Author Topic: Za sto da se spremam, za koju od gore navedene 3 kompanije?  (Read 3835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Pozdrav svima,

sada kada malo sve sagledam dosta sam zbunjen pa mi treba hitno pomoc.

Znaci prosao sam prelimenarni interview te test engleskog u Sarajevu, agencija Employment Power, pozicija Bar Waiter na CCL.

Nakon 15 dana cekanja, znaci danas, dobijem poziv iz agencije kojim me pitaju da li sam spreman za interview putem skype-a koji ce biti u utorak, na sta sam naravno potvrdio.

Nakon toga mi mailom stize obavijest da im javim svoj skype username te u privitku nekoliko fajlova u prilogu za pripremu i ucenje.

Zbunjujuci dio je taj da kao sto sam vec naveo prosao sam interview za Carnival Cruise Lines na poziciju Bar Waitera, mail koji mi je dosao ima naziv "SKYPE RCCL 25 March 2014‏", znaci RCCL (Royal Caribbean Cruise Lines) te pise da je skype razgovor za RCCL, a u prilogu fajlove koje sam dobio kako vidim su svi za "Assistant Waiter" poziciju te za "Celebrity Cruises"



 oT oT

Je li moze neko da me uputi i objasni mi sada za sto da se spremam, za "Bar waiter" ili "Assistant waiter" i najbitnije za koju od gore navedene 3 kompanije? :)
Isto tako ako moze par savjeta za skype interview, sta da pripremim, na sta da obratim paznju itd. jer smo imali pripremu za interview uzivo...


Hvala svima unaprijed

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Zbunjen sam, treba mi mala pomoc
« Reply #1 on: 20/March/2014 »
Biće da su se oni malo zaj... ili si ti nešto krivo razumio  :hmm:
ugl, trebao bi njih pitati da ti malo pojasne šta se dogodilo, možda su te zamijenili s nekim.  :D
vjerojatno si svjestan da su to dvije dosta različite pozicije i dvije totalno različite kompanije...

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Zbunjen sam, treba mi mala pomoc
« Reply #2 on: 20/March/2014 »
Biće da su se oni malo zaj... ili si ti nešto krivo razumio  :hmm:
ugl, trebao bi njih pitati da ti malo pojasne šta se dogodilo, možda su te zamijenili s nekim.  :D
vjerojatno si svjestan da su to dvije dosta različite pozicije i dvije totalno različite kompanije...

Svega sam svjestan zbog toga i jesam ovoliko zbunjen o.O

Nista, hvala na odgovoru sutra cu zvati gospodju Jasnu iz agencije pa da vidimo sta se desilo :)


Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile

Je li moze neko da me uputi i objasni mi sada za sto da se spremam, za "Bar waiter" ili "Assistant waiter" i najbitnije za koju od gore navedene 3 kompanije? :)
Isto tako ako moze par savjeta za skype interview, sta da pripremim, na sta da obratim paznju itd. jer smo imali pripremu za interview uzivo...


Royal Carribean International i Celebrity Cruises su dio istog concerna pod nazivom RCCL ili Royal Carribean Cruises Ltd,
regruteri su isti za obje kompanije tako da mozes dobiti posao i na Celebritiju i na Royalu....

Sto se tice toga za sta da se spremas zovi Jasnu pa pitaj, jer je moguce da su te pomijesali s nekim ali utvrdi za koju poziciju da se pripremas....

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Evo upravo sam zvao gospodju Jasnu, te je pitao za situaciju, ona mi kaze da spremam ovo sto su mi poslali u mailu, te da ako pise RCCL da se spremam za Royal Caribbean.

Sada je najgore u tom svemu sto sam se ja do sada spremao za poziciju bar waitera a po ovim privitcima izgleda da cu biti assistent waiter u restoranu  oT

Ne znam kako da spremim sada ove stvari oko hrane jer u tom podrucju nemam bas nikakvog iskustva a imam malo vremena :S Ako imate savjete sta mi je najbitnije do utorka da znam i spremim bio bih veoma zahvalan.

I jos da pitam sta tacno obuhvata posao ass. waitera u restoranu, kolika je prosjecna plata i koliko je tesko za nekoga sa malo iskustva u restoranu, da li cu se moci lako uklopiti u taj posao?

Hvala svima

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Evo upitom na mail da li je bar ili restoran department i koja tacno pozicija dobio sam odgovor gdje pise "Assistent waiter" :S

Sta trebam da spremim, hrana, pice ili ? Sta ce me pitati na interview-u?

Sorry za dupli post ali ne vidim nigdje "Edit" opciju

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
ne razumijem ja baš tu tvoju situaciju  :???:
prvo odluči sam sa sobom šta ćeš. ako želiš bar waitera i rekao si da si prošao preliminarni za CCL, moraš s njima razjasniti situaciju.
ako ti je svejedno, onda uči ovih par dana za restoran i idi za ass.waiter. imaš na forumu sve informacije o pitanjima, poziciji...

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
ne razumijem ja baš tu tvoju situaciju  :???:
prvo odluči sam sa sobom šta ćeš. ako želiš bar waitera i rekao si da si prošao preliminarni za CCL, moraš s njima razjasniti situaciju.
ako ti je svejedno, onda uči ovih par dana za restoran i idi za ass.waiter. imaš na forumu sve informacije o pitanjima, poziciji...

Pa poslije prelimenarnog mi rekli da cu za bar waitera a sada odjednom spominju samo ass. waitera, normalno da bih volio za bolju poziciju ali mi je najbitnije da odem na brod tako da nije neki problem ni za ass. waitera...

A evo vec sam prikupio pitanja koja bi mi mogla biti, pripremam i odgovore sam sebi pa cu to tako spremiti, od svega da znam bar osnovne stvari.

Hvala u svakom slucaju, ja cu pripremati sada za ass. waiter za RCCL jer mi je tako javljeno mailom pa sta bude  ..

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Sta ti nije jasno kad su ti ljudi lepo rekli ass waiter,znaci restoran,bole te uvo,bolja kinta  :rofl: Daj mi mail na pm da ti posaljem pitanja sa odgovorima
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Sta ti nije jasno kad su ti ljudi lepo rekli ass waiter,znaci restoran,bole te uvo,bolja kinta  :rofl: Daj mi mail na pm da ti posaljem pitanja sa odgovorima

Eto pm brzinom svjetlosti :D

Znaci u restoranu nije losa zarada na toj poziciji? ili je to zezancija bila? :)