Author Topic: Nedavno sam išao na razgovor preko EP i dobio posao fotografa za image  (Read 7066 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Prpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav društvo,

eto prvi puta se javljam pa lijepi pozdrav svima.

Nedavno sam išao na razgovor preko EP i dobio posao fotografa za image.
E sada u igri su maleee pare... 700USD + provizija..... moje pitanje je, Koliko se realno provizije može mjesečno zaraditi?
 
Hvala i još jednom Lp

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

..... moje pitanje je, Koliko se realno provizije može mjesečno zaraditi?
 

pojasni  ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Prpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Znači glavni izvor dodatne zarade fotografa je provizija od prodaje folia, albuma, razno raznih paketa i kamera...
Moje pitanje je znači koliko mjesečno se odprilike može zaraditi na taj način uz osnovicu zagarantiranu od image-a? 100, 200, 500usd, više?
Znam da to ovisi o dosta faktora kao što su naprimjer duljina trajanja cruise-a, zemlje od kuda su gosti, brodu itd itd....
Pa vas molim neke provjerene informacije o tome, možda netko sa osobnim iskustvom sa imagem..... Tnx

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
neka prosecna koju samja imao je oko 30$ po kruzu sto bi bilo oko 100 - 150 mesecno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
neka prosecna koju samja imao je oko 30$ po kruzu sto bi bilo oko 100 - 150 mesecno.

... što znači da je osnovica puno važnija :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
pa nije sefe. Moj cimer je recimo, pre negosto je dosao na moj brodl, radio na majesty ili monarhu, ne secam sevise, i kaze da je zaradjivao 1500 do 2000 mesecno. ali i radio je jao pas. a osnovica nam je bila ista 700$.

Offline Prpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Što znaci da isto tako dosta ovisi i o brodu i klijenteli..... Hvala....
Ja sam cuo da se može od 200 do 500usd zaraditi....doduše iz neprovjerenih izvora....pa stoga i pitam....
Hvala na odgovorima....ako itko ima još koju informaciju samo recite.....  :uzdravlje:

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
i ja sam dobio posao za Image, i kapiram da dodatna zarada ovisi o vise faktora. Brod, klijentela,ali i od nas samih,tj nase sposobnosti da prodamo turistima ono sto im (ne)treba. Za svaki artikal prodati se dobija 1$, tako da mislim da moze dosta da se zaradi,a opet ne mora.
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Prpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
i ja sam dobio posao za Image, i kapiram da dodatna zarada ovisi o vise faktora. Brod, klijentela,ali i od nas samih,tj nase sposobnosti da prodamo turistima ono sto im (ne)treba. Za svaki artikal prodati se dobija 1$, tako da mislim da moze dosta da se zaradi,a opet ne mora.

Jesi mošda bio prošlu srijedu na intervju-u?

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Jesi mošda bio prošlu srijedu na intervju-u?

Jesam, prosao sam taj intervju 19.10, okacio sam citav topic o tome (tema ispod ove).
Moram da priznam da jeste nesto niza zarada nego na Carnivalu recimo, ali meni Image
odgovara jer je manji  trosak u startu za nekih 500e zbog neplacanja karte, iako
mora da se uzme tamo aparat i oprema, pa ti se oduzima od plate, ali opet
na rate tako da nije strasno. A licno mislim da moze da se dogura plata komotno do 1000$, ako ne
i vise, opet zavisi dosta od mnogo faktora.
Na Carnivalu dolazi najniza klasa turista finansijski gledano, pa prodaja nikad nije bila jaca strana.
Royal pak, s druge strane spada u najskuplje kruzeve, dolaze ljudi sa "dubljim dzepom",
pa je samim tim veca mogucnost prodaje i slika i opreme. Mislim tako ja to gledam,
malo optimisticki, sta cu hehe  :)
al da ne pricamo unapred, da smo zivi i zdravi, pare ce doci. Aj ziveli  :uzdravlje:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Prpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile


Onda smo bili na istom intervju-u, ja sam onaj kratko ošišani, sa bradicom iz hrvatske :D
Ma vidjet cemo ajde.....treba probati..... Živio  :uzdravlje:

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Hahaha naravno brate  :uzdravlje:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Nisam citao sve postove, al cu ti reci sledece  :

Dobijaces fixnu platu 1200 $ , bar je to poslednja info koju sam ja cuo, da je image uveo kao Princess FIXNU PLATU !

Sto se posla tice, srecno ti, image te izuva iz cipela ...Zagarantovano ti je najlezerniji posao fotografa na Princess-u...

Pricao sam s mnogo njih s Carnivala i Image-a, dokiramo cesto s drugim brodovima pa se nadjemo cesto na gangway-u zajedno, i kad pricamo koliko radimo i oni koliko rade, koje pare ko prima, svi hoce da znaju kako da predju na Princess... Eto toliko, u svakom slucaju probaj pa kako ti se svidi :)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Meni je cilj da predjem na Princess uvek bio, pogotovu posle tvojih postova Tsunami brate,
ali zbog neiskustva bolje da odradim ugovor za Carnival ili
Image (na koji sam prosao posle misterioznog obaranja za Carnival), pa posle da apliciram za Princess.
Uvek je bolje ici od goreg ka boljem hehehe   :uzdravlje:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Pa delimicno si u pravu za to da treba ici od goreg ka boljem. je**** je raditi za image kad si pocetnik to stoji. Ali opet, jako brzo se napreduje, ja sam recimo za jedan ugovor postao foto 3. najvisa pozicija fotografa. Zato mislim da ako odlucis/pokusas, napraviti karijeru u Image mozes to uraditi, opet po mom nekom skromnom misljenju, brze nego igde drugde.
Evo ja imam dvojicu kolega i jednu koleginicu sa kojima sam radio i koji su vec posle godinu ipo dosli do toga da im je sledeca promocija, najverovatnije tokom sledeceg ugovora, promocija u asistenta menadzera i nikad vise nece raditi niti gangway, niti formal... lezerniji zivot.
a zamisli sad da odes za Image i odradis jedan ugovor, pa predjes u cranival pa odradis jedan ugovor, pa odes u princes..... koliko vremena izgubis i opet si na pocetku. Plus neces ti preci iz kompanije u kompaniju tek tako, momentalno. proci ce jos vremena izmedju intervjua, preliminarnih, finalnih, treninga... i moze se desiti da ne uspes otici u novu kompaniju, a izgubio si sansu da se vratis u staru.
bolje pokusaj odmah tamo gde mislis da bi ti bilo dobro.

neki moj pogled na Image pricu je da prava lova dolazi tek posle par godina. i doci ce 100% sigurno. A ziv se covek na sve navikne.