Author Topic: Royal Caribbean Cruises  (Read 64390 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peterbra

  • Guest
Royal Caribbean Cruises
« on: 01/December/2007 »
Royal Caribbean (RCL)



Are you ready to experience an adventure you'll never forget? Explore the most fascinating cities on earth with Royal Caribbean Line. Snorkel in turquoise waters among tropical fish that glimmer like jewels. Ride in a helicopter over majestic seas of ice. Watch the sun set in a place whose name you can barely pronounce. Come on in and learn more about our ports of call, and tour our spectacular ships. Your RCL adventure starts here.


Rade79

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #1 on: 06/October/2008 »
Posto sve vise mojih prijatelja koji rade na Princess Cruises razmislja o prelasku na Royal Caribien zanima me vase misljenje. Ukoliko neko radi na Royalu slobodno neka pise o uslovima koje zaposleni imaju (smestaj, ishrana, plata...). Nadam se da ce ova tema zaziveti  :pop1:

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #2 on: 07/October/2008 »
pozdrav svima!
radio sam na royalu 2 ugovora kao sports staff, na exploreru i freedomu.
posao je lep i dinamican jer su u pitanju sportske aktivnosti gostiju na steni, basket terenu, stazi za rolere i flowrideru ( surf mashina ).
svako ko ima neku sportsku skolu i govori dobar engleski moze da aplicira...
hvala i pozdrav !

Rade79

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #3 on: 10/October/2008 »
Mozemo se zahvaliti forumasu Djibrilu na informaciji koju je potrazio od svojih prijatelja iz restoran departmenta Royala. Danas mi je preneo informaciju da waiter na Royal Caribienu dobije maksimalno 3500$

Hvala Djibrilu  :uzdravlje:

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #4 on: 20/October/2008 »
pozdrav  evo  ja  sam  trenutno  na freedomu!!!
evo   ovako  ukratko  ka  ass  waiter zavisi  kakvu  stanicu imas  max 3000 dolara za  stanicu  do 20  ljudi  po  sitingu
ako imas   do  30   stanicu  mozes  i do   4.500 doci
kao  waiter kad   dodes  imas   malu  stanicu  i  zaboravi  lovu a  da   su  gosti nesto  darezljivi  nisu !!!!to je  upozorenje
a  posto  smo  mi  s  prostora  bivse  juge   zaboravi  freedom jer  ovdje  vladaju  turci i indijci  svi  su  na jakim  pozicijama  i guraju  svoje   jedan head waiter  je iz  hrvatske  par  iz  2 iz  rumunjske  a  svi  ostali  su  turci i indijci  tako  da je  jako tesko a  oni nas   bas ne  vole
ppozdrav  svima  i mirno  more

Offline robert zivinice

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #5 on: 09/November/2008 »
Radio sam vise ugovora za royal,mogu reci da je novac sasvim ok.ass/wa do 3500-4000,wa 4000-6000
zanima me ako neko ima,na voyager-u,gdje sam najvise vremena i proveo,ili sa freedom-a,na ovom forumu,neka mi se javi mail adresu   robi_78s@hotmail.com,da stupim u kontakt sa ljudima koje sam izgubio iz vida,posto vise neradim za royal.općenito royal je dobra i stabilnna kompanija,i netreba je generalno izbjegavti,dobri uvjeti rada,itd

Offline igipop

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #6 on: 11/November/2008 »
Pozdrav Robi od Igora iz Tuzle..Da li mozda znas sta o uslovima u Casinu na Royalu ,plata dilerima itd? HVALA
jevtic_igortz@yahoo.com

