Author Topic: pismo od agencije kojim se potvrdjuje da je posredovala u zaposljavanju  (Read 4640 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Pitanje za sve koji su se zamajavali sa C1D vizom.
Juce sam zvao ambasadu u Beogradu kako bih zakazao termin i operaterka mi rece da, izmedju ostalog, na razgovor ponesem i pismo od agencije kojim se potvrdjuje da mi je A Priori posredovala u zaposljavanju. Suzi kaze da joj je ovo prvi slucaj da joj neka ambasada to trazi i nije bas voljna to da posalje, jer mi je vec poslala ostala dokumenta.
Napisala je da bi im eventualno poslala na mail. Sta mislite da li mi je to pismo zaista neophodno i da li bih bez toga mogao ostati bez vize ili imati problema na ragovoru
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Pitanje za sve koji su se  zamajavali sa C1D vizom. Juce sam zvao ambasadu u Beogradu kako bih zakazao termin i operaterka mi rece da, izmedju ostalog, na razgovor ponesem i pismo od agencije kojim se potvrdjuje da mi je A Priori posredovala u zaposljavanju. Suzi kaze da joj je ovo prvi slucaj da joj neka ambasada to trazi i nije bas voljna to da posalje, jer mi je vec poslala ostala dokumenta. Napisala je da bi im eventualno poslala na mail. Sta mislite da li mi je to pismo zaista neophodno i da li bih bez toga mogao ostati bez vize ili imati problema na ragovoru


Nikad cula za tako nesto. Kakva glupost. Ja mislim da izmisljaju bezveze, ne vidim zasto bi to bilo bas nepohodno za dobivanje vize. Svasta. Nadam se da ti nece raditi probleme.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To je interesantno jer na stranici www.creditreform.hr piše da je A Priori registriran za "Djelatnosti putničkih agencija", (takvih agencija u Hr ima 2054), a ne za posredovanje u zapošljavanju, pa bi dokumet o posredovanju bio dokaz da se A Priori bavi ilegalnom djelatnošću.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Šefe, hvala ti na odgovoru.
Veoma je zanimljiv i informativan.
Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali se u Srbiji registriraš samo za jednu djelatnost, a baviti se možeš bilo kojom drugom legalnom djelatnošću.
Poduzeće u kojem sam bio suvlasnik bilo je registrirano za poslove reklame i propagande, ali se moglo baviti poslovima trgovine na veliko i malo.
U svakom slučaju, nije mi jasno što je problem da dobijem  takvo pismo od agencije.
By the way, pitao sam druga iz Srbije, koji je preko EP otišao na Royal Carribean da li su mu u ambasadi tražili tako nešto i kaže da nisu.
Nisam pametan.
Ako to ne dobijem i to mi bude pravilo probleme u ambasadi, vjerovatno ću otići u ambasadu u Zagrebu
Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ali se u Srbiji registriraš samo za jednu djelatnost, a baviti se možeš bilo kojom drugom legalnom djelatnošću.

Nema logike.  :neceici:

Quote
Ako to ne dobijem i to mi bude pravilo probleme u ambasadi, vjerovatno ću otići u ambasadu u Zagrebu

... gdje ćeš imati u formularu pitanje "jeste li kada bili odbijeni za vizu?"  -()-

Ne znam ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali se u Srbiji registriraš samo za jednu djelatnost, a baviti se možeš bilo kojom drugom legalnom djelatnošću.
Poduzeće u kojem sam bio suvlasnik bilo je registrirano za poslove reklame i propagande, ali se moglo baviti poslovima trgovine na veliko i malo.


To je potpuno tacno, moze i preduzetnik i DOO da obavlja jednu ili vise delatnosti ili pojedinih poslova za koje su ispunjeni uslovi utvrđeni zakonom.
Meni je kao preduzetniku 80% prometa ostvareno za delatnost koja mi nije osnovna. Trebalo bi da je osnovna delatnost makar u nekoj vezi sa onom koja se obavlja sa strane, al cak i to se ne gleda... Bitno je da firma ispunjava sve uslove da se bavi tim poslom. Ne mora
da se preregistruje firma svaki put kad hoces obaviti neki drugi posao...

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/mf/Documents/Zakon%20o%20preduzecima.pdf
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Bitno je da firma ispunjava sve uslove da se bavi tim poslom.
Ne mora
da se preregistruje firma svaki put kad hoces obaviti neki drugi posao...

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/mf/Documents/Zakon%20o%20preduzecima.pdf

Члан 20.
(1) Предузеће може да закључује уговоре и обавља друге послове промета робе и услуга само у оквиру делатности уписаних у регистар.
(2) Предузеће може, без уписа у регистар, да обавља и друге делатности које служе делатности уписаној у регистар, које се уобичајено обављају уз те делатности, у мањем обиму или привремено.
(3) Послови закључени супротно одредбама ст. 1. и 2. овог члана правно су ваљани, осим ако је треће лице знало или морало знати за прекорачење.

Nije uobicajeno baviti se prodavanjem turistickih aranzmana i istovremeno posredovati u zaposljavanju ljudi.  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Šefe, hvala ti na informacijama i istraživačkim naporima.
Osjećam da mi niču rogovi, ali se nadam da će se sve sa vizama dobro završiti.
Vidim da vladaš ćirilicom, pa ti šaljem link za meni sjajnu fotografiju (sa Facebooka). Fotografija odlično metaforički govori o raznoraznim preduzećima u Srbiji.
Ne znam da li u RH postoji ista skraćenica, ali u Srbiji STR=samostalna trgovinska radnja

Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :rofl:

Eto, ti si valjda prvi od kojega traze taj papir, a uz LOE od kompanije, stvarno ne vidim sta ce im ta potvrda.
Sta da si nasao posao preko interneta, bez posrednika? Onda valjda ne bi trazili. Ne znam.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Stigla mi je vizirana putonica, a što je najzanimljivije od svega, važi 5 godina iako idem na prvi ugovor  :run: . Ispod slike je samo 1 zvjezdica, tako da broj zvjezdica možda označava redni broj izdavanja te vrste vize. Bilo mi je neprijatno pitati konzula što znači broj zvjezdica.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline ivaa_fiume

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
mislim da taj broj jedan oznacava dozvoljeni broj ulaza u SAD ... vidi na ovoj stranici imas vise pa prouci =)

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/esto-postavljana-pitanja-faq/o-vizama-i-potrebnoj-dokumentaciji.html

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Ivaa_Fiume, velika ti hvala na linku - veoma je koristan. Pogledao sam tekst i, između ostalog, pročitao:

"Ako se s desne strane fotografije nalazi slovo M (multiple entries), viza se može za neograničeni broj ulazaka u SAD. Ako se pokraj fotografije nalazi broj  1, viza se može koristiti za samo jedan ulazak"

Sa desne strane fotografije meni piše M  :run: , a ispod fotigrafije imam jednu zvjezdicu "*". Dakle, imam pravo više puta da uđem u USA. Pogledaj fotografiju moje vize putem sljedećeg linka:

*** Slika izbrisana jer je sadržavala previše ličnih podataka
Šef

ps. konane, propustio si sakriti broj pasoša i još ponešta ... bolje ukloni taj upload sa imagesh.

Ne je*e lijep nego uporan.

Offline ivaa_fiume

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
super onda =)! vidjet cu ja to na svojoj za 15 dana =))))