Posao na Brodu > Financije

duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne?

(1/42) > >>

krokodil:
Su ljudi na okeanskim brodovima koji su duze od 6meseci oslobodjeni poreza u Srbiji ili ne? Vidim da su ovi nasi odlucili da stisnu za poreze svuda pa da zanam da li se uopste vise isplati ici na brod ako moram pola para da doniram nazad... Da li na okeanskim brodovima ima opcija da primate platu u kesu bez da vam uplacuju na devizni?

trenerkatr:
Procitaj zakon o porezima! Ako boravis duze od 183 dana van srbistana, nisi duzan da placas porez.

cortomaltesepg:
Tako je za njemce, ko je duze od 6mjeseci van zemlje ne placa porez. Stavise, moze se prijavit za naknadu za nezaposlene
A ne znam kako Srbija ubira porez ili uopste ima uvid u vasu platu, kad vam Plata leze na devizni racun
Jedino, ako ste registrovani kao pomorac...
Ali onda imate druge pogodnosti,beneficirani radni staz i sl.

Jev:
Porez na prihod placas na iznos veci od oko 2.000.000 dinara u slucaju da si van drzave manje od pola godine.
Porez se placa na iznose vece od ~2mil sto je neoporezivi deo, sto teoretski znaci da ako si npr. zaradio 2.100.000 rsd, ti placas porez na onih 100.000, sto bi znacilo da, ako je porez 20% - ti placas 20.000 rsd poreza koji sam prijavljujes.
Ne moras da prijavljujes u slucaju da ne prebacujes novac na licni bankovni racun u Srbiji jer koliko ja znam, pomorska je samo obavezna za deck i engine, ne za hotel staff.

Srbistan ili ne - je za nas kao mali tax haven, sto je po meni odlicno.

krokodil:
cito sam pre 2 3 godine zakon o porezima i nigde nisam video ovo za 183dana ili da se ispod 2miliona ne oporezuje. Pa valjda sad sve sto su stisli zbog ITja je jer ima hiljdaje ljudi koji na crno programiraju ili predaju engleski za 1k 2k eura pa ce da bude  pakao

inace koliko sam video ovom drugaru sto je na recnom pise u ugovoru da je duzan da sam uplacuje poreze svojoj zemlji,  inace davno sam pito poresku upravu ako mibdrugar posalje pare jer mi duguje na devizni racun iz inostranstva da li sam duzan da platim bilo kakav porez,  i oni mi odgovorili 10% stavka 4 ja mislim "Ostalo"

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version