Author Topic: Blade reporting from Celebrity Eclipse  (Read 10237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Blade reporting from Celebrity Eclipse
« on: 06/December/2012 »
Pozdrav ekipo!

Neznam ni sam di da pocnem, ali idem prvo objasniti kaj radim.
Znaci radim na Eclipsu kao iLounge Macologist, to je Apple Store, najjeftiniji na svijetu, prodajemo naravno appleove proizvode ali radimo i kao internet kaffe.
Posao je laganica, da nemam svih onih sigurnosnih treninga imao bih puno vise vremena, ali nije ni ovo lose.
Da pocnem, krenuo sam na svoj put iz Zagreba prema Frankfurtu, odma na pocetku šok kad smo sletjeli na aerodrom, mi tek dosli, a ja imam 15 min do boardinga za Miami.
Prvi put sam dosao na ovaj mali grad od aerodroma a odmah frka, ne sjecam se kad sam zadnji put tolko šprintao u komadu xD Da na kraju sam stigao na avion.
Kad smo dosli u Miami, carina nas je zadrzala nekih sat i pol, a nakon toga smo cekali prijevoz bar sat vremena. Srecom, hotel je 10 min od aerodroma tak da se nismo morali puno voziti.
Za hotel imam samo pohvale, luksuz cisti, vecera i dorucak odlicni, hotel je bio Marriot Courtyard.
Drugi dan nakon dorucka po nas je dosao bus i krenuli smo prema Eclipsu koji je bio dokiran u Fort Lauderdaleu udaljenom nekih sat vremena voznje od miamia.
Da zakljucim prvi dio s nekim dojmovima, Spanjolski se tolko govori u Miamiu da su cak i sve obavjesti na aerodromu na spanjolskom, a kad govore engleski, to su samo pokusaji engleskog xD

Dolazak na brod i jos nekih dva sata cekanja da se svi iskrcaju.
Nakon sto smo svi stigli, morali smo doci na deck 4. u centralno kazaliste, naravno nitko nas nije pratio do tam, morali smo se sami snaci xD u tom kazalistu su nam pokupili medical i tu su poceli moji problemi, naravno ja nisam imao sve papire(retardi iz bolnice nisu sve poslali). Kao new hire-a nitko me nije sljivio pol posto i stalno su mi govorili da idem doma, da nema boga da ostanem.
Sva sreca da je moj manager car na brodu pa mi je izvukao dva dana da kao probam naci te dokumente.
Da skratim, slao sam mail u kliniku i poslali su mi na mail sve dokumente tak da se to rijesilo.

Prva dva dana, katastrofa... Sea sickness me drzao dva dana, nisam nista jeo, nista pio, izgledao sam ko da me kruzer pregazio, a kao sol na ranu daju mi ugovor na kojem mi je placa manja za 200 dolara nego na obecanom ugovoru. Tu opet uskace moj manager i rijesava stvar, lik je car kakvog nema.
Sad sam se vec ufurao u posao, donekle skuzio posao, dobio sam svoj ipad za internet pa se sad hrvati, srbi, makedonci i ostali mogu javljati doma  :uzdravlje: .
Nasih ima pun brod, svaki dan nekog novog sretnem, nevjerojatno...
Do sad sam bio vani u svakom portu i tak ce i dalje biti, za vrijeme sea day radim 8 sati, a za vrijeme port daya, heh, 4 - 5.

Ako netko ima pitanje neko nek samo pita, kad cu imati vremena odmah odgovorim.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #1 on: 06/December/2012 »
lajkam na izvješću!
eto pitanja: koji dio papira ti je falio... da i ja provjerim svoju kovertu. dosta ljudi se već požalilo na nedostatak medicinske dokumentacije...

