Author Topic: Royal, Asst. Waiter - iz " Dining room-a u OUT TEAM?"  (Read 4722 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Dobila sam posao na Royalu, kao asst. waiter, sad malo citam forume i nadjoh poste jedne devojke gde kaze da se na svakih par kruzeva parelazi iz " Dining room-a u OUT TEAM?".  :hmm: Devojka je TO postovala jos 2011. godine, pa me interesuje koliko jos to "vazi" ili "ne vazi"? Da li neko moze da mi pojasni? HVALA PUNO!

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Royal, Asst. Waiter - iz " Dining room-a u OUT TEAM?"
« Reply #1 on: 15/February/2013 »
Dobila sam posao na Royalu, kao asst. waiter, sad malo citam forume i nadjoh poste jedne devojke gde kaze da se na svakih par kruzeva parelazi iz " Dining room-a u OUT TEAM?".  :hmm: Devojka je TO postovala jos 2011. godine, pa me interesuje koliko jos to "vazi" ili "ne vazi"? Da li neko moze da mi pojasni? HVALA PUNO!

Poznavajuci tu kompaniju mogu ti reci svoje iskustvo (kroz rad za Celebrity 5 god a to su sestrinjske komp.) u dining room-u posto ne znam na sta mislis pod pojmom OUT TEAM. Ja se u MD nisam dugo zadrzo, sto je vjerovatno bila i greska u neku ruku. Ali uglavno kad tamo dodjes bit ces upucena na razgovor sa Head-om (Restaurant Manager ili njegov asst, ali bih ja prije rekao s Rest. Managerom) gdje ce te on odvagati i jako je vazno sto ces mu reci. Moj savjet ti je da se dobro informiras i ako treba neka ti netko nacrta kako se radi i sto je tvoja uloga. Na razgovoru, ako je taj lik imalo cool i njemu fali ljudi (posto je vjerovatnost velika da je na taj disembercation day = tvoj dan ulaska na brod otislo doma vise asst. waitera s iskustvom nego sto mu se penje na brod istih takvih, a on to dobro zna) da mu kazes kako si doma dugo radila kao waiter i da su ti prijatelji s kompanije sve objasnili kako se radi i tu je tvoja sansa da isti dan dobijes stanicu a ujedno i mogucnost da zaradis i svoju prvu lovu (ja sam u 10 dana zaradio prvih 400usd).

Na razgovoru s Rest. Managerom smo bila nas trojca (ja i dvoje iz Srbije). Jedan od te dvoje imao je iskustva s prijasnje brodske kompanije i dobio je stanicu isto kao i ja jer smo rekli da znamo raditi. Dok je kolega sta je rekao da ne zna o cemu se zapravo tu radi poslan da pomaze Chef Busboy-u na milost i nemilost. Frajer mu je nakon 10 dana sta je za njega nosio salate, apetizere, dresinge, kruh, vodu, deserte pa i koji entree dao 20usd i jos rekao da on nije siguran da on moze sam gurati taj posao, tako da je zadrzan jos jedan kruz jer je imao dug jezik a onda cak nije dobio ni tih 20usd. A ako budes preglasan uvijek, ali uvijek postoji mogucnost da provedes koji kruz na lidu sa snakovima bez para.

Ti moras da budes humble, kind and nice, frendly koliko ti se god cini da mozda stvari i nisu bas postene ili pravilne s tvoje crte gledanja.
Dobro slusaj konobara sta ti prica jer ces jenog dana biti u njegovim cipelama, a on je odgovoran za stanicu.

Nakon 3 mjeseca ti ces dobiti prvi appraisal, tj papir koji ce reci dal si ti primljena za stalno il ne. Jer ti si tamo na probi (sto bi vjerovatno trebao i biti odgovor na tvoj upit). Imat ces nad glavom svog konobara, njegove kolege, head waitera, asst maiter d-a i na kraju rest. managera. Uza sve to, ti ces pokusati da napravis posao najbolje sto mozes ali ce ti kolege iz indije, azije, afrike pa mozda i iz nasih zemalja krasti materijal potreban da napravis posao, znaci salice, trejeve, sosere itd. E tu da stanes njima na "rep" moras da otvoris oci u jednu ruku, u drugu da se sprijateljis s ljudima ili uvijek postoji opcija da te taj uvazeni maitre d (Rest Manager) zastiti. Kako? - to je na njemu da provede.

To conclude, pozitivno samo naprijed, jer mi smo od kud smo i uvijek ces vise znati od onih koji nisu odavde. Raspitaj se kod frendova kako raditi a ako nemas nikoga ja cu ti nacrtati mapu rada, brodovi nisu slicni ali ces skuziti smisao rada, sto je vazno.

Sretno, i ak neznas pisi.

gotom

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Royal, Asst. Waiter - iz " Dining room-a u OUT TEAM?"
« Reply #2 on: 16/February/2013 »
Uz duzno postovanje,nemoj da plasis djevojku,posto je ona vjerovatno new hire,ici ce prvih 5 dana u windjammer na aklimatizaciju(upoznavanjem sa zivotom i radom u dinning roomu),posjetit ce par puta dining roomu u tih par dana,a onda ce ici sljedeci kruz da radi. Stanicu 10/10 ,znaci 20 ljudi po veceri. Ovo sto si joj ti rekao,ce ju samo preplasiti :)  :deda: bolje da sama otkrije cari rada u dining roomu i cari fiksiranja  :rofl:

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Royal, Asst. Waiter - iz " Dining room-a u OUT TEAM?"
« Reply #3 on: 16/February/2013 »
ooo, Vanjaa, pa ti si jos ziv ! :) Nego, sta vam znaci to ''fiksiranje'' ?

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Royal, Asst. Waiter - iz " Dining room-a u OUT TEAM?"
« Reply #4 on: 16/February/2013 »
ooo, Vanjaa, pa ti si jos ziv ! :) Nego, sta vam znaci to ''fiksiranje'' ?

fiksiranje je,na naski receno :D kradja tudjeg misenpla/a  (cups,water pitchers,water glasses,wine glasses) i ostalog sto ti treba za uspjesnu noc u dining roomu "D

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Sto ga nadrobi ovaj.Radio sam i na Celebrity i na Royal C. i nema veze sto su sestrinske kompanije.Sistem je drugaciji.Royal ima OUT TEAM,a Celebrity ne.Dosavsi na Royal i vidjevsi najgliplju stvar u mojem brodskom iskustvu,OUT TEAM.Pozelio sam napocetku dati odkaz.Bio sam ass.waiter jedan ugovor  dobio promociju  i onda je bilo O.k.al ima ljudi koji nekoliko ugovora gule kao asistenti i naravno svaki 4. kruz su  out team.Naravno bez para.Ali oni ti kazu da to sve gledas kao paket pa da gledas koliko  si zaradio na mjesecnoj bazi.Naravno waiteri nemaju out team.A ni agent ti nece reci za out team,bar meni nije.Ali da te ne obeshrabim,odradi sta ti se nudi ,a onda je sve na tebi  dali ces napredovati i koliko brzo.                                                                                         

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Ali nigdje ne nađoh šta se radi kada si "OUT TEAM"?

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Ali nigdje ne nađoh šta se radi kada si "OUT TEAM"?
radis u windjammeru(royal caribbean) ali se out team ukida sad od juna,tako da ces stalno biti u dinning roomu.

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
radis u windjammeru(royal caribbean) ali se out team ukida sad od juna,tako da ces stalno biti u dinning roomu.

 :clapping: :clapping: