Author Topic: psihicki slomovi  (Read 14864 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #30 on: 01/September/2013 »
Pa da, meni je vec prvog dana bilo katastrofa i odmah sam se pitao sta je meni to trebalo u zivotu, mada sam se kasnije navikao i oguglao na sve, ali opet nije vredno, ja te pare koje sam tamo zaradjivao mogu i ovde da zaradim, tako da sam 99,9% siguran da necu otici na drugi ugovor... :rtfm:

Ja sam ravno petog dana ugovora razmisljala da odem kuci... iz privatnih razloga, desilo se nesto potpuno glupavo sto me je u tom momemntu srusilo i bila sam spremna da se spakujem i vratim. Ali, ono sto sam naucila je da se celo ovo iskustvo moze nazvati po onom filmu "The good, the bad and the ugly" :) ima dobrih dana, ima losih dana i ima onih dana kada odes u crew bar, lepo se napijes sa drustvom, pokupis se sa nekim u kabinu, resis se svakog stresa i onda sutra naravno prokljinjes sto si pio, ali stresa vise nema xD
Mada, osim tog malog promasaja u pocetku, meni je ovde zaiste super i uopste se ne zalim... Radi se puno, bude problema, najteze je raditi sa ljudima i oko ljudi, ali vam je ostatak zivota ovde super uredjen.
Though she be but little, she is fierce!

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #31 on: 01/September/2013 »
Ja sam imao dva losa dana, kad se sve "poklopilo" i ja dam otkaz, tek tako, bez razmisljanja! Posle dva sata se pokajem, ali posle je*anja nema kajanja... Svi imamo teske trenutke, samo ih treba pregurati, i izdrzati taj period kad ti ne ide sve od ruke, kad si nostalgican itd.  :deda:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #32 on: 01/September/2013 »
Puno ljudi koji su mi pricali koji su uslijed tog ,,ludila,, dali otkaz su se za kratko vrijeme pokajali. Moj frend je bio u Italiji i puko mu film i dao otkaz a govorili su mu da priceka da je za kratko vrijeme u Dubrovniku pa da se moze dole iskrcat i da ce ga dotad proc. I nece i ode. I onda došo doma lupat glavom o zid i tražit drugu kompaniju :)
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nesvrstani
« Reply #33 on: 03/September/2013 »
Neki su odrasli u okruženju gdje misle ako je poslodavac pogriješio, uvidjeće svoj propust i promijenit će odluku/ponašanje.
Ono, .. norma ponašanja u poslovanju, svi griješe.
Ali to je malo drugačije kada je sa druge strane vlasnik mega korporacije i najbogatiji čovjek na Floridi.
On se neće rastužiti ako neki asistent konobara ili pomoćni buffet steward iz zemalja koje se nisu odmakle od Titove ideje Nesvrstanih, u nekoj njegovoj filijali srdito da otkaz.
Štaviše, ako daš otkaz, više nisi nesvrstan, nego si se svrstao protiv njega.  :giggle:


http://www.forbes.com/forbes-400/#page:1_sort:0_direction:asc_search:_filter:All%20industries_filter:Florida_filter:All%20categories
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #34 on: 27/September/2013 »
meni je ovo sad smijesno ... a nebi trebalo,dok nisam prosao interviju slusao sam kako ljudi kukumakaju dok cekaju datume sad ja cekam pa ih razumijem sad citam kako ljudi pucaju ...... mogu samo da kazem ono sto nam je ostalo od starih ....boze sacuvaj mi pamet... sta znam u kakvu budalu uz sav respekt prema svima mogu da se pretvorim hahahaha ili u drukaru ili da pisem u zenskom rodu hahaha ili ma sta :pilot:znam mada mislim da sam dovaljna budala da mi bude ok na brod mislim da sam bio na gora mjesta ali sta znam vidjecemo sve kad se popnem ...... ti sto pucas ne seri i izdrzi do kraja aj sad  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: psihicki slomovi
« Reply #35 on: 27/September/2013 »
...... ti sto pucas ne seri i izdrzi do kraja aj sad  :uzdravlje:

ovo će jako pomoći,  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #36 on: 01/October/2013 »
Nije se javio, jel izdržao? Jel došao kraj?  :hekla:

Offline igor92001

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #37 on: 01/October/2013 »
kriza se svima desi, jbg to je razumljivo...mene je navise puklo na sred ugovora kad mi je najbolja drugarica otisla kuci, s njom sam se nekako najvise druzio u momentima krize, bila mi je rame za plakanje...cak sam poslije toga mahinalno zvao telefonom u kabinu a ona je vec bila daleko....prodje i to...najgora je samoca...kad te uhvati krizamoras s nekim pricati pa i zaplakati ako treba, plakao sam i ja i meni su drugi plakali.

ali, nikad ne treba odustati, pogotovo kad se prezivi taj pocetni pakao.poslije se kockice sloze i ide nekako.

od goreg uvijek ima gore ali i bolje....

drzite se svi, i idemo dalje... :plovim:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: psihicki slomovi
« Reply #38 on: 02/October/2013 »
Krepat ma ne molat  :D
audaces fortuna iuvat