Offline hocunabrodhocunabrod

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #2 on: 06/December/2012 »
Cao druze, jel mi mozes u kratkim crtama reci kako si se prijavio na tu poziciju, sta ti je bilo potrebno i ostale sitnice? Ili ako ima neki post o tome da mi posaljes link ili tako nesto.
Ja sam na Princess-u, Asst. Buffet, zavrsio prvi ugovor pre manje od mesec dana,pa pre nego sto odem ponovo razmisljam o promeni na neku drugu kompaniju i bolju poziciju malo. S obzirom da sam radio u servisu za racunare, ovaj tvoj post mi je pao kao budali samar :)

Znam da si sada u frci, pa ako mozes pusti mi na PM. Hvala brate i ne daj se, cepaj po jabukama i krekerima da ne bude ponovo morska bolest :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #3 on: 06/December/2012 »
Mirno more (i što manje sea sickness)! :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #4 on: 07/December/2012 »
Ja sam na Princess-u, Asst. Buffet, zavrsio prvi ugovor pre manje od mesec dana,...

Interesting ...  +U+

Znači drug i brat sa 8 dana na brodu neka piše, a ti koji si odradio ugovor ćeš ladit jaja i nemaš šta za reći
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hocunabrodhocunabrod

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #5 on: 07/December/2012 »
Interesting ...  +U+

Znači drug i brat sa 8 dana na brodu neka piše, a ti koji si odradio ugovor ćeš ladit jaja i nemaš šta za reći


Izvini, sefe, nisam bio aktivan ovde, usao sam skroz slucajno kada sam video da si ostavio link za njegov post na Facebook-u.
A sutra ostavljam iskustva u delu naznacenom za to :)
Mislio sam na mala uputstva za tu poziciju i to, jer sam trenutno ne u dilemi, nego u trilemi oko toga sta dalje :D ali nasao sam vec njegove postove, tako da mu se zahvaljujem isto kao i da mi je odgovorio, ne mora nista da se cima. :)

I sefe, evo da ti se javno ovde zahvalim, hvala tebi i ostalim forumasima koji su me pripremili za 6 meseci koje sam uspeo da zavrsim, ovaj forum je zaista nesto sto vise pomogne tamo od svih treninga zajedno!


Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #6 on: 07/December/2012 »
@Neven, radi se o PEME laboratorijskom testu, znaci hepatitis a,b,c, urin i te gluposti.
@Hocunabrod, vidim da si se snasao :D
Da malo napisem kakve sam do sad ljude sreo, naravno ima svega od totalnih napuhanih debila do ljudi kojima bi dao besplatno net, pa i macbook xD Evo jedne situacije, sredivao sam internet nekom covjeku i gospoda 'pametna' mi doleti skoro u krilo s iphone peticom u rukama i pita me kako da kaze hello xD odjednom je utihnula cijela soba i gledala u nju, ja sam joj lagano rekao: just say hello xD kasnije je to i ucinila xD danas sam recimo nekom covjeku 5 min objasnjavo kak upravljati misom... Zbilja se svacega nagledas kad radis s ljudima, ali najgori su mi jos uvijek oni najpametniji koji sve znaju i uvijek su u pravo, a na kraju ispadne da ni neznaju password od svog maila(svaki dan mi dode bar jedan takav)! Imam par slika samo ih trebam uploadati negdje pa ih stavim ovdje, sutra sam u St. Lucia, trenutno sve slikam iPadom pa sam sebi izgledam ko i***t, ali kad mi je tako nabrze poslat svojima da vide ono kaj ja vidim.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #7 on: 11/December/2012 »
Evo jedne slike Grenade

