Author Topic: E,a stvarno ljudi sta radite sa tim novcem? Pretpostavljam 5-15k se uzme za par meseci..  (Read 3807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
E,a stvarno ljudi sta radite sa tim novcem? Pretpostavljam 5-15k se uzme za par meseci..

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
neznam kak veterani s tim, ali ja sve stavljam u sef, ne trosim puno, dosao sam s ciljem da zasparam lovu tak da kratim di stignem... Najveci problem mi je crew bar i pivice, uzasno me privlaci heineken za 1.29$, tak da sam prvih mjesec dana skoro svaku vecer isao pripit ili pijan spavat kaj se na kraju poznalo na mom racunu  oT

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
nama placa ide na racun za koji damo IBAN i SWIFT code, u valuti koju zelimo i ne naplacuju to.
Chash se moze podici koliko si zaradio do datuma kada podizes, tj 30 ili 31. moze se podici cjela placa.

neznam kak veterani s tim, ali ja sve stavljam u sef, ne trosim puno, dosao sam s ciljem da zasparam lovu tak da kratim di stignem... Najveci problem mi je crew bar i pivice, uzasno me privlaci heineken za 1.29$, tak da sam prvih mjesec dana skoro svaku vecer isao pripit ili pijan spavat kaj se na kraju poznalo na mom racunu  oT


Heineken, stela, becks, corona, san miguel 1,00$, grolsch 1,50$  :yeah: :yeah:
 

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #3 on: 15/January/2013 »
A kesh na racunu je na sigurici dok ne odlucis da je dignes? Kapiram da dignem kad mi zatreba 50-100$ svako malo.. Ona razlika sume ostaje na racunu,vremenom tj na kraju ugovora bi se naravno skupilo 10-15k, i kad krenem kuci 'All out'! Taj sistem?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Poz
« Reply #4 on: 15/January/2013 »
A kesh na racunu je na sigurici dok ne odlucis da je dignes? Kapiram da dignem kad mi zatreba 50-100$ svako malo.. Ona razlika sume ostaje na racunu,vremenom tj na kraju ugovora bi se naravno skupilo 10-15k, i kad krenem kuci 'All out'! Taj sistem?

Ako si resio da radis i zaradis novac i pritom ga ustedis, svejedno je da li ces ga imati na racunu ili u kesu :D Ako ces da trosis nebitno je da li ces svakih dan ili dva posecivati bankomat ili vaditi iz koverte kes :)
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
U mom slučaju - čim mi legne plata, par klikova mišem i wire transferom sve prebacujem na račun u Srbiji. :money: Do sada nisam podizao keš, trošim samo ono što sam dobio kao prvu platu (pre otvaranja računa u banci i dobijanja kartice) i ono što su mi refundirali za medical, transport itd. To mi je skroooz dovoljno za sve što trošim na brodu i u lukama. Povremene online kupovine tehnike i slično - obavljam preko kartice, naravno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Paper Trail
« Reply #6 on: 15/January/2013 »
U mom slučaju - čim mi legne plata, par klikova mišem i wire transferom sve prebacujem na račun u Srbiji.

Pisani trag prihoda na koji nije placen porez.  :deda:

U Mexicu rade lijepe money clip-ove od srebra, evo ovaj se prodaje na ebay-u za $150 a ja ga kupio tamo za $20:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Paper Trail
« Reply #7 on: 15/January/2013 »
Pisani trag prihoda na koji nije placen porez.  :deda:

ako ides sve po zakonu nisi ni duzan platit porez, ako ne ides uvijek mozes otvoriti racun u sloveniji.
a ako nosis preko 10000$ ili ih svercas ili se j**** sa papirima

PS. Ako dobivas placu na banku, malo je lakse dobiti stambeni kredit u toj banci  :yeah:
 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Sećam se drugara koji je ranijih godina, kad god se vrati sa broda, vadio "iz sebe" debeli svežanj novčanica od 100$. Ne znam kako bih se osećao na njegovom mestu da treba skoro 2 dana da se smucam po aerodromima, javnim WC-ima, autobusima, čekaonicama, da prolazim razne kontrole, da nekada negde i zadremam... i da uz sebe imam toliki keš... zeznuto. :nono: