Author Topic: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i  (Read 3510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LadyMarmeljad

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« on: 05/September/2011 »
Prvo da pozdravim sve i pohvalim ovaj forum koji je prepun korisnih informacija i savjeta.
Prije nego što sam otkrila ovaj forum  oT   poslala sam upit u Uspinjaču.
Dobila sam kratki odgovor da pošaljem CV na engleskom,kopiju putovnice te fotografiju,te da trenutno rade ukrcaj za konobare i sobare.
Inače nisam iz Zagreba,no nisam ni daleko previše od njega,i sad me zanima da li je za prvi puta bolje otići osobno tamo ili da napravim kako mi je rekao gospodin iz agencije?

Nadalje,inače sam fotograf po zanimanju,ali koliko sam uspjela skockati od svih postova da to baš i nije nešto pametan izbor za rad na brodu.
Još imam završenu školu za komercijalistu,ali mislim da to ne igra nikakvu ulogu...
Radila sam sam kao konobarica dosta vremena,te malo pomogala u kuhinji,a radila sam i kao sobarica ali kratko vrijeme jer je nešto iskrsnulo pa sam se morala vratiti kući sa mora....
E sada,zbog svega toga,ja ne znam za što da se prijavim?
Engleski znam vrlo dobro,makar imam paranoje da ću blokirati na brodu i razgovoru   :hehe:  

Inače u zeznutoj sam situaciji ( imam poveći dug u banci) i cilj mi je da zaradim,tj ne bojim se rada niti ničega...a ne da se zabavljam po brodu.  
Makar od zabave glava ne boli   :-))))'

Možete li mi malo pomoći,za šta da se odlučim i zbog čega mislite da je bolje- konobar ili sobar?


Znam da je bilo dosta takvih pitanja,ali svi smo individualci,pa stoga,hehe   oT

Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovorima i pomoći,te budućim i sadašnjim  :plovim:  želim mirno i sigurno more . :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #1 on: 06/September/2011 »
Dobrodosla! Zeznuta situacija kazes, previse shoppinga ubija duh i tijelo  :deda:
 Na tvom mjestu, odabrao bih konobara ako u tome imas toliko iskustva kako kazes, i mozes srediti preporuke... Opet, sve ovisi o tome sta volis i mislis da ces najbolje raditi, ako je to fotografija nemoj se uvaljivati u nesto trece, svakome nesto lezi najbolje... Najpametnije ti je da napravis kako ti je rekao i barem nazovi telefonom ako ti nije zgodno ici osobno u Zg.  jos jedan savjet, prouci ovu temu uzduz i poprijeko http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=38.0

sretno :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #2 on: 06/September/2011 »
ako ti je dilema između konobar i sobar, idi za tamo gdje ti ponude veću priliku za zaradu.
Ako je tako kako kažeš, da imaš dug i želiš ga otplatiti, onda je jasno da ti treba posao koji se više plaća.

O samoj visini zarada na ta dva posla ne znam, valjda je podjednako, nisam uočio veće razlike.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LadyMarmeljad

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #3 on: 06/September/2011 »
Hvala na linku. 

Eh eh,nije bio shopping već izvanredna situacija pa sam nažalost ostala bez posla,5 mjeseci kako sam digla kredit.  :yeah:

Ne znam,nekako me više vuče da budem sobarica,dopao mi se taj posao,a uostalom volim pospremati i čistiti,hihi.

Inače iz fotografije sam bila na državnom,županijskom,gradskom natjecanju gdje sam postigla super rezultate (2-go mjesto) , na radionicama raznim,izložbe i tako.... Volim fotografiju ali kažem,čitala sam da nije to baš zahvalan posao...

Eh,ma šta dobijem dobijem,glavno da mi rit mora vidi  :run:     

Offline dubrovnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
  • Da sre?a može se kupit, svak bi je sebi platio...
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #4 on: 06/September/2011 »
ako ti je dilema između konobar i sobar, idi za tamo gdje ti ponude veću priliku za zaradu.
Ako je tako kako kažeš, da imaš dug i želiš ga otplatiti, onda je jasno da ti treba posao koji se više plaća.

