Author Topic: Neka pitanja u vezi DS160  (Read 4241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Neka pitanja u vezi DS160
« on: 06/November/2010 »
Ako moze neko da mi pomogne...

  • Pod Travel > Principal Applicant (odgovor Yes) > Other imam izbor koji se odnose na mene: Transit directly through the U.S. (C), onda Crewmember in transit to join vessel i Crewmember (D). Da li biram sva tri ili samo neke?Za ovo sam dobio odgovor iz agencije da je Crewmember in transit to join vessel ok, mada nema oznaku niti C niti D, a postoji mogucnost izbora sva 3.
  • Kod Specific travel plans pretpostavljam da cu to znati kada dobijem kartu. Inace, pitanja su: Date of arrival in US (19.11.), Arrival flight, Arrival city, Date of departure from US, Departure flight, Departure city. Ima i jedan deo za koji takodje ne znam sta uneti, a to je Provide the locations you plan to visit in the US.
  • Sta treba staviti pod Address where you will stay in US (Street address line 1 & 2, City, State, ZIP)?
  • Sta treba uneti pod Contact person or organization in US? Person / Organization, phone number, email address... verovatno od Carnivala...
  • Kod Primary occupation, za mene vazi Not employed, ali trazi i da se popuni polje Explain. Ne razumem sta bih trebao da objasnjavam...
  • Informacije o agenciji koja me je regrutovala... Koga stavljam? Street address i ostalo pretpostavljam unosim sa sajta EP.
  • Ship name znam, ali ne znam Ship identification number pod Are you serving aboard a seagoing ship or vessel. To mi kazu iz agencije?
  • Vojsku sam sluzio civilno, tako da ne znam sta treba da unesem pod Branch of service, Rank / Position, Military specialty...

Hvala na vremenu i sive-lobanje-silom se izvinjavam ukoliko su pitanja ćureća...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Neka pitanja u vezi DS160
« Reply #1 on: 06/November/2010 »
 Ship identification number is 9188647 za spirit.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Neka pitanja u vezi DS160
« Reply #2 on: 06/November/2010 »
Ako moze neko da mi pomogne...

  • Pod Travel > Principal Applicant (odgovor Yes) > Other imam izbor koji se odnose na mene: Transit directly through the U.S. (C), onda Crewmember in transit to join vessel i Crewmember (D). Da li biram sva tri ili samo neke?Za ovo sam dobio odgovor iz agencije da je Crewmember in transit to join vessel ok, mada nema oznaku niti C niti D, a postoji mogucnost izbora sva 3.
  • Kod Specific travel plans pretpostavljam da cu to znati kada dobijem kartu. Inace, pitanja su: Date of arrival in US (19.11.), Arrival flight, Arrival city, Date of departure from US, Departure flight, Departure city. Ima i jedan deo za koji takodje ne znam sta uneti, a to je Provide the locations you plan to visit in the US.
  • Sta treba staviti pod Address where you will stay in US (Street address line 1 & 2, City, State, ZIP)?
  • Sta treba uneti pod Contact person or organization in US? Person / Organization, phone number, email address... verovatno od Carnivala...
  • Kod Primary occupation, za mene vazi Not employed, ali trazi i da se popuni polje Explain. Ne razumem sta bih trebao da objasnjavam...
  • Informacije o agenciji koja me je regrutovala... Koga stavljam? Street address i ostalo pretpostavljam unosim sa sajta EP.
  • Ship name znam, ali ne znam Ship identification number pod Are you serving aboard a seagoing ship or vessel. To mi kazu iz agencije?
  • Vojsku sam sluzio civilno, tako da ne znam sta treba da unesem pod Branch of service, Rank / Position, Military specialty...
Hvala na vremenu i sive-lobanje-silom se izvinjavam ukoliko su pitanja ćureća...

A da ja tebe nešto pitam: zašto to popunjavaš sad kad još nisi dobio pismo od kompanije na kojem ti to sve piše?

Ali ajde:
- biraš samo Crewmember in transit to join vessel
- kontakt ti piše na LoE
- gdje odsjedaš ćeš također dobiti u paketu s LoE
- nisi nezaposlen ako te kompanija zaposlila - vizu dobijaš zato što si zaposlen na brodu
- valjda znaš preko koje agencije si se zaposlio
- vojsku nisi služio - da bi se kvalificirao pod 'Military service' morao si biti u uniformi i imati obuku s oružjem
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Neka pitanja u vezi DS160
« Reply #3 on: 06/November/2010 »
Hvala na odgovorima i vremenu.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Neka pitanja u vezi DS160
« Reply #4 on: 12/November/2010 »
Evo da sam sebi odgovorim, za buduca pokoljenja, ako nekome zapne kod popunjavanja formulara kao sto je meni bilo zapelo:

Travel je Crewmember in transit to join vessel.
Specific travel plans je No, gornji datum iz ugovora i 3 dana je zadrzavanje u US.
Za Address where you will stay in US se stavlja kompanijina adresa.
Za Contact person or organization in US se, takodje, stavlja kompanijina adresa.
Primary occupation je meni bio Other > Entertainment Technician i ukratko opisati sta cu raditi. Za Salary se striklira, tj. ne unosi se nista.
Kod regrutne agencije se stavlja ime i prezime nekoga iz agencije i adresa agencije. Ja nisam znao koga od humans da napisem, nista vise...
Ship identification number se trazi od agencije.
Kod vojske se stavlja Civil u svim poljima, ako ste civilno sluzili kao u mom slucaju. Tako su mi rekli u agenciji.
Kod Previously employed sam stavio No ili sta vec bese iako sam radio, ali nigde nisam bio prijavljen. Iz agencije mi rekli da stavim da nisam bio employed, jer nigde nisam imao staz ili bilo kakav trag da sam radio.

U biti nista novo nisam saznao iz ugovora.
To je valjda to... valjda ce nekom koristiti i/ili pomoci.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.