Author Topic: Poslat kuci zbog alko testa.  (Read 8774 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Poslat kuci zbog alko testa.
« on: 15/November/2015 »
Cao svima,
Imam delikatnu situaciju i puno bi mi znacilo bilo kakvo misljenje. Nedavno sam vracen sa broda zbog alko testa. Niko mi kada su me poslali kuci nije rekao ni da li je suspenzija, ili otkaz nista nista. Bilo je ono standardno cekanje do zadnjeg dana, onda su mi samo pokucali, urucili kartu i ispratili me na aerodrom.  :ban: :ban: :ban: Carnival je u pitanju. Slao sam mailove na crew assistance ali odgovor nisam dobio.
Sta mi je sada ciniti? Prvo sto nemam ni evaluation  jer su me tako poslali, a sve druge kompanije ce mi to traziti, drugo ne znam ni da li imam i dalje na carnivalu posao pa mogu samo da se opustim i uzivam u preuranjenom odmoru. Ima li neko slicna iskustva i znate li nesto o mogucnostima konkurisanja za druge kompanije? Unapred hvaaalaaaa :)
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #1 on: 15/November/2015 »
U jbt  :neee: brate ne znam nista objasniti jer tek cekam ukrcaj ali daj molim te pojasni ti meni malo, kako alko test? Mislim kada  :hmm:?? Jel problem alkohol u toku radnog vremena ili inace?

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #2 on: 15/November/2015 »
Problem je u alkoholu uvek... Za vreme radnog vremena ne smes da imas preko 0.03 a inace preko 0.08... ja nisam radio kada su mi radili, vratio sam se iz nekog bara, uzivao malo u off-u... popio koje pivo vise i kad sam dosao na brod, random alko test. Naduvao 0.18 i cao zdravo. :D
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #3 on: 15/November/2015 »
Trebalo bi da si upoznat sa pravilom "zero tolerance" što se tiče alkohola. Sigurno su ga istakli na orientation-u tokom tvoje prve nedelje na brodu, a imao si ga i u kabini u Team Handbook-u, u kom je navedeno kakva kazna sledi za kakav prekršaj, da li ima warninga, suspenzije ili se ide direktno na termination.

Što se alkohola tiče, to se zna i ne treba niko ništa da ti kaže kada te isprate sa broda - tvoj status u kompaniji je sad "terminated" i gotovo, završio si sa Carnival-om.
(osim ako ne bi išao na one fore sa novim pasošem i apliciranjem od nule... ali s obzirom da si još "svež", velika je verovatnoća da bi te neko prepoznao)

Što se drugih kompanija tiče, često se po internetu i kafanskim pričama provlači da kompanije dele međusobno nekakve "crne liste" i da kad popiješ otkaz kod jedne, druga će volšebno da zna za tebe. Lično mislim da zabole druge kompanije da vode evidencije ko je koliko popio ili sa kim se potukao na tuđim brodovima. Za neke kriminalne delatnosti još i ima smisla, mada bi to pre bilo regulisano poništavanjem vize i zabranom ulaska u zemlju.

Provereno znam za jednog Maitre D'-ja koji je dobio otkaz u jednoj kompaniji zbog seksualnog uznemiravanja konobarica, pa je dobio posao u drugoj... i onda se saznalo za njegov prethodni otkaz kada je i u toj drugoj napravio istu glupost, budala.

E sad, ako jedan takav lik može da se "šeta" između kompanija, verujem da i koje pivo više ne predstavlja zločin koji ti zatvara vrata u svetskoj cruise industriji. Ali Carnival, bar sa trenutnim pasošem, za tebe jeste zatvoren.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #4 on: 15/November/2015 »
Poslali te kući bez ikakve pismene odluke o razlogu? Koliko znam, dobije se neka pismena potvrda na drugim kompanijama.
Carnival sada liejpo zaboravi, a koliko je to random, ja znam najbolje, jer na Princessu je bilo, ako je netko problematičnog ponašanja ili se sumnja da uzima drogu, bum evo ga na "random" listi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #5 on: 15/November/2015 »
CEO:
Zna on razlog zašto je poslat kući, nego se raspituje "da li da se opusti i uživa na preuranjenom odmoru" pa će da se vrati na posao ili od posla nema više ništa.

salenik:
Što se evaluation-a tiče, ne znam kako taj dokument izgleda, ali nekako imam osećaj da bi tu pisalo i kako je ugovor završen, tako da nisam siguran da bi imao ikakve koristi od njega.

