Author Topic: Radio sam kao bartender na Princesu dok me nisu otpustili  (Read 6011 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivandan

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
zdravo svima
nadam se da cete me razumjet i rijesiti me dileme zbog koje nespavam
ugl. radio sam kao bartender na princesu dok me nisu otpustili zbog nadam se ne zivotne greske, dok smo bili vani u portu naletili smo na nekog momka koji nam je nudio marihuanu i neznam ni ja kako ni zasto napravio sam veliku gresku i kupio tako da moremo zapalit posli posla u mojoj kabini i igrom slucaja smo uhvaceni kako pusimo i jos sa gramom marihuane sa strane.Odma smo odvedeni kod security oficira privedeni na test naravno pozitivni smo bili tako da smo povrijedili drog policy i iduci dan smo poslani kuci, ja zato sto je marihuana bila moja sam morao platit kaznu od 500 dolara i zauvjek otpusteni od strane te firme, receno mi je da mi je viza ponistena i kad sam ih pitao ocu li ikad moci radit na brodovima u americi hocu li se moci aplicirat za drugu kompaniju, receno mi je da cu moci ,a za dobivanje vize su mi rekli da cu moci al da cu imat manjih problema da cu morat platit nesto naknadno.(to su mi rekli US security boarding coast) A sto je najgore u svemu to mi je bio 2 put da konzumiram marihuanu u zivotu.
Ima situacija sa jednim momkom iz filipina kojemu se to isto dogodilo na carnivalu a sad se zaposlio na royal caribianu.

I sad sto mene zanima koliko ima istine u tome?
Jer itko imao slicnu situaciju ili zna nekog kome se ovako nesto dogodilo?
Jer to ozbiljna situacija koja mi ugrozava dobivanje vize?   

molim vas da mi napisete ako nesto znate o tome, da znam ocu li se aplicirat za drugu kompaniju i radit posao koji volim koji sam gluposcu ugrozio :tuctuc:

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Ne vjerujem da je iko na ovom forumu imao takvo iskustvo.
Odgovore na sva pitanja ces prvi dobiti upravo ti,
kreni u proces ponovo i sve ces znati.
Nema ovde tih koji su bacili u vodu sve sto si imao ti zbog grama marihuane.amin :pop1: :pop1: :pop1: :pop1: :pop1:

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
E srećniče jedan ! Pa to što si ti uradio je toliko neozbiljno i neodgovorno. Ljudi se ubiju od muke da odu tamo i rade, svoji zadnji novac u to ulože i sav trud i stres koji je potreban da bi se tamo stiglo a ti zbog par dima ko zna kakve marihuane baciš sve u vodu ! Ne verujem da ćeš se opet u svom životu zaposliti ako dobiješ vizu u istoj kompaniji jer će tamo imati tvoj dosije. U drugoj verovatno ćeš moći, ako dobiješ vizu. Ne mogu da verujem šta si uradeo !  :tuctuc:

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
a dobro, pa greške se događaju, nije kraj svijeta...prvo odi provjerit mozes li dobiti vizu, onda apliciraj za neku drugu kompaniju..ako te slučajno i pitaju na intervjuu za vizu za to, lijepo im reci da je to bila once in a life time greska i to je to! a valjda te nece nista pitati.. ne mogu vjerovati da te uopce netko prijavio za to..cinkao! smradovi! pa nije to neka teska droga pa da ce bit problema.. ja nema sanse da takve stvari ako i vidim da netko radi da prijavim...nisu mi neki ljudi jasni, majke mi!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
a dobro, pa greške se događaju, nije kraj svijeta...prvo odi provjerit mozes li dobiti vizu, onda apliciraj za neku drugu kompaniju..ako te slučajno i pitaju na intervjuu za vizu za to, lijepo im reci da je to bila once in a life time greska i to je to! a valjda te nece nista pitati.. ne mogu vjerovati da te uopce netko prijavio za to..cinkao! smradovi! pa nije to neka teska droga pa da ce bit problema.. ja nema sanse da takve stvari ako i vidim da netko radi da prijavim...nisu mi neki ljudi jasni, majke mi!