Otisli smo se malo okupati na ovu predivnu plazu, taxi smo platili 3$ u jednom smjeru.
Da nastavim malo s zivotm na brodu, danas nam je vec dosla placa, neznam kak ali ne bunim se. Od place su mi odmah skinuli 120$ za odjecu(4 majice, 2 kosulje, jedne hlace, kravata) i obucu(cipele), mislim da to ipak nije tolko puno, ali glupo da ne mogu svojim radnicima priustiti besplatno odjelo u kojem ce raditi. Ostala su nam jos 3 dana kruza mi smo vec jucer prosli target, ali do sad nikad nisu dobili za to nikakav bonus tak da se ni ne nadam nicem. Meni je super recimo na ovom brodu kaj mogu prodati ovim bogatim amerima, englezima i rusima bas sve kaj im punudim jer imaju love i ne osjecam nikakvu griznju savjesti, dok sam recimo u Zagrebu vidio da ljudi imaju tocno na lipu za novi ipad i kak im onda ponuditi dodatke koji ce ih kraju ispasti ko pol ipada...
E da, ljudi koji mi salju mail, uvijek imaju isto pitanje, od kud poceti i kak bi oni mogli raditi taj posao. Znaci za sve vrijedi isti odgovor, otvorite Celebrity cruises temu i naci cete sve moje teme di sam vec objasnio kak sam dobio ovaj posao. Nije ga lako dobit jer je samo jedan Macologist na brodu, uz njega je samo iLounge Manager i jedan pomocnik koji dode iz IT-a, tak da imajte i druge opcije.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #8 on: 11/December/2012 »
jaaaao kad se sjetim - mislim da sam bio na ovoj istoj plaži... tamnoputi rasta stričeki prodaju "buckets of Carib beer" jel da???

zadovoljan si, izgleda, baš mi je drago! uživaj i mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #9 on: 11/December/2012 »
što da si zakasnio na let, bi agencija to sredila? jesi unaprijed napravio online check-in i isprintao boarding pass?

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #10 on: 11/December/2012 »
što da si zakasnio na let, bi agencija to sredila? jesi unaprijed napravio online check-in i isprintao boarding pass?

Ako su ti povezane karte onda ti odmah na aerodromu srede sljedeci let i hotel ako je potrebno
ako karte nisu povezane onda na detaljima leta najvjerovatnije imas emergency line koji nazoves i onda ti tvoj agent sredjuje novi let.
 

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #11 on: 11/December/2012 »
@legionnaire, to je ta plaza! Nisam pio pivo jer mi taj carib nije bas nesto, ali zato je plaza odlicna i voda je super :p
Za sad uzivam, ne znam da li je to zbog tog sto mi je tek drugi tjedan ili je jedostavno to mjesavina dobrog posla, odlicnog menagera i lokacije...
@jimmy, nisam htio isprobavati tu opciju pa sam radije sprintao po aerodromu :D
Boner :p


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #12 on: 11/December/2012 »
@legionnaire, to je ta plaza! Nisam pio pivo jer mi taj carib nije bas nesto, ali zato je plaza odlicna i voda je super :p
Za sad uzivam, ne znam da li je to zbog tog sto mi je tek drugi tjedan ili je jedostavno to mjesavina dobrog posla, odlicnog menagera i lokacije...
@jimmy, nisam htio isprobavati tu opciju pa sam radije sprintao po aerodromu :D
Boner :p



nisam ni ja pio ali zato su ovi nasi Balkanci par kanti ispraznili  :rofl: Ma bit će tebi još bolje, kad počneš upoznavati kolegice... živio!  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #13 on: 12/December/2012 »
Hehe legionaru, neznam bas kaj bi moja cura rekla na to da se bas na taj nacin upoznajem s kolegicama :p
Evo danas su me neki fakin kinezi bacili totalno iz takta. Jednostavno moras obozavati njihov broken engriš, pola sata su me tovili da smo im previse naplatili internet i konacno ja nadem racun, a kad na racunu 55 centi, meni fkt nije bilo nist jasno pa ih pitam dali oni misle na tih 55 centi i naravno, oni misle tocno na to... Naravno morao sam im refundirati to, ali jbt pa kolko skrt moras biti da ides zicat pol dolara, ja to ni na filmovima nisam vidio... prokleta gamad zuta!

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Blade reporting from Celebrity Eclipse
« Reply #14 on: 12/December/2012 »
Blade, mislim stvarno :sljac:. kaj je previše, je previše