I interesuje me da li si imao službenu pratnju do aviona, tj. da li si deportovan iz USA?
Ako jesi, da li ti išta o tome piše u pasošu, ima li nekakve napomene, ima li nekog posebnog pečata po kome se može zaključiti da je bilo deportacije?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #6 on: 15/November/2015 »
Strašno,maler jbg.
ja sam na Princessu radio u Crew Baru,verujem da sam konstantno bio minimum na 1.20 promila,i niko nikad nije pravio problem.
Čak je i SEO nekad donosio dreger i sprdao se sa Srbima ko će više da naduva i nikad nikog nije poslao kući,verovatno zato što je i on imao ``krvi u alkoholu``  :D
Tako te potrefila neka rutinska kontrola,moj ti je savet ako hoćeš opet na brod,da ne spominješ uopšte tvoj boravak na Carnivalu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #7 on: 15/November/2015 »
princ, vidiš da je zbunjen čovjek, ne zna jel je na odmoru ili je dobio otkaz, a da su ga ispratili kako treba, imao bi sve napismeno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #8 on: 15/November/2015 »
 :hehe: jeziva prica

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #9 on: 15/November/2015 »
Problem je u alkoholu uvek... Za vreme radnog vremena ne smes da imas preko 0.03 a inace preko 0.08... ja nisam radio kada su mi radili, vratio sam se iz nekog bara, uzivao malo u off-u... popio koje pivo vise i kad sam dosao na brod, random alko test. Naduvao 0.18 i cao zdravo. :D
Bez brige ako imas svoj EMPL # Number sa Carnival-a bilo ko od agenata koji radi sa Carnival-om ima pristup njihovoj bazi podataka i moze vrlo lako da proveri kakav ti je status u  kompaniji. :deda:

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #10 on: 15/November/2015 »

I interesuje me da li si imao službenu pratnju do aviona, tj. da li si deportovan iz USA?
Ako jesi, da li ti išta o tome piše u pasošu, ima li nekakve napomene, ima li nekog posebnog pečata po kome se može zaključiti da je bilo deportacije?

E pa pratnju jesam imao, ali s obzirom da imam b2 ja Sam kontao da je to iz razloga da ne bih ostao u US, ali u pasosu nema nikakvih specijalnih napomena ni pecata, e sad mozda imaju to u sistemu.
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #11 on: 15/November/2015 »
Bez brige ako imas svoj EMPL # Number sa Carnival-a bilo ko od agenata koji radi sa Carnival-om ima pristup njihovoj bazi podataka i moze vrlo lako da proveri kakav ti je status u  kompaniji. :deda:
Mislis da u nekoj od agencija mogu da mi provere to I da je najbolje sa njima da vidim sta mi je ciniti I mogu li negde drugde?
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #12 on: 16/November/2015 »
E pa pratnju jesam imao, ali s obzirom da imam b2 ja Sam kontao da je to iz razloga da ne bih ostao u US, ali u pasosu nema nikakvih specijalnih napomena ni pecata, e sad mozda imaju to u sistemu.

Po proceduri, pratnja bi trebalo uvek da se dobije kada je termination u pitanju, nebitno da li ima još nekih viza osim C1/D ili ne.
To je iz istog razloga zbog kog se o termination-u nikome ništa ne priča do poslednjeg jutra - da se ne bi pravile gluposti. Tako nije dovoljno samo nekog iz broda poslati napolje u Ameriku, pa da mu svašta padne na pamet, nego se pobrinu da ta osoba zasigurno uđe u avion i definitivno ode.

Na kraju krajeva, to poslednje jutro u Ameriku ni nisi ušao na B2 vizu, već na C1/D koju si dobio uz garanciju kompanije da će da se pobrine o tvom povratku u slučaju potrebe.

Nego, da ne davim tim detaljima, ovo oko eventualnih napomena ili pečata u pasošu sam pitao zbog toga što bi u tom slučaju bilo koja druga kompanija mogla da vidi da si imao nekih ranijih problema. Ako ti je pasoš čist i nikom ništa ne kažeš - ne vidim način da znaju da si u Carnival-u dobio otkaz.

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #13 on: 16/November/2015 »
Po proceduri, pratnja bi trebalo uvek da se dobije kada je termination u pitanju, nebitno da li ima još nekih viza osim C1/D ili ne.
To je iz istog razloga zbog kog se o termination-u nikome ništa ne priča do poslednjeg jutra - da se ne bi pravile gluposti. Tako nije dovoljno samo nekog iz broda poslati napolje u Ameriku, pa da mu svašta padne na pamet, nego se pobrinu da ta osoba zasigurno uđe u avion i definitivno ode.

Na kraju krajeva, to poslednje jutro u Ameriku ni nisi ušao na B2 vizu, već na C1/D koju si dobio uz garanciju kompanije da će da se pobrine o tvom povratku u slučaju potrebe.

Nego, da ne davim tim detaljima, ovo oko eventualnih napomena ili pečata u pasošu sam pitao zbog toga što bi u tom slučaju bilo koja druga kompanija mogla da vidi da si imao nekih ranijih problema. Ako ti je pasoš čist i nikom ništa ne kažeš - ne vidim način da znaju da si u Carnival-u dobio otkaz.

Pa da, ni ja isto. Videcu, probacu, pa sta bude. Valjda se necu negde jos vise obrukati, ako je to ikako moguce. oT hvala puno na odgovorima u svakom slucaju!!:)
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #14 on: 16/November/2015 »
Cekaj cekaj, sad sam zbunjen.

Mogu li ja popiti na kraju radnog vremena 3, 4 piva ili ne mogu? Ako se ova kazna odnosi na nekog ko je pravio probleme ili je recimo dosao pijan na posao (posle pauze) onda mi je ovo potpuno razumljivo. Ali, ako je neko potpuno miran, ne radi do sledeceg jutra i zeli da popije par piva, da li sme?