Jeja, ja sam radio security i najvjerovatnije bih ga prijavio zbog pušenja marihuane, ma ne najvjerovatnije, nego bih sigurno.
Sad jel sam zbog toga smrad ... netko mora i taj posao raditi.  :embarrased:

Drugo, ne vidim kako će zatražiti vizu onako na suho, bez LOE.
A ako pita u ambasadi onako hipotetski jel može dobiti vizu a potjeran jer je pušio marihuanu ... šanse su vrlo slabe/nikakve.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
nisam ja rekla da je netko smrad, ali ... ljudi rade i veca sranja pa se to sve da izgladiti..ili? netko se napije pa ispovraca cijelu kabinu i/ili ne daj boze ugrozi sigurnost sebe i drugih na brodu, pa se opet da izgladiti..marihuana..e, to je vec problem..? ne znam, to je bilo samo moje misljenje..pijani ljudi inace rade puno vise gluposti nego ovi ..naduvani..ili? ma nisam ni mislila da ide po vizu bez LOE, ali ono..mogao se raspitati hipotetski..uostalom, nek proba...nema sta izgubit!

peanutz

  • Guest
a ti zbog par dima ko zna kakve marihuane baciš sve u vodu!
Povuci rec!  :sprda:
Moja ocena je da neces imati problema sa vizom ako imas novi LOE sa nove kompanije. Tako da apliciraj slobodno, nemas sta da izgubis. Ono sto mene zanima je: kako su ti ponistili vizu, na koji nacin? Lupili neki pecat ili sta? Pod dva, kako su vas u kabini uhvatili da pusite, zasto niste bacili gandzuu solju i pustili vodu pa onda otkljucali vrata?
Kako je cela ta scena izgledala?
Ja te podrzavam i nadam se da ces dobiti posao na nekoj drugoj kompaniji.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Stvar sa alkoholom je u tome da je dostupan na brodu i legalan, a granica alkoholiziranosti je dogovorena i vrlo lako se čovjek prevari.

Kod marihuane, čim ju kupiš napravio si prekršaj, kad ju prošvercaš na brod, napravio si drugi prekršaj i obmanuo i Port Security i Ship Security, a kad ju zapališ, napravio si treći prekršaj.
U slučaju da ostaviš gram za poslije, pa brod preko noći preplovi od Mexica do Floride, tada si učinio četvrti prekršaj, i za tebe je nadležan FBI zbog "drug trafficking". Hot damn!

Possession of Cannabis
Misdemeanor of the Second Degree
Imprisonment not exceeding 60 days + $500 fine
http://www.surferlaw.com/services.html

Singapur: 400 people were hanged for drug trafficking in Singapore between 1991 and 2004.
http://goseasia.about.com/od/travelplanning/a/seasia_drugs.htm
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
E, da, zaboravismo da ti kazemo da imas varijantu recnih brodova gde ti ne treba C1/D viza jer se krstari po Evropi, you can give it a go.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
ivane,cini se da jesi napravio glupost.ali po meni to i nije tako bas vau prestrasno.zamisli da ti se moglo desiti da te ostave negdje malo u pritvor npr u mexico??moglo je biti i gore vjeruj mi.
ja poznajem nekoliko slucajeva koji su pali sa hasom ili gandzom,iskrcali ih,i sta sad?
kompanija ima hrpa,tako da ako zelis opet na brod,samo ganjaj i apliciraj za posao,naravno ne spominji nigdje sta ti se desilo i budi strpljiv.sa prethodnim iskustvom na brodu naravno da imas sanse da dobijes posao na nekoj od raznih kompanija kojih ima po evropi i za koje ti ne treba c1d.
iz mog iskustva znam da se na skoro svakom brodu 50% posade lupa belim ili vari,naravno u tajnosti da niko ne zna,skoro svi cugaju,tako da...opusti se munjo,i samo ganjaj dalje.
srecno
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Stvar sa alkoholom je u tome da je dostupan na brodu i legalan, a granica alkoholiziranosti je dogovorena i vrlo lako se čovjek prevari.

Kod marihuane, čim ju kupiš napravio si prekršaj, kad ju prošvercaš na brod, napravio si drugi prekršaj i obmanuo i Port Security i Ship Security, a kad ju zapališ, napravio si treći prekršaj.
U slučaju da ostaviš gram za poslije, pa brod preko noći preplovi od Mexica do Floride, tada si učinio četvrti prekršaj, i za tebe je nadležan FBI zbog "drug trafficking". Hot damn!

Possession of Cannabis
Misdemeanor of the Second Degree
Imprisonment not exceeding 60 days + $500 fine
http://www.surferlaw.com/services.html

Singapur: 400 people were hanged for drug trafficking in Singapore between 1991 and 2004.
http://goseasia.about.com/od/travelplanning/a/seasia_drugs.htm

Kao što sam ti rekao a reče i čovek koji poznaje ovu problematiku(šef), to što si uradio nije nimalo naivno i molim vas ne pravdajte ove njegove poteze. Šta ćeš, zaj*** si se i sad plaćaj. To što si uradio nije ni malo naivno niti je lak prekršaj. Žao mi je ali se iskreno nadam da ćeš uspeti da se vratiš na neki brod, malo pametniji nadam se.