Author Topic: viza denied  (Read 6235 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
viza denied
« on: 16/October/2010 »
da li se nekome desilo slucajno da je odbijen i da je sve ostalo zavrseno,mislim dostavljen ugovor i to?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #1 on: 16/October/2010 »
Ja ne znam za takvu situaciju, al mozda Seaman zna, javice se on cim vidi post :

Inace kad dobijes posao, dobijas sve papire od kompanije s kojim ona garantuje da imas platu i da si zaposlen kod njih , tako da nema problema, bar ja nisam cuo da je nekome odbijena viza za posao na brodu :)
Mene cak i konzul ili da kazem konzulica pitala dal zelim i turisticku , tako da sam sad dobio i turisticku na 10 godina :)

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #2 on: 16/October/2010 »
Mene cak i konzul ili da kazem konzulica pitala dal zelim i turisticku , tako da sam sad dobio i turisticku na 10 godina :)
a kak to, jel ja to mogu na prvom ugovoru traziti?  i jel sta kosta ?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #3 on: 16/October/2010 »
a kak to, jel ja to mogu na prvom ugovoru traziti?  i jel sta kosta ?

Traziti mozes, al je pitanje dal ces da dobijes, ne znam odakle si, ja sam u Sarajevu vadio, konzulica je totalno pozitivna i ok, vedra, nasmijana, i mene je pitala dal zelim...Inace meni je bila treca viza, pa je mozda zato pitala, ne znam dal bi pitala da je bila prva viza u pasosu...Ne placa se nista dodatno, placas isti iznos kao da vadis samo c1/d vizu, a mozes da dobijes obe.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #4 on: 17/October/2010 »
ja sam cuo da je odbijena viza uz sve papire ali zbog toga jer je cura pocela gluposti pricat na intervju za vizu, nije znala gdje ide, tocne podatke kompanije i nesto se spetljala, pocela je romane pricat...frajer ju je bljedo gledao i odbio na kraju.
To je biser :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #5 on: 18/October/2010 »
ja sam cuo da je odbijena viza uz sve papire ali zbog toga jer je cura pocela gluposti pricat na intervju za vizu, nije znala gdje ide, tocne podatke kompanije i nesto se spetljala, pocela je romane pricat...frajer ju je bljedo gledao i odbio na kraju.
To je biser :)

Tamo primaju svakoga al izgleda da ima retarda koji su bas nesposobni :) Mene je samo pitala sta radim tamo i to je to :)  Bukvalno sam bio unutra 1 minut :) Al eto vidim da ima i glupih ljudi koji ne mogu da se spreme ni za jedan razgovor za VIZU a sve papire dobiju :) Strasno :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: viza denied
« Reply #6 on: 18/October/2010 »
ima ih koji se zbune, imaju sreće na interview i onda na zadnjem koraku  :embarrased:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #7 on: 18/October/2010 »
ima ih koji se zbune, imaju sreće na interview i onda na zadnjem koraku  :embarrased:


pa šta te mogu tak komplicirano pitat da padneš,tj da ti nedaju vizu ???
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #8 on: 18/October/2010 »
Kada sam ja bio u ambasadi... bio je sa mnom jedan kuvar, isto se za princess zaposlio... pitao ga je konzul, jeste li poneli papire? I on je odgovorio ''MHM''.  :haha:

Dobio je vizu, ali pokusavam da kazem koliko ima nepristojnih manijaka.  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: viza denied
« Reply #9 on: 18/October/2010 »

pa šta te mogu tak komplicirano pitat da padneš,tj da ti nedaju vizu ???

Pita te gdje ideš, ti kažeš brod.
Pita te gdje ćeš boraviti u US, ti kažeš ne idem u US nego na brod.
Pri tom zaboraviš sitnicu da prije odlaska na brod trebaš prespavati u hotelu, a to je upravo ono što je konzul mislio, znači, trebaš znati adresu hotela u kojem ćeš prespavati. Ako ne znaš kuda ideš, postoji realna mogućnost da te neće pustiti tamo. Eto jedan primjer.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #10 on: 18/October/2010 »
Mene je devojka na šalteru pitala da li sam završio fucks koji sam naveo, i zašto sam odabrao da idem na cruiser... I to sve dok je nešto kuckala u kompjuter, čisto da nešto čavrljam dok ona sredi papirologiju...

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #11 on: 18/October/2010 »
Mene je pitao gde sam radio ovde, i da li bacakam pizze u vazduh...  :D

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #12 on: 19/October/2010 »
wuhu i got the visa.
na tri godine je

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: viza denied
« Reply #13 on: 20/October/2010 »
ja sam kad sam isao prvi puta za vizu prije 6 godina frajer pitao kako sam dobio posao, koja agencija, sta cu radit na brodu...dosta pitanja, zavisi kako je raspolozen taj dan...sad kad sam isao drugi puta ni jedno pitanje...samo je pogledao papire, rekao a vi ste vidim vec bili u USA i dovidenja.