Author Topic: Ja sam danas dobila vizu na 3 godine, a prvi put sam konkurisala  (Read 2743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lullaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Ja sam danas dobila vizu na 3 godine, a prvi put sam konkurisala..
Procedura je takva, da prvo treba da se popuni dormural D-160, a onda se kupi PIN u Raiffeisen bank da bi uopšte mogao da se zakaže intervju kada pozovete broj ambasade. Taj PIN vam traže da ukucate kad zovete ambasadu, da biste mogli da razgovarate sa operaterom i košta oko 10 USD. Takođe, PIN postaje aktivan 24 sata pošto ga kupite. U Srbiji isto, treba i da se popuni DHL formural (Ako nemate štampač kući idite u neki internet cafe i tamo odštampajte, pošto iz nekog razloga ovaj formural ne može da se pošalje mailom), da bi vam kasnije, kada dobijete vizu, pasoš poslali na kućnu adresu. Ova se usluga plaća 500 din, po dospeću pasoša. E, sad, pre nego što pozovete operatera, ja mislim da je bolje da odmah platite tu nepovratnu taksu za vizu u iznosu od 140 USD, zato što može da se desi da Raiffeisen banka bude zatvorena, a vama razgovor zakazan za sutra ujutru u 8 i 30 kao što se meni desilo.
Onda čekate ispred banke da se otvori u 8, i molite Boga da ne bude gužva u gradu, pa da ne zakasnite  :hehe: Kada to uplatite, oni vam daju poseban račun koji nosite sa sobom u ambasadu.
Uz sve to, nosite i potvrdu da niste osuđivani (ja sam je prevela za svaki slučaj), pismo od kompanije i to je to. Njima ostae samo da vam daju vizu  :-))))'

peanutz

  • Guest
Super, hvala ti na ovim informacijama ALI mislim da bi forum vise zanimalo KAKO ti odmah ode na Seabourn, koje su ti kvalifikacije, kakav je bio intervju, sa kim, i tako to :)
Mislim, zavrsila si Turski jezik a upala si kao waiter, to je malo cudno moras priznati.

Offline Lullaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pa zar je to toliko čudno?
Za Seabourn sam prvi put čula pre mesec dana, no sad sam svesna da je kompanija prilično extra  :yahoo:
Do tad sam želela da odem na RCI, za koju sam i htela da konkurišem preko Sea Agencije u Bg.
Pošto mi je dosadilo da izigravam magare sa šargarepom, jer sam od maja prošle godine čekala fantomski interview, obratila sam se EP, čisto da vidim kakve su mi tu šanse.
EP je negde u krajem februara organizovao test iz engleskog u Bd, na koji sam otišla jer živim na CG primorju.
Posle tog testa, koji je prelak, mi je spomenuto da bi eventualno mogla da konkurišem za Seabourn koji je održavao intrview u Zg 10. marta.
U startu sam pomislila da nema šanse da se cimam do Zg, i da ću sigurno da sačekam neki skype interview, ali sam onda skontala da svo to čekanje malo predugo traje i da ne treba tek tako da odbacujem priliku. Tako da, odoh do Zg i prodjoh  :-))))'
Što se iskustva tiče, radim ovaj posao skoro 10 godina i još uvek mi nije mrzan,čak ga i volim, prilično dobro govorim engleski i mislim da imam zdrav odnos prema životu i ljudima. Toliko.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ovo iskustvo je dobra pouka svima koji se osjećaju kao:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)