta za te ambasade posebno za Američku tako da pristupam oprezno...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #23 on: 19/October/2012 »
Hvala, ma mučilo me to jer su na stranicama od Ambasade te vize svaka u posebnom linku, pošto trenutno čekam LOE, mogu se prijavit za C1 pa će oni kasnije vidjet da je moja prijava zapravo za C1/D? To bi po meni bilo logično, ali čuo sam svašta za te ambasade posebno za Američku tako da pristupam oprezno...

ne prijavljuj se nigdje bez LOE  no;;;
Once a sailor, always a sailor.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #24 on: 19/October/2012 »
Primljeno na znanje! Moram obaviti medicinski, imate možda neki dobar prijedlog, Zagreb prosim lepo :D 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Macologist intervju
« Reply #25 on: 19/October/2012 »
Primljeno na znanje! Moram obaviti medicinski, imate možda neki dobar prijedlog, Zagreb prosim lepo :D 

Ni tu se nemoj zalijetati, jer obicno preko emaila stignu i instrukcije gdje napraviti pregled. Znaci, kompanija ne prizna bas svaku lijecnicku ustanovu, nego ima svoje <ovlastene>. Zajedno sa uputom gdje obaviti pregled, stignu i informacije o tome u koji hotel otici pri dolasku u US, tel. broj za nepredvidjene slucajeve, kakvu odjecu ponijeti ... i td.
ako nemas te informacije, a zelis sve obaviti sto prije, intenziviraj email prepisku sa kontaktom iz kompanije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #26 on: 19/October/2012 »
Ako dolazis na Summit, cekam te. I on isplovljava 27og. Doduse iz San Juana.  :D

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #27 on: 20/October/2012 »
Kaj se tiče medicala, poslali su mi mailom listu doktora, u Hrvatskoj je taj samo jedan koji je ovlašten s njihove strane, on radi u Dubrovniku, ali ne više u istoj bolnici i na istoj adresi koju su oni naveli. To je provjerena info. jer sam zvao u Dubrovnik, pitao sam naravno odmah i za cijenu, vele 1800kn, to se inače tolko plaća? Background check Release Form je standardna provjera o nekažnjavanju, ne? samo što naravno mora biti prevedena na eng.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Macologist intervju
« Reply #28 on: 23/October/2012 »
Bio sam danas u Dubrovniku i riješio medical, negdje popodne sam dobio i LOE. 17.11. krećem iz Rima, brod Silhouette.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Cruise Ship iLounge Macologist Job Interview
« Reply #29 on: 29/October/2012 »
Kakve su to igre ljudi moji? Prvo me zovu da im hitno treba netko za 27.10., pa mi odgode na 16.11., a sad mi opet odgode put za 12. mjesec, ali još neznaju koji datum i koji brod? Dali je moguće da me samo zavlače? Što vi mislite?