Author Topic: Da li je netko ikad probao aplicirat online na Royal u entertainment?  (Read 3136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Dali je netko ikad probao aplicirat online na royal u entertainment?

Posto ja mislim uskoro aplicirat zanima me dali mogu proc tako direktno ili ce me uputit na agenciju/e
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ja sam aplicirao jos prosle godine u martu mesecu i osim potvrdnog i automatskog email-a da je moja prijava uspesno popunjena i poslata, nikakve druge informacije nisam dobio do dana danasnjeg. A od samih agencija sam u startu bio odbijen jer je entertainment (prema njihovoj prici) popunjen uglavnom ljudima kojima je engleski maternji jezik i samim tim mi Balkanci nemamo tu sta da trazimo. Takodje, zavisi koji posao zelis, audicije se odrzavaju u LA i Londonu pa agencije nece ni da se cimaju sa kandidatima tog tipa.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Za koju poziciju si aplicirao?
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Hteo sam pozoriste ali u tom momentu je jedino bila otvorena pozicija Traveling Stage and Production Rigging Manager.
Nakon online prijave sam kontaktirao i Kouzon i Sea agency (tada sam znao samo za te dve agencije) i odmah su me odbili cim sam rekao koji department zelim. Cak nisu ni culi koju poziciju hocu :D   Vremenom sam od prijatelja koji rade na brodovima saznao da se tu i tamo moze naci poneko od Balkanaca u tom departmentu ali oni nisu videli jos nikoga :D   

Sve agencije, kasnije i Safe Cruise, su mi rekle da dobijanje takvog posla je jednom u par godina. Iskreno, nisam bas hteo da isprobavam srecu pa sam se odlucio za opciju B i evo sad cekam datum ukrcaja na neki od Princess-ovih brodova.

Jedno je sigurno a to je cim dodjem na brod raspitivacu se o slobodnim mestima jer bi ipak voleo da skakucem po bini :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Zaebano  ""]]

Doduse sad traze konstantno i techniciane i stage staff, stalno stoje oglasi za ove pozicije.

Ja cu probat online prvo pa cemo vidjet...mada si mi malo sad spustio samopouzdanje s ovim infom  :D

hmm i koja ti je to pozicija JAP  ""]]
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Zaebano  ""]]

Doduse sad traze konstantno i techniciane i stage staff, stalno stoje oglasi za ove pozicije.

Ja cu probat online prvo pa cemo vidjet...mada si mi malo sad spustio samopouzdanje s ovim infom  :D

hmm i koja ti je to pozicija JAP  ""]]
Junior Assistant Purser

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pa ja sam ti rekao moje iskustvo. Mozda ces ti imati srece i proci na taj nacin. Ja sam stvarno se dobro raspitao o tome jer sam hteo to prvo ali kad sam video kako stoje stvari onda sam se odlucio za plan B i poziciju pursera (koju btw opet niko od oktobra nije dobio kada je Princess u pitanju). Mozes ti online aplicirati ali moj savet ti je i da posaljes CV agencijama. Imas iskustva ljudi na forumu koji su menjali departmente tako da uvek se mozes nadati tome na brodu ili bar pokusavati.

To sto kod njih sada stoji, iskren da budem, stoji vec poduze vreme. Ali nemoj da na osnovu jednog misljenja odustajes i premisljas se :D Zato i postoji ovaj forum, da bi svi prenosili svoja iskustva pa da svaki sledeci novi clan bude sto vise informisaniji.

I da, Filip ti je rekao sta je JAP a ja cu dodati samo da je najprostiji prevod za to recepcioner :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Pa da tako sam i mislio, poslat cu online aplikaciju ako ne odgovore za tjedan-dva šaljem CV i u agencije...silno bi volio otic BEZ agencije i znatno smanjit troskove ali eto, ako neide, neide  b00/

A ako me i oni odbiju i kazu da ne salju balkance u ent.dep. napravit cu isto sto i ti, otic cu na neku nizu poziciju i raspitat se na brodu kako i sta i dali je moguce promjenit dep u entertainment.

Bolje i fotograf bit nego sjedit kuci nezaposlen  ;D
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pa da tako sam i mislio, poslat cu online aplikaciju ako ne odgovore za tjedan-dva šaljem CV i u agencije...silno bi volio otic BEZ agencije i znatno smanjit troskove ali eto, ako neide, neide  b00/

A ako me i oni odbiju i kazu da ne salju balkance u ent.dep. napravit cu isto sto i ti, otic cu na neku nizu poziciju i raspitat se na brodu kako i sta i dali je moguce promjenit dep u entertainment.

Bolje i fotograf bit nego sjedit kuci nezaposlen  ;D

Ako ces da umanjis troskove, naravno ako izuzmemo online apliciranje, onda pokusaj za Princess ili Carnival da apliciras. Oni svojim radnicima placaju avionske karte, za Princess znam sigurno da  svima placaju a za Carnival nisam u potpunosti siguran.
Evo upravo sad razgovaram i sa drugaricom koja je trenutno na brodu (Princess kompanija u pitanju) i nema nijednog Balkanca ni na recepciji ni u entertainmentu. Ali sa druge strane ima fin broj lationosa bas u entertainmentu...gde je tu logika zaista ne znam. Ali eto, to su informacije iz prve ruke.

Probaj sve opcije. Nemoj se samo ograniciti na jednu agenciju vec na sto vise njih. Na kraju krajeva, najbolja agencija je ona preko koje ces sto brze otici na brod :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.