Author Topic: Purseri na Royalu  (Read 9880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline obojana

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Purseri na Royalu
« on: 28/October/2009 »
Pozdrav svi!!!

Jel zna tko koliko dobivaju purseri na Royalu.. Cula sam da su place vece nego na Carnivalu....?????????  :-))))'

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Purseri na Royalu
« Reply #1 on: 28/October/2009 »
jesu vece
za neki 300 400 dolara
al je ostar rezim ko u vojsci

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Purseri na Royalu
« Reply #2 on: 29/October/2009 »
Pozdrav svi!!!

Jel zna tko koliko dobivaju purseri na Royalu.. Cula sam da su place vece nego na Carnivalu....?????????  :-))))'

3rd purser 1650USD-rekli mi u agenciji. ( ja sam se prijavio za tu i poziciju GSA)
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Purseri na Royalu
« Reply #3 on: 29/October/2009 »
eto nije ni 300 400 dolara vec je isto ako je to gore tacno
ja sam cula od jednog decka sa foruma koji je odradio jedan ugovor na carnivalu da ide na rojal i daj je plata veca za 300 400
isto tako sam radila sa deckom koji je radio za rojal pa je preso za carnival zbog rezima
pa sad kome vjerovat
jedina stvar je da je rojal srtog to je sigurno
sretno


Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Odg: Purseri na Royalu
« Reply #4 on: 29/October/2009 »
3rd purser je entry level pozicija za pursere na Royalu.
Kako su mi rekli tesko je odmah upasti na mesto 2nd pursera.
2nd i 1st purser imaju sigurno vece plate!
I ja sam cuo da je dosta strog rezim, medjutim ja vec vise od dve godine radim na recepciji poznatog lanca hotela tako da sam "istreniran" oT
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Purseri na Royalu
« Reply #5 on: 29/October/2009 »
good luck

Offline SGSS

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Odg: Purseri na Royalu
« Reply #6 on: 05/March/2010 »
3rd purser je entry level pozicija za pursere na Royalu.
Kako su mi rekli tesko je odmah upasti na mesto 2nd pursera.
2nd i 1st purser imaju sigurno vece plate!
I ja sam cuo da je dosta strog rezim, medjutim ja vec vise od dve godine radim na recepciji poznatog lanca hotela tako da sam "istreniran" oT

Pozdrav, ja sam se prijavila za Guest Services na Royalu i prije jedno mjesec dana prosla sve testove i neke lude telefonske intervjue, i otada nista cula od njih, zvala sam 2 puta, medjutim saznati nesto od njih je ravno saznanju lokacije Svetog Grala.... I evo recicu vam da je pocetna placa za 1st pursera 2400 a krajnja (prije promocije za Chief-a) 3200

Moze li mi netko reci koliko je dugo cekao odgovor?

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #7 on: 27/April/2010 »
na royal u nisu purseri neko guest services officer i just  FYI

Offline ihatelifedrills

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #8 on: 05/June/2010 »
Evo iz prve ruke... Purser vise ne postoji kao zanimanje u RCCL, vec Guest Services Officer. Sto ne znaci da se opis posla promjenio (citaj trebaju ti celicni zivci, minimum jos jedan, pozeljno dva jezika pored engleskog - talijanski, spanjolski, portugalski, njemacki ili francuski) i posao se po disciplini dosta razlikuje od Carnivala. Jedno od novijih zbivanja je da je ugovor skracen na pet mjeseci. Tko je ikad radio na brodu kao purser ce se vjerojatno sloziti da je i ovo predugo :-), ali however, bolje je od 6 mjeseci i tri sedmice kako je bilo do pocetka 2010.

