Author Topic: Za ili Protiv odlaska na brod?  (Read 22974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Za ili Protiv odlaska na brod?
« on: 25/August/2009 »
Ne znam da li mogu staviti anketu ali možete se i ovako izjasniti za slijedeću situaciju:

1. udana, majka djeteta od 10 godina
2. radim u državnoj službi, plaća cca 3.700,00 kn
3. kredit 3.200,00 kn
4. suprug prima plaću jedva dovoljnu za prehraniti

Mogući posao:
1. floor supervisor.

Molim da se izjasnite jeste li ZA  :plovim: ili PROTIV! Pogotovo molim da se jave oni koji su bili u sličnoj situaciji.

Hvala na odgovorima!  -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Za ili Protiv
« Reply #1 on: 25/August/2009 »
Nadam se da ces pronaci nekoga tko je bio u slicnoj situaciji.

Za obiteljsku osobu je to komplicirana situacija.

Bar da si pokusala ovo prije 10 godina.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline loloos

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #2 on: 25/August/2009 »
sestro ja ostavljam 2 klinca od 8 i 6 god putujem za 2 dana. zbog njih najviše i idem.ako ti to išta pomaže nema na ćemu  :pop1:
nisam nikada u životu pogriješio!                                                                                  samo sam našao preko 1 000 000 načina kako neke stvari ne treba činiti!

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #3 on: 25/August/2009 »
Hvala (vjerojatno šefu) na stavljenoj anketi. I meni je žao što se nisam za to odlučila ranije. Još i nije takav problem ostaviti osobe, već posao, kredit... ?
btw. loloos - sretno i čestitam!  =""

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #4 on: 25/August/2009 »
I ja ostavljam zenu i klinca od 8 meseci , zbog njih i idem :plovim:

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #5 on: 26/August/2009 »
A da li je netko ostavio siguran posao? Ima kredit? Meni je to možda čak i veći problem.
@Marjan - čestitke i tebi! i moj naklon!  =""

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #6 on: 26/August/2009 »
Ostavljam i posao u bolnici i jos 3 godine otplacivanja kredita ::yes::

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #7 on: 26/August/2009 »
i ja, i stalan posao, i kredit!
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #8 on: 26/August/2009 »
i ja, i stalan posao, i kredit!

I zaključili ste oboje da se to isplati? I ja sam sve više ZA ali ipak nisam sigurna. Suprug kaže da imam njegov blagoslov (uz uvjet da ne upecam kakvog zgodnog kapetana u bijelom  :tuctuc: ;) - ma zeza se - vjeruje on meni).

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #9 on: 26/August/2009 »

Sve upucuje na ZA, kad uzmes i taj kredit i taj stalni posao i tako narednih godina i godina bez mogucnosti da ista promjenis..ovako rizikujes ali na kraju i ne rizikujes, ako vec si primljen, odes fino radis, zaradis, vidis svijeta naucis jos bolej jezik, steknes iskustvo, .... promjena!
Ovdje kad dignes kredit kao zatocen. A stoje najgore zatocen na duzi vremenski period!!!1

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #10 on: 27/August/2009 »
I zaključili ste oboje da se to isplati? I ja sam sve više ZA ali ipak nisam sigurna. Suprug kaže da imam njegov blagoslov (uz uvjet da ne upecam kakvog zgodnog kapetana u bijelom  :tuctuc: ;) - ma zeza se - vjeruje on meni).

Ako bi mogla da uzmes neko bolovanje ili neplaceno prvih 6 meseci, bilo bi savrseno, mozda ti se ne svidi taj zivot na brodu, nikad se ne zna ???

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #11 on: 27/August/2009 »
ja sam definitvno ZA, ali opet, nisan još probala pa ne mogu 100% reć.. kako ja to gledam, uvik se iman di vratiti ako mi se ne svidi! u svakom slučaju, ovo će bit jedno veeeeeliko iskustvo!
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #12 on: 27/August/2009 »
@ Marjan:
Na žalost, bolovanje od 6 mjeseci je nemoguće (moraš se javiti na komisiju za produljenje bolovanja svakih mjesec dana - prošla sam to), a neplaćeni dopust od 6 mjeseci je također nemoguć jer radim u državnoj službi - moguće je dobiti max 30 dana i to samo zbog razloga navedenih u kolektivnom ugovoru.

@zadranka29:
ja se nemam gdje vratiti - tj. vraćam se obitelji, a posao? stambeni kredit još 25 godina?

Ja uglavnom nemam ništa protiv rada na brodu - poboljšala bi svoj engleski, vidjela kako je to raditi na brodu, upoznala nove ljude, ali meni je bitno i zaraditi novac da pošaljem kući za kredit i da se vratim sa novcem za eventualno pokrenuti svoj poslić koji već imam u glavi ili eventualno odraditi još jedan ugovor, pa onda svoj poslić. Za sada nemam gotovog novca za otvaranje svojeg poslića.

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #13 on: 27/August/2009 »
@ Marjan:
Na žalost, bolovanje od 6 mjeseci je nemoguće (moraš se javiti na komisiju za produljenje bolovanja svakih mjesec dana - prošla sam to), a neplaćeni dopust od 6 mjeseci je također nemoguć jer radim u državnoj službi - moguće je dobiti max 30 dana i to samo zbog razloga navedenih u kolektivnom ugovoru.

Mozes da prekidas bolovanje odmorom od po 5 dana, ja tako radim, samo da nadjes lekare koji ce pisati bolovanja tvom suprugu za tebe dok nisi tu, moras se snaci za prvih sest meseci, glupo bi bilo da ostanes bez posla a da ti se ne svidi na brodu

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #14 on: 27/August/2009 »

@zadranka29:
ja se nemam gdje vratiti - tj. vraćam se obitelji, a posao? stambeni kredit još 25 godina?

Ja uglavnom nemam ništa protiv rada na brodu - poboljšala bi svoj engleski, vidjela kako je to raditi na brodu, upoznala nove ljude, ali meni je bitno i zaraditi novac da pošaljem kući za kredit i da se vratim sa novcem za eventualno pokrenuti svoj poslić koji već imam u glavi ili eventualno odraditi još jedan ugovor, pa onda svoj poslić. Za sada nemam gotovog novca za otvaranje svojeg poslića.

pa neman ni ja posao na koji ću se vratiti, ali iman krov nad glavom, a valjda će mi moji dat nešto poist   -()-   :moli:   :pop:
neman pojma, normalno da te frka, i mene je, ali najgore je stajat doma i čekat da nešto sa neba padne.. mene nije strah rada, jer raditi i idem, ali isto tako ću u velike dugove uć da bi mogla otić, a ako se baš, baš ne buden mogla snaći, šo onda?? ni posla, ni para!
tako je kad najcrnje razmišljam, a inače se držim one da će mi biti super, zaradit ću šolde, bla, bla, bla..
ići ili ne ići, pitanje je sad...