Author Topic: Dobijanje Kanadske vize !! Pitanja ?!  (Read 3389 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Dobijanje Kanadske vize !! Pitanja ?!
« on: 06/August/2010 »
Pozdrav drugari,

prvi put idem na Alasku , ukrcaj ce mi biti u Vancouver-u u Kanadi, pa bi trebalo da dobijem kanadsku  vizu, sada moje je pitanje , ako neko ima iskustva sa vadjenjem vize, da mi odgovori ovde, bicu mu zaista zahvalan !!!  Jel slican proces kao americka viza, koji formular treba da popunim, sta poneti sve u ambasadu ?! 

Jos jednom pozdrav i cujemo se ...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Dobijanje Kanadske vize !! Pitanja ?!
« Reply #1 on: 06/August/2010 »
Ne znam kako je za Srbiju, ali za hrvatsku dok je  bila potrebna viza trebalo je  ići u Beč, ukoliko se željelo riješiti u jednom danu. Ili postoji diplomatski uredi u državama bivše juge, gdje se može aplicirati ali rješavaju u nekoliko tjedana (šalje se u Beč i čeka povratak papira) - barem tako je bilo do pred godinu dana

s obzirom da ne znam kakav je  vizni režim za srbiju najbolje da potražiš informaciju na:

Tel.: (381-11) 306-3000
Fax: (381-11) 306-3042
E-mail: bgrad@international.gc.ca
ča je  život vengo fantažija

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Dobijanje Kanadske vize !! Pitanja ?!
« Reply #2 on: 07/August/2010 »
http://www.canadainternational.gc.ca/serbia-serbie/visas/index_ser.aspx?lang=fra
Lepo sve procitaj tu ti pise sta ti treba i kada mozes da apliciras. Ja kada sam isao pre par godina sve sam zavrsio isti dan u ambasadi. Bilo nas je 5-6 taj dan. Uglavnom ambasada u Beogradu resava samo turisticke vize, ne rade imigracione pa i nije guzva. Predao sam papire ujutru oko pola 9 u 11 sam izasao sa vizom na mesec dana..:))