Guest Services, kao i sve ostalo u RCCL, se rangira na Comment Card-u, odnosno ocijeni tvojeg rada od strane gosta. Svaki department ima odredjen kvocijent koji mora dostici i koji ovisi o sezoni i dosta se razlikuje na pocetku i kraju godine od onoga u sredini. Dok su rejtinzi dobri i sef zadovoljan, sve super. Ako rejtinzi krenu padati, disciplina se zateze, smjene postaju za*****ane (kraci odmori izmedju smjena, bez party-a i sl.), jer upravo od rejtinga ovisi hoce li sef (Guest Services Manager) dobiti bonus na kraju godine ili ne. Opet, tko je ikad radio kao purser ili recepcionist sa amerikancima zna da je njima jako tesko udovoljiti i da je "prebaciti normu" jako tesko. Ako se radi o dobrom timu i ako brod nije Majesty ili Monarch, moram reci da je dobro raditi i neuporedivo bolje od Carnivala. Ovo kazem jer su, po mom iskustvu, gosti na Carnivalu puno tezi (citaj nizi slojevi stanovnistva, jevtini, dosadni, vulgarni...). Svakako da toga ima puno i ovdje, ali neuporedivo manje, osim na Majesty-u i Monarch-u, koji rade 3 i 4 dana cruiseve i po tome su dobri samo za konobare u baru (buise cruise).

Nova struktura departmenta je: Guest Services Officer 3 (one stripe, prvi ugovor, 5 mjeseci) - Guest Services Officer 2 (one stripe, drugi ugovor, 5 mjeseci, $ 100,00 vise mjesecno) - Senior Guest Services Officer 1 (1.5 stripes, treci ugovor, 5 mjeseci, $ 200,00 vise mjesecno) - Assistant Front Desk Manager (2 stripes, 5 mjeseci, preko $ 2000) - Front Desk Manager (2.5 stripes, 4 mjeseca, oko $2500). Postoje i druga zanimanja u okviru departmenta (Guest Administration Officer, Group Coordinator i Hotel Admin), ali oni nemaju dodira sa gostima (osim Group Coordinatora) i ne moze se uci izvana, moras napredovati iznutra. Stripes direktno odredjuju privilegije na brodu, jer samo 2.5 stripes i iznad imaju osobu koja cisti sobu, besplatnu uniformu i sl... 2 stripes i iznad imaju jednokrevetnu sobu.

Jako puno ljudi se prijavilo za AFDM i FDM poziciju, tako da znam da za ove dvije vise ne uzimaju ljude iz vana (postoje izuzeci, vjerojatno), a interno na brodu vlada pomama za purserskom pozicijom medju konobarima i sl., jer svi misle da je posao laksi i, ponovo, 5 mjeseci na brodu je bolje nego 8 u svakom slucaju.

Ako namjeravas preci iz Carnivala, dobro je znati: crew zivot je dosadniji u RCCL. Nema puno "nasih" (manjak znanja jezika, valjda, sto li je, jako malo ljudi ide na RCCL), sto ima dobrih i losih strana. Disciplina je strozija, ali ovisi dosta o brodu, timu, sefovima... Ne samo u Guest Services, vec i u drugim departmentima, ima jako puno pripadnika karipskih nacija (Jamajka, Trinidad i Tobago), koji ce uvijek radije progurati svoje "paisanose" do nekog drugog. Kao purser, imas pravo na besplatan laundry, ali moras sve sam organizirati, odnijeti i donijeti uniformu na pranje (oni je peglaju dolje), dok ciscenje kabine ili radis sam ili platis nekome iz Facilities ili HK. Gost UVIJEK dolazi prvi, sto znaci da u tender ulazis samo ako vise nema gostiju koji cekaju i moras u istome stajati na samom kraju, sto zna biti frustrirajuce ako imas break 4 sata, a zelis ici van okupati se ili kupiti nove carape.

Najveci brod na svijetu, Oasis, primjerice ima sve jednokrevetne kabine i djeljeno kupatilo. Napomena: mislili ste da je vasa kabina malena? Nista niste vidjeli dok ne vidite Oasis... Bukvalno se ne mozes okrenuti oko sebe, krevet se sklapa u zid i sl.

Oasis je ujedno i prvi brod koji ima dva Front Deska.

Sretno.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #9 on: 06/June/2010 »
odlican post ihatelifedrills... iako ne planiram konkurirati za pursera, uzitak je procitati i saznati nesto novo o zivotu na brodu. Svaka cast jos jednom  :uzdravlje:

Offline Metzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #10 on: 06/July/2010 »
Odlichno!!!

Hteo sam se prijaviti za purser, ili sad GSO... Ove info'e su vrlo korisni...

Bravo.

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #11 on: 17/July/2010 »
Evo iz prve ruke... Purser vise ne postoji kao zanimanje u RCCL, vec Guest Services Officer. .


dobar post

e sad za nekog  samo poredjenje koliko sati dnevno radis na desk u  i koliko dana i nedelji imas li slobodni  dana
 meni se desavalo da radim desk cak 8 sati na emabarkation a ostale dane u nedelji radin od 4 pa 4 plus 2 tel il opet taj plus 2 desk u naj frekventnijem i najvecem brodu u CCL . u proseku na rasoredu mi sa svim side duty iznosi kalkulacija od 37 39 sati nedeljno
u proseku ja provodim 6 sati u kancelariji na dan i imam svog cabin stewarda i besplatan loundry koji mi on odnese iz kabine i donese sledeci dan do 5 pm ima jedan i po stripe ako to kome znaci meni ne :) smjesno a sto se plate tice RCCL placa samo vise 100 dolara dal i toliko upitno je jer sam sjedjela nedavno sa djevojkom u st martinu koja je GSO na oasisu i kvatitete njenog zivota i mog  na brodu se nemogu porediti .. pa ko voli nek izvoli ja sam za CCL Fun for all and all for fun .

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #12 on: 18/July/2010 »
@ rankic

po ovome sto je napisao ihatelifedrills, na Royalu se dobijaju promocije prilikom svakog narednog ugovora, sto je svakako dobro. :party:

E sad, da li isto vazi i za Carnival ili se mora odraditi vise od jednog ugovora da bi se dobila promocija ihatelifedrills je dobro opisao strukturu i hijerarhiju na Royalu. Da li se na Carnivalu nesto razlikuje u pogledu toga?
“Go ahead, make my day”

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #13 on: 26/August/2010 »
Na Carnivalu nista ne zavisi od broja ugovora, koliko sam ja shvatila. meni je sefica na kraju prvog (i jedinog, hm) ugovora rekla da treba nakon sledeca dva - tri ugovora da odem kod sefa i sama trazim povisicu i unapredjenje. Sve zavisi od toga kako i koliko dobro radis.
Moj 2nd Purser (sada GSS) je poceo kao onaj neki lik sto cisti kuhinju, pa se prebacio posle prvog ugovora i posle 4 godine je postao 2nd Purser.
Moze da se desi da naidje period da im treba novih 2nd Pursera (ljudi stalno odlaze), pa te posluzi sreca, ako si dobar radnik i sef te gotivi.
Ali koliko sam skontala, sada GSS ima mnooogo vise posla nego pre, jer je Carnival pravio neku reorganizaciju prosle godine, cini mi se.
Ne mogu tacno da se setim razlike u plati izmedju GSA i GSS, ali mozda je bilo nekih 200 - 300 dolara vise. I nije bog zna sta, a cimanje ti svakako ne gine  :D
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Purseri na Royalu
« Reply #14 on: 26/August/2010 »
Hvala na odgovoru :uzdravlje:

Znaci, na osnovu svega napisanog o purserima na Royalu i Carnivalu, moze se zakljuciti da je na Royalu ostrija disciplina, duze je radno vreme, plata je simbolicno veca, ali se zato moze napredovati iz ugovora u ugovor.

Dok je na Carnivalu opustenije, krace je radno vreme, plata je nesto manja, ali se teze dobija promocija.

Mada, sve je relativno, kad probamo videcemo:)  oT

“Go ahead, make my day”