Author Topic: ponudili mi Quick Service Attendant  (Read 5669 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
ponudili mi Quick Service Attendant
« on: 28/December/2010 »
evo za Vladu uspješno, za mene ne... prijavio sam se za poziciju bar waiter (server), a ponudili mi Quick Service Attendant.
Poziciju za koju piše: 70sati tjedno i 170 dolara, sam odbio... svoje mjesto pod suncem tražim i dalje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #1 on: 28/December/2010 »
evo za Vladu uspješno, za mene ne... prijavio sam se za poziciju bar waiter (server), a ponudili mi Quick Service Attendant.
Poziciju za koju piše: 70sati tjedno i 170 dolara, sam odbio... svoje mjesto pod suncem tražim i dalje.

Mislim da si pogriješio.

Znam nekoliko njih koji su odbili promociju iz QSA u Dining Room, zbog toga što:

1. QSA navedena zarada od 170/tjedan je samo orjentaciona, veliki dio zarade je preko "tips" (konobari u Dining Room-u imaju 50$ na mjesec, pa preko tips-a zarade i preko 4.000$)
2. U QS nema stresa, ima poseban galley (kuhinja), ljudi naruče hranu telefonom, tebi poslože na tacnu, ti odneseš gostu i pokupiš tip.
3. U QS možeš raditi i noćnu smjenu, pa si cijele dane slobodan, a pošto se ne umaraš kao u drugim dpt., imaš dovoljno energije za izlaske.
4. Ako baš želiš preći u Bar ili Dining Room, iz QSA uopće nije problem.

Na Wonderu je ekipa njih 3-4 koja radi QSA više od 10 godina, i ne zanimaju ih nikakvi drugi poslovi, a tko preživi 3-4 godine u Dining Room-u ili Baru,  =""
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #2 on: 28/December/2010 »
Good to know! Odlican post! executioner-u je verovatno vec kasno ali za ostale je ovo jako dobro jer se ova pozicija prvi put pominje na forumu.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #3 on: 28/December/2010 »
Good to know! Odlican post! executioner-u je verovatno vec kasno ali za ostale je ovo jako dobro jer se ova pozicija prvi put pominje na forumu.

krivo sam se izrazio, nije da sam odbio... ali na pragu sam toga. Rekao sam da ću razmisliti, uostalom to mi je i on predložio. Gospodin Jack koji je imao interview rekao da nema tipsa (imam pred sobom Job description: "Gratitudes: N/A - not a tipped position"), a da je jedina prednost pred bar waiterom to da kompanija plaća troškove puta.

http://sea-agency.com/directapply/jd/disney/Quick%20Service%20Attendant.pdf

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #4 on: 28/December/2010 »
Nema tipsa? Jel ti govoriš o QSA ili Dining Room Attendant?
QSA na Disneyu žive od tipsa, a Disney ne mijenja često svoje procedure.
Doduše, ja sam napustio Disney prije 6 godina, ... pitaj Majst0ra, možda ti on hoće pomoći i saznati, on je nedavno otišao na Disney.

Edit:
Vidim da si postavio link na QSA. Eto ne vjerujem da nije tipping position.

Evo brzinsko guglanje stanja na brodu koje je manje od mjesec dana staro:

I also recommend bringing a stash of $1 bills to tip the room service attendant - the 24-hour room service food is included in your cruise fare but the cast member that delivers it should be tipped $2+ depending on the complexity of your order.
http://disneyworldforum.disney.go.com/questions.aspx?sort=&page=1&qid=106381&pid=44&cid=92
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #5 on: 28/December/2010 »
Nema tipsa? Jel ti govoriš o QSA ili Dining Room Attendant?
QSA na Disneyu žive od tipsa, a Disney ne mijenja često svoje procedure.
Doduše, ja sam napustio Disney prije 6 godina, ... pitaj Majst0ra, možda ti on hoće pomoći i saznati, on je nedavno otišao na Disney.

Edit:
Vidim da si postavio link na QSA. Eto ne vjerujem da nije tipping position.

budem poslao Majst0ru mail, ako bude vidio... velim ti Šefe, taj Jack je rekao da nema tipsa, dva put sam ga pitao, a isto je rekao i Siniša.
Doduše on je čitao iz te brošure. Ukoliko netko zna koga na Disney-u, molim da mi se javi da saznam kakva je to ustvari pozicija.
Zahvaljujem.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #6 on: 29/December/2010 »
Pozdrav svima s Wondera,

Ne javljam se na forum jer sam skrt da kupim internet karticu. Mogu koristiti internet preko dana za gmail i neke druge 'provjerene' stranice bez placanja pa mi se ne kupuje kartica samo za forum.  :rolleyes:

Sad ce mi trebati i ovaj pristup na nekoliko dana pa cu nakuckati nesto tu i tamo.

Sad sam nazvao BellBox i pitao za QSA. QSA nije samo room service vec te moze dopasti i Beach Blanket i Deck 9 vani, a tamo dobijas one pre-paid tipove.

Ako si u room service onda nemas pre-paid tipova, vec stvar ovisi o tebi i o gostu.

Toliko zasad. :)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline kvlado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #7 on: 29/December/2010 »
Možda čak i nije loše okušati se na toj poziciji.. I još ako ti oni pokrivaju troškove puta,odeš,vidiš,probaš i vijerujem,probiješ se  :). Odluka nije laka, stres manji, prilika za promocijom uvijek postoji, a ako je to ovo što je šef nabrojao, uopče se ne čini loše!

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #8 on: 29/December/2010 »
zahvaljujem Majst0re... ako dobiš još koju infomaciju, javi se.

Teška je to odluka, da li prihvatiti ovo ili ići na interview za Celebrity, Cunard (koji će biti tko-zna-kad), pa možda čak i na riječni brod. Fora je u tome da imam vizu koja teče od 10 mjeseca. Poslao sam mail i Oceanii, ako se uopće i budu javili, s pitanjem gdje je zapelo, zašto me ne zovu... puno razmišljanja je preda mnom, ali zahvaljujem na svakom prijedlogu i sugestiji. Naravno, nastavite tako i dalje.  :uzdravlje:

peanutz

  • Guest
Re: ponudili mi Quick Service Attendant
« Reply #9 on: 29/December/2010 »
Ja pretpostavljam da nemas garantovani gratuity nego zavisi da li ce gost da ti da tip ili nece. Kao npr. ass. waiteri na Carnivalu. Zagarantovana plata im je 1050 usd ali kada rade room service dobiju taj extra tip i do 500 usd mesecno. Amerikanci srecom uvek daju 2 do 10 dolara, takva im je kultura ali ako dobijes Evropu - neces se hleba najesti. Cheap SOBs!