Author Topic: Cruise Staff na Royal Caribbean / Celebrity Cruises - Int: 17.10.2011.  (Read 2963 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline UltraM

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav drugari,
Iscitah sve teme/postove koje ste do sad postavili i pre svega vam se svima moram zahvaliti sto ste mi pomogli da prelomim i upustim se u celu pricu rada na brodovima. Vasa iskustva i price su zaista neverovatni!

Odgovore na moja pitanja, na zalost, nisam uspeo da pronadjem (a ako su mi slucajno promakli, Sefe, slobodno me prebaci gde treba)  ;)

Elem, sad u ponedeljak imam intervju za poziciju Cruise Staff za Royal Caribbean / Celebrity Cruises, a prijavio sam se preko jedne BG agencije (koja ovde i nije bas nesto kotirana).
Na forumu nisam nasao puno o ovoj poziciji, pa me zanimaju neka iskustva vezana za nju, intervju kod neke Lorne W. (kakva je, sta treba da spremim za intervju konkretno za ovu poziciju, zarada... Dobio sam tip da spremim neke viceve, ali osim toga, job description-a i termina intervju vise nista nisam ni dobio ni pronasao na forumu)  +U+

Nadam se da ima nekih Cruise Staff veterana ili onih koji ih znaju, pa da cu saznati gde sam se to uputio. :)

E da, ovo bi mi bio prvi ugovor, vec 6-7 godina radim kao PR/Event manager u nekim stranim kompanijama, ali sam opet u dilemi sta od toga ce mi uopste znaciti za ovu poziciju i cega od iskustava da se prisecam da bi intervju prosao uspesno! :)

Hvala vam unapred! ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaš dosta pozicija unutar Cruise Staff kategorije, mada su sve podjednake.

Za tu poziciju trebaš tečno znati engleski, jer nijedna druga kategorija zaposlenika nije u tako direktnom kontaktu sa gostima, osim možda Pursers.
Cruise Staff su zabavljači, koji animiraju goste na zabavu i moraju stvoriti atmosferu.
Znači, ako je negdje na brodu reklamiran party, i počnu se okupljati gosti, a svi pokisli i neraspoloženi, cruise staff ih mora animirati da piju, zabavljaju se, jedu, naručuju i troše.
Ja sam Cruise Staff doživio kao hiperaktive, super-social i često su mi se činili kao da su drogirani, jer takva energija koju oni imaju mi nije bila prirodna.

Možda možeš uloviti neku mirniju poziciju unutar ove kategorije, kao npr. Sport Staff, gdje učiš ljude surfati na Flow Rideru, ili nešto slično, ali tih je poslova malo.

Quote
Cruise Staff

Cruise staff are in charge of animating various events and activities for the adult passengers.
These activities may include bingo, line dancing, karaoke, game shows like "The Newly Wed Game" and "The Dating Game" etc.
Cruise Staff will also have embarkation/debarkation duties. You are there to answer any questions or deal with any situations that may arise.
As a cruise staff you will be the "ultimate host(ess)" in providing a safe fun-filled vacation for your passengers.

QUALIFICATIONS

You must have excellent public relations skills and experience. Animation/hosting/emcee experience is an asset.
Some cruise lines require previous shipboard experience as Cruise Staff. Languages are a plus.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline UltraM

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Imaš dosta pozicija unutar Cruise Staff kategorije, mada su sve podjednake.

Za tu poziciju trebaš tečno znati engleski, jer nijedna druga kategorija zaposlenika nije u tako direktnom kontaktu sa gostima, osim možda Pursers.
Cruise Staff su zabavljači, koji animiraju goste na zabavu i moraju stvoriti atmosferu.
Znači, ako je negdje na brodu reklamiran party, i počnu se okupljati gosti, a svi pokisli i neraspoloženi, cruise staff ih mora animirati da piju, zabavljaju se, jedu, naručuju i troše.
Ja sam Cruise Staff doživio kao hiperaktive, super-social i često su mi se činili kao da su drogirani, jer takva energija koju oni imaju mi nije bila prirodna.

Možda možeš uloviti neku mirniju poziciju unutar ove kategorije, kao npr. Sport Staff, gdje učiš ljude surfati na Flow Rideru, ili nešto slično, ali tih je poslova malo.


Sefe, hvala ti na ovako brzom odgovoru!

Engleski nije problem - na njemu komuniciram vec 10-tak godina i skoro mi je bolji od maternjeg. :)

To animiranje mi zvuci super, ali kapiram da je i prilicno zahtevno... tu ludacku energiju imam ali kad je i meni zabavno i kad sam okruzen "ludim" ljudima, a na zalost, nisam bas nesto za te sportske pozicije... kao sto rekoh, pre sam za to neko pevanje i ludiranje.  :run:

Elem, i dalje nisam siguran kako da se predstavim na intervjuu, sta da im pricam, akcentujem, spremim (da im pricam viceve, pevam, igram...?), da budem hiperaktivan, veseo i pomalo lud  :-))))' ili da budem smiren, iskusan i pametan...?  :D

I btw. kolika je plata za ovu poziciju? (negde sam procitao da je $1800+)

Sorry na ovolikim pitanjima, primice se int. pa..... i hvala jos jednom na odgovorima! ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nikako "smiren, iskusan i pametan".
Puno pričaj, ispričaj vic, hiperaktiva, ne daj mu do riječi, sugeriraj mu koješta, pitaj ga kako je stigao u Bg, gdje je odsjeo, kako mu se sviđa ... znači, totalno involved, gestikuliraj, pokaži metode kako uveseliti nekoga i navesti ga na konverzaciju, dijalog, ubaci skeč (npr. imitiranje british ili australskog akcenta), pokaži trik sa kartama ... itd itd
Što se luđi napraviš, bolje ćeš proći.
Ostalo će napraviti tvoje dobro poznavanje engleskog.

Ne znam kolika je plata, ali vjerovatno oko te cifre koju spominješ. Na žalost, američke cruise kompanije za potpuno isti posao različiti plaćaju ljude iz različitih krajeva svijeta.
Tu ništa ne možeš. Dobra stvar je da u tom dpt. ima napredovanja i promocija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline UltraM

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala sefe jos jednom!  ;)

Nadam se da cu uspeti da budem dovoljno "lud" na intervjuu. Btw. vidim da je to ista pozicija kao Social Host na Carnival-u (a o njoj ima bas dosta na forumu), i da je, pretpostavljam, deo Entertainment Dpt-a (kao na Carnival-u)  :-))))'

Je l' ima neko iskustva sa tom Lornom W. koja bi trebalo da me intervjuise? Kakva je ona?  :hehe:
Ima li nekih Social Host-ova/Cruise Staff-ova ovde? Iskustva iz prve ruke?   :deda: