Author Topic: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???  (Read 2947 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala Tiha Smie

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« on: 09/November/2011 »
Drage moje kolege moreplovci,
Uskoro se vracam na brod...dobila sam carnival Pride, ciji je home port u Baltimore-u,MD...
Naime, danas sam bila u USA ambasadi, isla sam na intervjuu za B2 vizu i naravno odbijena sam sa izgovorom da moram da odradim bar tri ugovora pre nego mi daju turisticku( a ja sam odradila 2) ...lazovchine... no;;; A na moju izjavu da znam ljude koji su je dobili i posle prvog ugovora ona mi je dala najgluplji izgovor na svetu, kojem smisao nije ni u najavi : I KNOW, BUT THATS THE RULE!!!  :pad: I ja sta cu, pocela da se smejem  :rofl: A kao utesnu nagradu rekla je da ce mi produziti C1D,koja je btw vazila do 2013, za jos godinu dana... Bas ti hvala, teto...  ???

E sad, moj let je Beograd-Fankfurt-Chikago-Baltimor... u prevodu "tri dana jahanja" i da stvar bude jos gora moracu da chekicam u Chikagu 7 sati dok ne docekam let za Baltimor... a s obzirom da sam nikotinski zavisnik (a na aerodromu je pushenje strogo zabranjeno) i da imam drugaricu u Chikagu sa kojom bih mogla da se vidim  :uzdravlje:, zanima me da li mogu da napustim aerodrom i da se vratim za par sati???

  Jer cini mi se, imigracija se prolazi chim se sleti na teritoriju USA, nebitno koji je grad u pitanju... ili mozda ne...od svih tih silnih letova i presedanja, sve sam pomeshala...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #1 on: 10/November/2011 »
U teoriji je moguce izaci, no uzet ce ti imigracija neko vrijeme pa upitno koliko isplativo.. sto se tice pusenja na aerodromu, prvi info pult i pitaj postoji nekoliko prostrija za pusace u sklopu vecih medjunarodnih aerodroma...
ča je  život vengo fantažija

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #2 on: 10/November/2011 »

E sad, moj let je Beograd-Fankfurt-Chikago-Baltimor... u prevodu "tri dana jahanja" i da stvar bude jos gora moracu da chekicam u Chikagu 7 sati

hehe... to je 3 dana jahanja? Citaj moje detalje leta: Beograd-Minhen-Los Angeles-Melburn-Brizbejn . To je bukvalno 3 dana :)

Sto se pitanja tice, mislim da mozes da izadjes sa C1D vizom, posto i ja planiram u L.A. da izadjem sa terminala na kratko.



No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #3 on: 10/November/2011 »
Mislim da bi vi mogli izaci napolje, evo ovaj Chicago primjer...jer na prvi aerodrom u USA na koji sletis, tu ides kroz immigration, poslije toga vec imas I-94 u rukama, i ako imas dovoljno vremena i volje, ne diras torbe sa baggage claim-a, i ides van, pa se vratis na svoj let za Baltimore. Kad sam ja zadnji put isao kroz Chicago, prosao sam immigration jer je bio prvi aerodrom u USA, i nisam mogao skidati luggage za ponovni check-in, nego sam ih morao skidati samo za agricultural check, na skeniranje  +U+

Cudno mi je to da vise ne daju vize B1/B2 odmah poslije prvog ugovora, ali doduse, pametno je imati reference letter od HD-a kad podjes sa broda na odmor.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #4 on: 12/November/2011 »
Imash pravo ostati 48h u US nakon shto se iskrcash na c1 vizu. Samo si odgodi let za sljedeci dan i ostani malo u US. Ja sam ostao prosli put 2 dana u orlandu sa tom vizom i meni su dali prvi put 5 godina vizu.

Nekaj tu nije u redu da te tak zekaju za vizu ali kaj je tu je.

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #5 on: 13/November/2011 »
Naravno da moze da se izadje samo ti je tih 7 sati malo za to,ja sam kasnio na let u Filadelfiji i pomeren bio za sutradan ujutru,znaci trebao sam da cekam negde oko 12-15h,naravno rekli su mi da mogu da izadjem sa aerodroma i da nadjem hotel da prespavam.

Offline Mala Tiha Smie

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Napustiti aerodrom u "medjuvremenu"???
« Reply #6 on: 15/November/2011 »
E, ljudi, hvala vam puuunooooo na pomoci!!! ZNACI VIDECU DRUGARICU!!   :banana:  Ona zivi blizu aerodroma tako da ako je  vidim i na sat, dva i to je OK,  ne mislim ja da lutam i obilazim Chicago...to cu sl godine kad mi daju B2...ako mi daju...  :hehe: A i bila sam vec jednom, tako da ...nije frka... ;)

Uglavnom, odoh ja za 3 dana... opet Jovo na novo...  :plovim: