Author Topic: Sr?ani zalisci problem?  (Read 6596 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mornarofthesea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Sr?ani zalisci problem?
« on: 29/July/2012 »
forum je extra. imam samo reči hvale! jako puno mi je pomogao sa informacijama. ali...

da mi srčani zalisci mogu da budu problem?
da li se, što se tiče srca, radi samo EKG? (znam zašto pitam)

ljudi su ovde pisali da se ne piju nikakvi lekovi pred lekarski jer će nam naći u krvi i nećemo proći. jel to istina?  :( ja pijem lek za srce koji malo snižava puls i moram ga stalno piti, ne smem prekidati i morao bi taj lek nositi i na brod. čitao sam negde da se ne smeju nositi nikakvi lekovi na brod.  ""]] da security može da mi nađe i da me uhapsi.   :(
po mom nekom mišljenju, kad rade analize krvi i sl, ne gledaju oni svaki lek dal pijem. ima na hiljade lekova.

hvala puno unapred!!!  =""

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #1 on: 29/July/2012 »
Malo si požurio, vidim već te hvata security ... polako drugar, prvo trebaš proći pregled.

Pošto nemam tih problema, mislim .. tko zna .., ovo je generalno pravilo:
Ako ti liječnik potpiše FIT FOR DUTY, to je to, a ako ne želi potpisati, traži od države da ti plaća invalidsku mirovinu, i uputi ih na dotičnog liječnika.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarofthesea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #2 on: 29/July/2012 »
e da. da malo razjasnim. pitam za zaliske, a mnogi ni ne znaju šta je to.
uglavnom, ako neko ima ne baš pravilne zaliske njemu doktori čuju šum na srcu kad slušaju stetoskopom. kad zalistak zatvori komoru, ne zatvori je 100% i onda većina krvi ide napred, ali se manji deo vrati nazad, curi kroz pukotinu, i to šušti lekarima na stetoskopu.  :D
e sad. čitao sam da to gledaju na pregledima. ako mi to budu čuli, kontam ono  :ban: :rtfm: mi ne gine. sad sam ovih dana baš  :hehe:. verujem da nemam šanse za prolazak.
mislim nisam imao nekih većih problema sa srcem, živim normalno. e sad, oni misle da je rizik njima da mene uzmu, pa me  :ban:

Offline mornarofthesea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #3 on: 29/July/2012 »
za to apsolutno ne daju invalidsku mirovinu. ni u ludilu.

Offline Lutien

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #4 on: 29/July/2012 »
Meni su za Princess radili EKG, i posle mi je doktorka kao slusala pluca ili srce ili sta vec stetoskopom. Ne bi trebalo da bude neki problem, zato sto sam ja na primer jedva prosla spirogram (kapacitet pluca mi je katastrofalan). Uvek sam imala kratak dah i jos kao pusacu se dodtano skratio ali mi nisu pravili problem ali ni najmanje. I ja pijem neke lekove koji sprecavaju nagomilavanje insulina u organizmu i receno mi je dok su metabolicki lekovi da se na krvnoj slici nece videti. Nemoj piti kafetim pre vadjenja krvi zato sto moze pokazati tregove opijuma ili cega vec

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #5 on: 29/July/2012 »
^^^^^^ Tragove cega seko????

Kofein, paracetamol, kodein i jos jedan sastojak cine KAFETIN, e sad gde tu vidis bar metil vezu a kamoli nesto vise?

Ja sam trenutno pun Geraniuma(1,3-Dimethylamylamine) a treba svakog casa da mi jave kad je medical, on se inace veoma lako zameni za Amfetamin na testovima, pa se ne cimam uopste, a ti ga lozis za stimulanse i analgetike.

BTW: Ti imas problem sa insulinskom osetljivoscu(najverovatnije i sa kilama), za sta ti treba regulisana ishrana i aerobno/anaerobna aktivnost a ne lekovi, cimet i omega 3 obavezno, jer najverovatnije je tu i LDL holestrol povisen.


@mornarofthesea
Kao sto ti Sef rece, na pregledu lutrija a ako prodjes za lekove brige nemas.
Samo je droga diskutabilna na brodovima, ja sam efedrin najnormalnije unosio i ako je banned u US


Chief: sorry za OFF T
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline mornarofthesea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #6 on: 29/July/2012 »
hvala Vam puno na pomoći! divni ste! sad se bolje osećam.
ma kontam da ću proći taj pregled.  :party: imam urođenu srčanu manu, ali me ne limitira da ne mogu da radim.  no;;; šta se tu sekiram?  :happy:

ovo sam našao na sajtu employment powera u odeljku gde se detaljno opisuje procedura lekarskog za Disney:

".......The Cardiovascular System must be free from acute or chronic disease causing
significant disability.
Heart diseases:
- Valvular abnormality causing significant impairment
- Symptomatic abnormality of the rate or rhythm......."

e sad meni taj abnormality ne uzrokuje nikakav disability, tako da kontam da će biti sve ok.  :D

e sad jedino mi nije još jasno to za lek. ja zbog te mane moram biti taj lek. to mi napišu tamo, pa da mogu da nosim?
@Ishmerish: nije to nikakva droga, to proizvodi Galenika i kupuje se u apoteci.

nosim i sočiva. jel mi i to napišu da mogu da nosim?

Offline Lutien

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #7 on: 29/July/2012 »
@Ishmerish
  Ja sam htela da pomognem. Da si malo bolje procitao ostatak foruma video bi da su ljudi spominjali nesto u vezi sa kafetinom. Ja licno izbegavam lekove tako da ne znam sta koji izaziva. A sto se tice tvog saveta o kilazi mogu samo da kazem da nije na mestu. Ako imas diplomu medicinskog fakulteta onda ok, mozda i poslusam savet. A ako te bas zanima ne nemam problem sa kilazom, imam poremecaj hormona usled ekstremno stresne godine na licnom planu.
P.S. Nemoj suditi o ljudima koje ne poznajes i koje u zivotu nisi video.

Offline melylem

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
  • Frankly, my dear, I dont give a damn!
    • View Profile
Re: Sr?ani zalisci problem?
« Reply #8 on: 29/July/2012 »
nosim i sočiva. jel mi i to napišu da mogu da nosim?


...da se nadovezem za ova sociva: ja sam uradila ljekarski pregled i odobrila ga kompanija iako imam -4.5 dioptriju i nosim sociva...
nije to nikakav problem..samo navedu kolika ti je dioptrija
Ship happens