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #7 on: 19/November/2008 »
Radio sam vise ugovora za royal,mogu reci da je novac sasvim ok.ass/wa do 3500-4000,wa 4000-6000
zanima me ako neko ima,na voyager-u,gdje sam najvise vremena i proveo,ili sa freedom-a,na ovom forumu,neka mi se javi mail adresu   robi_78s@hotmail.com,da stupim u kontakt sa ljudima koje sam izgubio iz vida,posto vise neradim za royal.općenito royal je dobra i stabilnna kompanija,i netreba je generalno izbjegavti,dobri uvjeti rada,itd
mogu ti reci da si me obradovao posto su mi rekli kao asst waiter da cu imati 2000 ako ti kazes 3500+ to je super...
let's be realistic,demande imposible!

preki

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #8 on: 15/January/2009 »
Pozdrav Sefe...
Dobio sam posao ass waiter na Royalu nakon telefonskog intervjua u Kouzonu. Bilo nas je 12, jedan tip sa iskustvom sa broda  je aplicirao za waitera a ostali za ass. Da ne ispadne da se hvalim, ali sam bio prilicno spreman i tecno sam odgovarao na pitanja. Koliko sam video ostale, kad su zapinjali i mucali ( a desavalo se da su vec odradili jedan ugovor za drugu kompaniju) vise ih je propitivala i sirila podpitanja. Uglavnom bih trebao do kraja februara da odem tj. svi koji smo prosli. Ostalo je biti strpljiv do tada. Sad ce to brzo. Cituckam forum, informisem se... Ako imas neki savet, ako imas neke informacije u vezi Royala, sve mi je dobro doslo. U zdravlju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #9 on: 15/January/2009 »
Pozdrav Sefe...
Dobio sam posao ass waiter na Royalu nakon telefonskog intervjua u Kouzonu. Bilo nas je 12, jedan tip sa iskustvom sa broda  je aplicirao za waitera a ostali za ass. Da ne ispadne da se hvalim, ali sam bio prilicno spreman i tecno sam odgovarao na pitanja. Koliko sam video ostale, kad su zapinjali i mucali ( a desavalo se da su vec odradili jedan ugovor za drugu kompaniju) vise ih je propitivala i sirila podpitanja. Uglavnom bih trebao do kraja februara da odem tj. svi koji smo prosli. Ostalo je biti strpljiv do tada. Sad ce to brzo. Cituckam forum, informisem se... Ako imas neki savet, ako imas neke informacije u vezi Royala, sve mi je dobro doslo. U zdravlju...

Nisam bio na Royalu, pa nemam first hand iskustvo.
Koliko znam, najstariji su u poslu, i svi ostali su se po njima ravnali.
Zivot na Royalu, Princessu, Disneyu i ostalim je skoro isti. Puno rada i brojanje dana do kraja ugovora.
Ako dobijes loseg sefa a na "dobroj" si kompaniji, sve uopcene price u stili "na Princessu je ovako ... na Royalu je onako..." padaju u vodu.
Isto tako, ako dobijes "dobrog" sefa, a na "losoj" si kompaniji, proci ces dobro.
Generaliziranje je gubljenje vremena.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #10 on: 15/January/2009 »
Razumem. I ocekivao sam tako nesto kao "loseg sefa" . Isto tako i "dobrog" . Ali racunam da su to isto ljudi kao i ja i da je bitan odnos kakav napravis. Idem tamo da radim i gledacu maximalno da se prilagodim. Ljudi cesto krive druge za svoje promasaje ili slabosti. Ostaje mi licno da se uverim :-)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #11 on: 15/January/2009 »
Samo naprijed i ne boj se. Jednom kada doneses odluku bez straha, neces se vise osvrtati.
Primjecujem da je dosta zabrinutih ljudi sa mnostvom pitanja o ovom poslu.
Preporucujem im da procitaju temu Savjeti Veterana. Nista drugo ne trebaju citati.
Anketa sve govori.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #12 on: 15/January/2009 »
Pa i mogu da razumem ljude koji nisu bili nigde napolju sem na ekskurziji u srednjoj. Ide se u nepoznato, "...medju ljude, medju zviri..." , razumljivo je da imaju malo zorta i da nije svejedno. Mene je malo "poplasio" badboyzg sa primedbom da je na freedomu jak "taj i taj"  lobi i da gaze nase, ali sa svakim do sada sam nasao nacina da komuniciram pa cu i sa njima. Ko hoce uvek nadje nacina, ko nece nadje izgovor.
I da, odgledao sam klip sa stjuardesom u kabini aviona... Sjajno. ;D

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #13 on: 21/January/2009 »
Pa i mogu da razumem ljude koji nisu bili nigde napolju sem na ekskurziji u srednjoj. Ide se u nepoznato, "...medju ljude, medju zviri..." , razumljivo je da imaju malo zorta i da nije svejedno. Mene je malo "poplasio" badboyzg sa primedbom da je na freedomu jak "taj i taj"  lobi i da gaze nase, ali sa svakim do sada sam nasao nacina da komuniciram pa cu i sa njima. Ko hoce uvek nadje nacina, ko nece nadje izgovor.
I da, odgledao sam klip sa stjuardesom u kabini aviona... Sjajno. ;D

Pozz ti... Nemoj se previse plasiti takvih prica dok ih sam ne iskusis, ali vjeruj da je to istina. Problem kod tih "lobija" na brodovima sto svi oni imaju predrasude o bijelcima i cim dodjes ako ce da te mrzi onda ce da te mrzi, ako ce da te voli onda je ok. Ja sam imao srece sto su mi sefovi na prvom ugovoru, svih 8 mjeseci bili bijelci i jos pri tome Hrvati, imao sam nevjerovatnu srecu. Poslije toga jos jedini sef koji nije bio azijat bio me Maitr'D Ajimi, ali isti vrag jer je bio Tunizanin. Bio je i jedan turcin ali je on isti kao azijci...
Ali naravno, nemoj sad da umisljas da tamo vlada robovlasnistvo, nije (ali gotovo da je-SALIM SE) stvarno to nije toliko lose da te sad otvoreno maltretira ili nesto strasno. Nista ogromno da se ne moze navici, na sve se covjek navikne tako da na te neke sitne provokacije covjek poslije vremenom i oglusi... Sve u svemu nema potrebe za brigu...

preki

  • Guest
Re: Royal Caribbean Cruises
« Reply #14 on: 22/January/2009 »
Pozz ti... Nemoj se previse plasiti takvih prica dok ih sam ne iskusis, ali vjeruj da je to istina. Problem kod tih "lobija" na brodovima sto svi oni imaju predrasude o bijelcima i cim dodjes ako ce da te mrzi onda ce da te mrzi, ako ce da te voli onda je ok. Ja sam imao srece sto su mi sefovi na prvom ugovoru, svih 8 mjeseci bili bijelci i jos pri tome Hrvati, imao sam nevjerovatnu srecu. Poslije toga jos jedini sef koji nije bio azijat bio me Maitr'D Ajimi, ali isti vrag jer je bio Tunizanin. Bio je i jedan turcin ali je on isti kao azijci...
Ali naravno, nemoj sad da umisljas da tamo vlada robovlasnistvo, nije (ali gotovo da je-SALIM SE) stvarno to nije toliko lose da te sad otvoreno maltretira ili nesto strasno. Nista ogromno da se ne moze navici, na sve se covjek navikne tako da na te neke sitne provokacije covjek poslije vremenom i oglusi... Sve u svemu nema potrebe za brigu...
Hvala na podrsci. Uopste mi je forum dopuna samopouzdanja. Po prici svih koje sam do sada "anketirao", neki sa jednim neki sa vise odradjenih ugovora, vidim da uglavnom imaju pozitivna iskustva i da se vracaju na kruzere. Tako da jos ostaje licno da se uverim. Bilo bi dobro da se javi neko sa Royala na forum pa da imamo iz prve ruke informacije, ali su izgleda prezauzeti :-)  Posla preko glave, sto bi rekao moj komsija.