O samoj visini zarada na ta dva posla ne znam, valjda je podjednako, nisam uočio veće razlike.

 ::yes::

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #5 on: 07/September/2011 »
Hvala na linku. 

Eh eh,nije bio shopping već izvanredna situacija pa sam nažalost ostala bez posla,5 mjeseci kako sam digla kredit.  :yeah:

Ne znam,nekako me više vuče da budem sobarica,dopao mi se taj posao,a uostalom volim pospremati i čistiti,hihi.

Inače iz fotografije sam bila na državnom,županijskom,gradskom natjecanju gdje sam postigla super rezultate (2-go mjesto) , na radionicama raznim,izložbe i tako.... Volim fotografiju ali kažem,čitala sam da nije to baš zahvalan posao...

Eh,ma šta dobijem dobijem,glavno da mi rit mora vidi  :run:     

ma glupiram se za shopping, da malo dignemo atmosferu  :yahoo: z

ao mi je zbog tvoje situacije, ali naravno da ces to rjesiti... na tvom mjestu prema svemu sto pricas aplicirao bih za fotografa ali na kompaniju s boljim uvjetima za iste, recimo Princess.

Sto se tice zahvalnosti posla, mislim da kao sobarica posao ti nece biti zahvalan za kraljesnjicu itd itd...  Ako mislis da bi ti bilo neugodno prilazit gostima dok veceraju, ili hodat okolo u kostimu i slikat se s gostima, onda si prije tip za sobaricu. A ako si otkacena, nasmijana i bas te briga za sve, savjetovao bih ti fizicki laksu varijantu, ne podcjenjujem ja nikog ali ipak si zensko, dama a to sigurno nisu lagani poslovi, ciscenje 7 dana tjedno xy sati...

Odluka je na tebi, mislim da za pocetak u placi nije neka razlika, cak je i veca za fotografa. Nemoj me drzati za rijec malo prosurfaj po forumu :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline LadyMarmeljad

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #6 on: 07/September/2011 »
Hm,pa nije baš da bi mi bilo neugodno prilaziti ljudima i hodati kao gusar po brodu,haha,ali isto tako
fizički posao mi nije problem,prije sam radila posao gdje sam 1 tjedno sama po tonu,dve,tri sama istovarivala na ruke... Mlada sam pa mogu... hihi.
Škicnula budem za Princess za fotografa,ali opet,sve ovisi šta će mi agencija ponuditi..Nisam baš da mogu nešto birati jer trebam što prije otići...
Pročačkala sam forum,ali budem još jednom ( i još jednom ) . :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #7 on: 07/September/2011 »
Hm,pa nije baš da bi mi bilo neugodno prilaziti ljudima i hodati kao gusar po brodu,haha,ali isto tako
fizički posao mi nije problem,prije sam radila posao gdje sam 1 tjedno sama po tonu,dve,tri sama istovarivala na ruke... Mlada sam pa mogu... hihi.
Škicnula budem za Princess za fotografa,ali opet,sve ovisi šta će mi agencija ponuditi..Nisam baš da mogu nešto birati jer trebam što prije otići...
Pročačkala sam forum,ali budem još jednom ( i još jednom ) . :D

Znam da si u nedoumici jer sam i ja bio, ali mislim da ti se dugorocno ne isplate ti teski fizicki poslovi, pogotovo ako je razlika u $$ mala.
Što se tiče agencije, reći ću ti svoje mišljenje u PM :)
To ti je najbolje sta mozes napraviti, uvijek nesto promakne prvih par puta   :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline LadyMarmeljad

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #8 on: 07/September/2011 »
Znam da si u nedoumici jer sam i ja bio, ali mislim da ti se dugorocno ne isplate ti teski fizicki poslovi, pogotovo ako je razlika u $$ mala.
Što se tiče agencije, reći ću ti svoje mišljenje u PM :)
To ti je najbolje sta mozes napraviti, uvijek nesto promakne prvih par puta   :deda:

Hm.... hvala na savjetima  ;)

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Pozdrav ljudeki,malo pomo?i
« Reply #9 on: 16/October/2011 »
Ako hoces lovu, Restoran dpt, ali pripremi se da radis :deda: