Author Topic: Ahoy sailors, jos jedan novajlija. Da li neko zna......  (Read 3208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Zdravo svima, Sinisa 25g. Fantastican forum, prava mala komunica  :uzdravlje:

Na vecinu pitanja sam vec nasao odgovore na forumu, samo bih zamolio za jos par informacija.

Odradio sam 2 godine u UK, zadnju godinu bio Head Barman u gastro pabu a prilicno dobro baratam i posluzavnikom i tanjirima...

Prijatelj koji je na kruzeru mi je ipak preporucio da apliciram za asst waiter-a umesti bar waiter-a jer je lova prilicno bolja, kaze asst w mnogo vise i radi, sto mi naravno ne bi predstavljalo problem ukoliko je zarada bolja.

za obe pozicije imam i znanje i pisma preporuke ba bih vas pitao-koju bi ste od ove 2 pozicije preporucili?

Takodje, da li se zna kada je sledeca runda intervjua, da li se vrse 2,3,4,5 puta godisnje ili nema pravila?


Hvala kruzeri =""

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Siniša, ne okolišaj sa assistantom, nego traži posao restaurant waitera i sa tim referencama ćeš ga i dobiti.
Dobar dio aplikanata nikada nije radio u ugostiteljstvu pa je dobio posao konobara.
Zato, uveličaj čak i sjajne reference koje imaš, laži i maži na interview-u, i prolaziš bez problema.

Adrese agencija se nalaze na forumu u zasebnim temama, sve imaju svoju web adresu na kojoj oglašavaju datume interview-a, idi čim prije možeš, gdje god prvo ima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Hvala Sefe, znaci pravac restaurant waiter.
Inace planiram preko Sagency, samo koliko vidim propustio sam novembarske termine za sve agencije, mora da su sledeci 2011.

Takodje sam video kod nekih agencija da je "obavezna" diploma srednje konobarske, koju ja nemam.... Da li je zaista obavezna?

pozdrav


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čuo sam da traže diplomu srednje škole, ali ne i da mora biti konobarska.
Radno iskustvo će te izvući.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Za Carnival ne traže diplomu, bar ne za konobare i sl.
Za druge neznam.
A što se tiče pozicije pucaj na waitera...... jezik, iskustvo.
I kao što Šef kaže, nakiti CV i napričaj im svašta, ništa se neboj.
Bitno je biti samouvjeren.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ne, definitinvno ti ne treba diploma.
Na brod, u dining roomu dolaze ljudi s razlicitim zanimanjima tako da nije bitno.
Bitno je to da baratas dobro engleskim, da si vedar, nasmjesen, komunikativan i samouvjeren.
Odi na visu poziciju, nista ne mozes izgubiti.

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Hvala na savetima, sutra bi trebalo da se cujem sa agencijom oko preliminarnog intervjua.

Definitivno jurim poziciju restaurant waiter-a, sve fino, namazano, pa se nadam za koji mesec... :plovim:

sto pre to bolje, nisam radio vise od pola godine, ucrvljacu se  :deda:

hvala jos jednom veterani
 :uzdravlje:

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Bicu vrlo dosadan i dodati jos jedno pitanje.

Da li je pametno aplicirati preko vise agencija u isto vreme? Pretpostavljam da uvecava sanse za nalazenje posla ali da li se sve to placa unapred ili nakon dobijene ponude?  -()-

Hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Agencije o kojima se piše ovdje na forumu imaju običaj uzimati od kandidata "proviziju" pred sam odlazak, kada već imaju za tebe ugovor o zaposlenju. Prije toga bi imao možda trošak treninga ali ništa prestrašno.
Nećeš pogriješiti ako zaigraš na 2 karte, ali sve preko toga zahtjeva dobru koordinaciju jer ako bi ti u isto vrijeme 2 agencije nudile ugovor, sa jednom bi neminovno zaratio, i više te ne bi uzimali za ozbiljno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Hvala na savetima, znaci treba biti oprezan. Krenucu sa ovom prvom. Drugi Beogradjani...Safe-ovci mi nisu ni odgovorili.

Prvi utisak je da su ovi brzhi na obaracu, sto mi i treba.

Veliki pozdrav